Možná přiletí i páv

24. listopad 2015 | 11.59 |

Svatý Martin se maličko opozdil,  aby mu neutrpěla jeho pověst, proto v neděli pocukroval zem. Obloha je zatažená, okna zamlžená, vařím totiž zelí a bramborový knedlík.
 Před oknem na pergolu jsem umístila dvě krmítka pro ptáčky a teď mohu pozorovat, jak přiletí sýkorka, vezme do zobáčku semínko slunečnice a letí si ho zbaštit někam do větví smrku u vrat. 
 A právě to mi připomnělo večerní příhodu. Dívala jsem se do dvora a najednou mne upoutal pohyb, vypadalo to, jako by něco velkého skočilo z vedlejší parcely až na náš smrk. Vedle nás se dostavuje nový dům.
 Bylo to tak zvláštní, Přišlo mi, jako by za podivným návštěvníkem vlál dlouhý huňatý ocas a on se potom skryl ve větvích smrku.
 Vyšla jsem ven a šla se podívat. (No, zvědavá ženská) Ovšem na smrku, kde jak jsem se domnívala, že to podivné stvoření skončilo, nikdo nebyl. Vážně, nic zvláštního na smrku nebylo, ani naše kočka ne. Ovšem vedle za plotem na starém bytovém jádru seděl ON. Budoucí soused mu říká "Pepíku," já nijak, ale ráda ho tu vidím.
 Je to páv, nevím odkud přiletěl, jen se domnívám, že tuším, komu patří, ale tady u nás se zdržuje už pěkně dlouho. A tak jsem pokoukala, jak mu pěkně dorůstá jeho ozdoba, chvost, který dokáže roztáhnout do nádherného vějíře, ovšem když sem prvně zavítal, měl ho ve zbídačelém stavu. Dnes už se nemusí stydět za zelenomodrá pera, která se ve slunci lesknou, jako by byla zlatá.
 Soused tvrdí, že přespává na naší borovici. Večer, když jsme šli na procházku, s mými Kolíbříky, jsem ho tam ovšem neviděla. Ani teď, když se snažím, abych ho mezi křovím lísek objevila, sice se tam cosi mihlo, ale po chvíli poznávám, že je to veverka zlodějka, která nám očesala všechny oříšky a nechala jen ty červivé.
 Venku je mrazivo a začal drobně padat sníh a já tam musím pro dříví, abychom mohli s pejsky sedět pěkně v teploučku.
18

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Možná přiletí i páv adil 24. 11. 2015 - 14:25
RE(2x): Možná přiletí i páv inenaso 03. 02. 2016 - 09:08
RE: Možná přiletí i páv hablina 24. 11. 2015 - 14:52
RE(2x): Možná přiletí i páv inenaso 03. 02. 2016 - 09:10