Česká Kamenice

17. listopad 2014 | 07.08 |
› 

Malebné městečko s okolím, které se hned tak nenajde, ovšem od nás se spojením, které se také hned tak nenajde.

Krásy České Kamenice jsem okukovala už kdysi dávno a dávno, snad to už ani není pravda a vymazal se i ten stín ve hvězdách. Bylo nám krásných čtrnáct, patnáct let, když jsme tu cvičili první ze spartakiád. Z té doby snad jen střípek, který mi utkvěl a to, že kolem kašny seděly ženy tmavé pleti a byly dost hlasité. Tehdy jsem to brala tak, že to město je jejich.(chovaly se tak)

Tuto neděli jsme měli naplánovaný výlet na Jehlu a naše skupinka se rozdělila na dvě části, jedna jela autobusem a druhá vlakem přes Rybniště. Autobus nás vyložil na Pražské ulici, tam jsem zůstala v údivu nad zahrádkou, ve které kvetly ještě listopadky,a tak krásně, že mne popadla touha je mít  a přemýšlela jsem, jak to zaonačit, abych je dostala. Takže plánuju s jarem výlet za kousíčkem těch krásných květin, které vydrží ve váze dlouho a dlouho.

Naše skupinka byla ve městečku dřív a tak jsme si ho maličko prohlídli.

5

No řekněte, není to krása, když kolem dokola už nic nekvete? Jsou růžové, foťák to nějak nepochopil.

6

Potom jsem všem musela tvrdit, že výhled z věž kostela je nádherný, ovšem musí být vidět a ne být mlha, jako tu neděli. Vím to, jednou jsem se tudy toulala a odpočívala u kostela na zíďce. Přišla ke mně paní s klíčem a ptala se, jestli chci na věž. Sice jsem nechtěla, ale proč ne? A tak jsme spolu vyšlapaly schody, já se pokoukala, skutečně krásy kolem se musí vidět, vyprávět o nich nelze. Ona mi potom ještě ukázala vnitřek kostela, který je nádherný a z výše od varhan, to se také musí vidět. A víte, že to všechno bylo za pouhých 20 kč, navíc s dlouhým povyprávěním jednak historie, jednak prostého života ve městě.

8

Tehdy jsem dlouho hledala tuhle zvláštní kamennou kouli, která je zároveň i vodotryskem, a i teď jsem se musela zeptat, tak nějak jsem zapomněla. Tohle je místo, kde se stýkají Labské pískovce, České středohoří a Lužické hory. To také nemá hned tak někdo.

12

Na náměstí mají také v dlažbě zasazený křemencový kámen ve tvaru podkovy, který značil mez kam až směl být při trzích přistavován dobytek. 

16

Řeka Kamenice je tu uvězněná v kamenném hlubokém korytě v některých místech pěkně dováděla. 

17

Jelikož jsme měli namířeno na Jehlu, nakoukli jsme k poutnímu  kostelu Panny Marie.

18

Potom kolem koupaliště dál a dál a hlavně do vrchu až k cíli našeho putování. U koupaliště, které bylo ještě napuštěné vodou, je plácek na kterém jsou nejen "hračky" pro děti, ale jak je vidět i pro velké a zaujaly nás. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Česká Kamenice adil 18. 11. 2014 - 07:49
RE(2x): Česká Kamenice inenaso 18. 11. 2014 - 09:43
RE: Česká Kamenice zdenka"ren" 18. 11. 2014 - 09:30
RE(2x): Česká Kamenice inenaso 18. 11. 2014 - 09:45
RE: Česká Kamenice davidhavel 18. 11. 2014 - 11:24
RE(2x): Česká Kamenice inenaso 19. 11. 2014 - 12:27
RE(3x): Česká Kamenice davidhavel 20. 11. 2014 - 20:22