Sobotní

8. listopad 2014 | 17.37 |

Ráno jsem vstávala do mlhy, která byla hustá a snad všude. Později jdu silnicí a dívám se na Ještěd, který se do ní halí jak do hustého šálu a jen občas jeho vrcholek vykoukl, aby mi potvrdil, že tam ještě je. Břízy jsou téměř holé, louky posekané, s Alčou jsme si řekly, že můžeme být rády, že vůbec ještě nějaké ty louky tady máme, ale to už bylo na zpáteční cestě, kdy po mlze nebyla ani památka.

První nakouknutí bylo do našeho potoka, je plničký napadaného listí z javorů, zvláštní. letos jsou javory žluté! Tmaví hoši v autě mne zastavují s dotazem, kde je tady kovošrot a tak jsem jim prozradila, kam mají zamířit s tím, co ukrývalo jejich auto. V ulici U mlýna vylítli oba rotvajleři k bráně a jejich zuřivé štěkání mne přesunulo dál od plotu, už jsem byla dávno nahoře na kopečku a stále je bylo slyšet.

Bylo téměř bezvětří a tak voda na rybníku byla jako olej, věrně zobrazovala stromy na protějším břehu a na mé straně žalovala, břeh lemují čerstvě nadělané pařezy, co naděláme? Soukromý majetek, je soukromý majetek a majitel si s ním může dělat co chce ať se nám to líbí, nebo nelíbí. 

5

Tak tohle je náš potok.

2

Tohle už zas jen soukromý majetek. Upozorňují na to cedule se zákazem vstupu, koupání, doufám, že né koukání.

7

Javory vážně letos snad jen zežloutly.

8

Tohle je Bettynka, žárlila na Danka, protože on dostával stejně piškotky ode mne jako ona a to se jí, vlastně ani Dankovi pranic nelíbilo. Ona neloudí, ona ví, že moje kapsa schovává to, co by ráda a já ji to zas ráda dám.

9

Doprovází mne celou cestu. Já z jedné strany plotu, ona z druhé, Vidíte ty smutné oči? Ona ví, že už nemám ani jeden piškotek v kapse, že musí počkat, až zas půjdu kolem, ale jindy.  

8  

Donesla jsem si, dnes  domů, vyžebranou kytku.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Sobotní zdenka"ren" 08. 11. 2014 - 17:46