Cesta na Sibiř

24. leden 2014 | 20.33 |
› 

  Tím, že mi dráhy zrušily železniční zastávku kvůli výluce, začala jsem používat autobus. Cestu od nás na Kamenický Šenov znám ještě z dob, kdy jsem se držela volantu a nohy měla na pedálech auta. Dnes už nemusím pozorně sledovat silnici a mohu oknem pozorovat cestu, a snažit se rozeznat, co se změnilo, co naopak zůstalo stejné a co dokonce i zmizelo. Jedna věc mne dost mrzí a to, že přibylo pomníčků kolem silnic. Snad nejvíc je jich z Nového Boru nahoru na Prácheň. Ten úsek cesty je nejen nádherný, ale také dost nebezpečný.

  Dnes jsme vyjeli ráno před osmou, sněhu je málo nejen u nás, ale všude kam jen moje oči dohlédly a přiznávám se, že neodhlédly zas tak moc daleko, byla totiž mlha a obloha se oblékla do šedivé a dalo by se tvrdit, že se ona šedivá spojila se zemí. Když projíždíme Jitravou, všechno se kouzelně mění, mráz tu vykouzlil pohádkovou krásu. Všechno bylo ojínělé. Dál už zas jen černobílá krajina a teprve až za Novým Borem nahoru na Prácheň se ona krása opět vrací a já si říkám, - "Bude to tam!"

  A bylo! Vystoupila jsem na Práchni, přešla kolem Varhan, a tím, že tady udělali cyklostezku mi zkrátili cestu na Sibiř snad o 3 km. Dříve jsem jezdila až dolů na Lidickou v Šenově a potom ho musela celý přejít, aby na mne čekala cesta do kopce po silnici. Vystupuji teď o jednu stanici dříve a přesto jsem za chvilku tam, kam jsem potřebovala dnes zajít.

40

Mrazík se snažil, všechno, ale úplně všechno, takhle přizdobil. 

43

Tohle je cyklostezka z Panské skály, která vede do České Lípy-   

44

Nejkrásnější jsou malé boučky.

50

Námraza je na nich snad dvoucentimetrová.

51

Před dřevěným křížem s Kristem je silnice, kterou jsem dříve chodívala. Tady v těch místech cyklostezku přerušuje.

54

Dál je tu běloučko, žádná stopa. Když se však otočím, vidím tu svoji, která narušila bílý sníh.

57

Domeček kam mám namířeno. Bydlí tu moje Víla, která mi občas ukáže jak se dá snášet těžkost života.

61

Když si popovídáme, vypiju čaj, nebo kávu jako dnes, jdeme s Irčou dál a vždycky "zadem."

66

Cestou okolo obecního lesa. 

67

Chaloupky pod lesem.

69

Mám to tu ráda i když tomu tady říkáme Česká Sibiř, proč? - Zimy jsou tu krutější, mlhy častější a žijí tu ti, které mám ráda.

70

Domů jsem jela zas autobusem, ale přes Ještěd. I tady byly krásně namrzlé stromy až mne tak trošku svádělo, vystoupit na Výpřeži a jít dolů, abych si vychutnala tu krásu, která je tak pomíjivá.   

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Cesta na Sibiř adil 25. 01. 2014 - 14:52
RE: Cesta na Sibiř newold®blbne.cz 26. 01. 2014 - 18:29
RE(2x): Cesta na Sibiř inenaso 27. 01. 2014 - 13:40
RE: Cesta na Sibiř amelie00 27. 01. 2014 - 13:46