Prolenošená neděle

8. prosinec 2013 | 17.11 |

Dnes jsem měla být někde v Jelenii Gore, ale když jsem vyšla ráno na dvorek, překvapil mne přikrytý bílou peřinou a tak lopatu do ruky, udělat cestičku ke kůlně, k vratům a trošku popřemýšlet. Má cenu jít na autobus, potom asi 4 hoďky sedět ve vlaku,abych se ocitla v předvánočním Polsku?! 

  Kolem mne bylo čistě bílo, stromy na zahradě byly obtíženy těžkým sněhem a tak jsem si řekla, - nikam! Sice jsem sedla na autobus, abych se tedy omluvila, udělala bych to mobilem, bohužel došel kredit a tak musím osobně. Město mne přivítalo úplně jinak jak náš dvorek. Musím přiznat, že obyvatelé jsou chudáci, když musí chodit v tom rozsoleném sněhu, který se změnil v hnědou břečku, která jako gejzíry odletovala od kol aut. 

1

Vypadalo to skutečně krásně, všechno zahalené, vítr nefoukal, co mi udělalo obrovskou radost, strachu jsem si užila v té naší zahradě až-až v posledních dnech,

2

Kdyby mi to tady "Xaver" pokosil, tak nemám ani stromy, ani chalupu.

3

Hned v 8hod. jsem vyrazila za Marcelou, abych se jí omluvila, že nikam nejedu ba ani dnes nejdu, že jen prolenoším neděli.

4

Město vypadalo hrozně a Marcela v něm také nebyla, asi si to rozmyslela stejně jako já a povaluje se ještě v posteli. Ten můj pocit zodpovědnosti, který do mne vtloukl táta řemenem se ne a ne vytratit. Nevím proč si dělám starosti se slibem, když dnes se slibuje a skutek utek, jak se říká.

5

Tak jsem se vrátila domů do té panenské čistoty a nasypala do láhví ptáčkům slunečnici, protože se těch ptáčku sletělo víc než dost, tak jsem jim ještě hodila pod krmítko hrstičku, aby se dostalo na všechny.

6

Sojce se povedlo na chvíli ukradnout něco slunečnice, která je nasypaná v láhvi,ale moc dlouho se neudržela.

7

Přes den občas trošku sněžilo, ale já si řekla, že už žádnou lopatu, žádné odhazování pěšinek, nechám to na zítra  Pepínovi.

8

Tohle se na obloze objevilo na tak krátký okamžik, že mne to samotnou až udivilo. Celé červánky pohltil ten černý mrak dole.

9

Sníh docela taje, je to mokré, u nás naštěstí nesolí, jen pohazují drceným štěrkem, ale i tak už máme silnici víc než mokrou, jenže městu se nepodobá ani za mák. Teď už je venku tma jak v ranci, říkala moje maminka a tak nezbývá než si najít jinou zábavu jak lajdat venku i když tady u té hračky to také není špatné.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (7x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Prolenošená neděle adil 08. 12. 2013 - 20:04
RE(2x): Prolenošená neděle inenaso 08. 12. 2013 - 22:10
RE(3x): Prolenošená neděle newold®blbne.cz 13. 12. 2013 - 07:31
RE(4x): Prolenošená neděle inenaso 14. 12. 2013 - 18:33
RE: Prolenošená neděle ema70 18. 12. 2013 - 22:34
RE: Prolenošená neděle jarmila* 27. 12. 2013 - 13:47