Maličké světélko

3. listopad 2013 | 08.36 |
› 

  3Objevilo se maličké světélko v tunelu. V černém bez konce tunelu jsem si připadala asi po tři roky. Problémy, nedostatek peněz, nedostatek a nebo vůbec žádná vzájemná komunikace a to všechno člověka den za dnem deptá i když se snaží přenést se přes to.

  Znáte to, když se dva přou a třetí se do toho zamíchá? Sice v dobrém, aby pomohl jednomu a nebo druhému, ale stejně to potom ten třetí odnese. Ale vzduch se pročistí, ti dva si uvědomí, že se snad dá nějak dohodnout a všechno utichne, vrátí se do stejných kolejí a nebo se přehodí výhybka a vlaky se rozpojí a každý si jede dál po té své koleji, po které toužil. 

  Všechno je lepší než stát na nádraží a mít stále větší a větší zpoždění.

  Stalo se, doufám, že se vlak rozjede, že se všechno vyřeší, ono se objevilo na konci to dlouhého tunelu maličké světélko, zatím jenom bliká, tak nepatrně bliká, ale pro mne to bylo jako kapka vody na poušti. A to zavinila jen jedna věta ve které je naděje, že to dlouhé stání na místě se konečně změní. Jestli světélko zhasne, nevím jak to ustojím.

  Ale po té jedné větě mne najednou přepadla taková euforie, že jsem měla potřebu jít, udělat nějakou hloupost, jen tak pro to, abych si uvědomila, že ještě žiju, že ještě vnímám, že jsem sice stará. ale ne senilní. (I když to co jsem udělala tak trošku o zdravém rozumu pochybuje.)

  A teď se pochlubím. Prohlížela jsem letáky, které většinou jen házím ke kamnům. Byla tam kamínka, maličká, taková po jakých jsem toužila, když jsme předělávali koupelnu. Musíme si tam totiž přitápět. Koupil se tam "brutar." Jo dobrý, ohřívá navíc vodu a také dává teplo, ale není tak krásný jako ta malá kamínka, která jsem jednou zahlédla za výkladní skříní.

  Teď je nabízeli v letáku, možná maličko jiné, možná úplně jiné, ale já vzala peníze, které by určitě byly potřeba jinde a na úplně jinou věc a koupila jsem si je. Nepotřebuju tu věc,  nepotřebuju, jen jsem potřebovala udělat nějaké úplně hloupé a zbytečné gesto, a tak jsem ještě přikoupila tři macešky, tulipány a hyacinty, už jsem si pro sebe neudělala radost, od doby, kdy vznikl ten šíleně dlouhý tunel. 

  Díky pár slovům, díky naději jsem vlastně zešílela a vyhodila oknem, (ale mým oknem)  mé peníze, které by potřeboval někdo úplně jiný. Možná toho budu litovat, možná ne, - je to úplně zbytečná věc a bude stát na chodbě do té doby, než se v koupelně propálí ten "brutar." ale to už třeba nebudu žít.

3

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Maličké světélko hospodynka 03. 11. 2013 - 08:42
RE: Maličké světélko lentilka®sdeluje.cz 03. 11. 2013 - 08:55
RE: Maličké světélko davidhavel 03. 11. 2013 - 10:49
RE: Maličké světélko adil 04. 11. 2013 - 13:26
RE: Maličké světélko zdenka"ren" 04. 11. 2013 - 19:24
RE(2x): Maličké světélko newold®blbne.cz 06. 11. 2013 - 10:27
RE: Maličké světélko newold®blbne.cz 06. 11. 2013 - 10:31
RE: Maličké světélko inenaso 06. 11. 2013 - 20:08