Pauza

25. říjen 2013 | 11.54 |

  Právě teď jsem si udělala pauzu a hrnek kafe a chleba s čímsi co zbylo včera Pepímu od oběda a než opět vezmu hrábě do ruky, abych hrabala a hrabala, posedím chviličku tady.

  Den je nabitý nejen prací, ale i myšlenkami. Dnes jdeme k volbám a tak při tom hrabání listí myslím na ty, kteří chtějí hrabat peníze a proto se derou a vzájemně na sebe,..no nebudu to košatit. Jen tak jsem si představovala, že by byla jedna strana, která by skutečně měla v programu, že všichni kteří budou vládnout, budou zodpovědní, že budou svou práci vykonávat tak, jako ta poslední účetní kdysi v tom nejmenším podniku, kdy jí muselo všechno vycházet do haléře, že všechno,.. ale to je utopie. Tam "nahoře" každý na každého něco ví a tak nač iluze?

  Takže se vrátím k práci. Hrabu už týden a stále to padá a padá. Mám namoženou ruku (tu co jsem si zlomila) neudržím v ní ani hrneček, ale to neznamená, že jí dám volno.

2013-10-25 25

Přinesla jsem si staré  štafle, jelikož  potřebuji vylézt na střechu a sundat z ní listí. Miňunka se domnívala, že jsou pro ni a tak nejprve vylezla až nahoru, potom akrobaticky ukazovala Dankovi jak ona to umí a provokovala ho jak jen kočky umí.

25

Kdo má na zahradě takový kaštan a hned vedle něho lípu, ten ví. Ten kdo takové stromy nemá, neví! Listí není jen hromada, listí je kopec a stále padá nové a nové i když máte dojem, že už je strom prázdný.

  Vylezla jsem na střechu a Danek okamžitě opustil kočku a pobíhal kolem a kňučel. Nevím jestli chtěl nahoru a nebo se jen bál, že spadnu. Když jsem trhala jablíčka, praskla  pode mnou jedna ze špruslin a já se válela na zemi. Včera večer, když jsme šli s Dankem na procházku, tak už před chalupou stepoval Dastyn, nejdříve jsem v té tmě, která už večer je, netušila kdo se to k nám hrne, ale potom jsme se radostí přivítali a já Danka na vodítku, Dastyna jen tak, jdu na ulici. Dastyn mi vzal vodítko, že si povede Danka sám, ale tak nějak se kolem mne motali, že mi podtrhli nohy a já se válela uprostřed ulice, ještě že nic nejelo. A tak jsme jen Dastyna odvedli domů, že tedy půjdeme také, jenže Dankovi se zas nechtělo a chtěl u nich na dvorku zůstat a ten jeho kamarád ho také nechtěl pustit. Museli se do toho vložit majitelé toho dvora i psa a bylo po legraci.

  Teď si asi Danek myslel, že spadnu jako shnilá hruška a a proto tak vyváděl. Nespadla jsem, listí shrnula dolů a opatrně slezla. 

25

Takhle mám zaneřáděné políčko. Copak o to, Pepino to s jarem vezme kultivátorem a ono to nějak dopadne, nebudu to hrabat. Pod listím jsou záhony jahod, čerstvě zasazený česnek a kudrnatá petrželka, kterou mi okousala srnka.

25

Dvorek už je jakž-takž čistý, slípky si pochutnávají na zelené travičce a to na pravé straně byl keřík kostivalu, celý ho ozobaly.,

25

Dani, jdeme domů, já se najím a potom zas půjdeme. Poslechl okamžitě. Skoro mi utekl ze záběru. 

25

Zbyteček kaštanů a pod listím stále kvetly sedmikrásky.

 Tak to je asi tak všechno, kafe už jsem vypila, chleba snědla, tak jdu zas k těm hrábím. Krásný den a dobře zvolte! (Já vím, že není koho.) 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Pauza levap 25. 10. 2013 - 13:38
RE(2x): Pauza inenaso 25. 10. 2013 - 17:52
RE: Pauza adil 25. 10. 2013 - 14:16
RE(2x): Pauza inenaso 25. 10. 2013 - 17:53
RE: Pauza lentilka®sdeluje.cz 28. 10. 2013 - 07:17
RE(2x): Pauza inenaso 01. 11. 2013 - 20:43
RE: Pauza tadyatam 28. 10. 2013 - 08:12
RE(2x): Pauza inenaso 01. 11. 2013 - 20:43