Podzimní dívání

19. říjen 2013 | 18.58 |

Sice bych měla napsat "podzimní hrabání" jelikož jsem hrabala téměř celé odpoledne a nikde to není vidět. Listí padá, padalo a ještě dlouho bude padat. Nejdříve mi bylo řečeno: -"Nehrabej pod kaštanem, přivedeme sem děti z mateřské školky, aby si nasbíraly kaštánky a taky se trošku tím listím brodily. Nehrabala jsem, a ono padalo a padalo, do toho pršelo a pršelo a když už byla vrstva mokrého listí vysoká, vzala jsem hrábě a hrabala, odvážela na "listník" a za chvíli ten rošťák vítr tam kde měl být zelený trávník, už zas bylo zlato listů ze stromu. 

1

  Tak jsem říkala Pepímu: - "Hele, kdyby děti měly přijít,  tak jim do toho listí naházím pár těch kaštánků, které jsem poctivě sbírala a bude to." Uznal, že je to dobrý nápad a tak jsem se snažila, vyhrabala pod ořechy, posbírala ořechy, ruce má hnědé, nejde to umýt. Proč? - Když přišel mrazík, tak ty zelené slupky ve kterých  jsou oříšky namrzly a už se z nich oříšky samy nevylouply, to musím teď dělat já.

2

  Ale den byl konečně jako malovaný, ráno mne ještě měsíček zdravil nad Karlovskými bučinami a obloha byla modrá bez mráčku. Než jsem došla do Hanychova, taková šála se táhla přes Ještěd a už bylo po modři, jenže než jsem se tam "vykecala" vypila kávu, už zas bylo nebe modré a letadla létala. Musíme si to užít, než nám letiště město kamsi zašantročí. Za letištěm už se bourají budovy, které kdysi sloužily vojsku.  Asi mi letadla budou chybět.

3

Sluníčko svítilo, už jsme téměř zapomněli jaké to je, když neustále pršelo a mračilo se.  

4

Tohle není můj dvůr, ale tak nějak to na něm ještě celé dopoledne vypadalo.

5

Když jsem šla z Hanychova domů, vzala jsem to kolem rybníku. Břízy na jeho břehu jsou zeleně označené, rybník už má svého majitele a tak se bude zřejmě kácet. Zvláštní je, že vždycky to odnesou stromy.  

6

Zatím co kopřivy jsou stále ještě zelené, listí zežloutlo a opadává.

7

Našemu kaštanu také listí značně prořídlo, ale je ho tam stále ještě dost a dost.

8

Venku už je tma, a já jen doufám, že zítřek bude tomu dnešnímu hodně podobný.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Podzimní dívání Červenka petr olšany 20. 10. 2013 - 12:56
RE: Podzimní dívání adil 20. 10. 2013 - 13:39
RE: Podzimní dívání zdenka"ren" 20. 10. 2013 - 13:47
RE: Podzimní dívání imperatrice 20. 10. 2013 - 21:03
RE: Podzimní dívání newold®blbne.cz 21. 10. 2013 - 07:43