Zprávy z domova

17. srpen 2013 | 19.41 |

  Je divné, že když člověk neustále něco dělá, vypadá to jako by nedělal vůbec nic. Týden klečím na políčku, hned na jednom, hned na druhém, to třetí nechám zarůst trávou, už mne to nejde jako dřív (asi lžu, ale co jsem se v červnu toulala, slimáci mi požrali dvě třetiny nasetého vyjednoceného, vypletého máku, tak kdo by se nenaštval, když jsem mezi rostlinky vysypala polovinu krabičky vaniše.)  Jinak jsem prý (nebyla jsem ten týden doma, ale courala se kolem Skutče) měla tři dny v políčkách stát vodu a tak mi shnilo všechno co jen shnít mohlo. Pláču (vážně ne) že letos prvně nemám svou cibuli, mrkev, česnek mizerný, brambory maličké, prostě něco čemu bych sama nevěřila. Zatím co na políčku nevyrostlo to, co mělo, vyrostla mi tam lipnička, to je taková nizoučká travička, a bylo tam jako zaseto. Tak jsem lezla po kolenou a kopala, trhala, plela, jo abych zas tak moc nelhala, mám na záhonku tři mrkve!

 Slávka mi dala sazeničky čínského karafiátu, on se sice jmenuje myslím, bradatý, nebo tak nějak, ale mi mu říkáme čínský. Tvrdila, že to slimáci nežerou, věřila jsem jí do té doby, než jsem ráno zjistila, že jeden už je v háji, sežraný na klacíček. Nemám ani jeden afrikán, a ostatní hrozný a tak jsem chodial dnes po zahradě a koukala co vlastně by stálo za to, abych se s tím pochlubila.   

1

Naše broskve. Někdo by si mohl myslet, že jich máme požehnaně, omyl. Bylo jich celých 15 kousků, jedna shnila onou nemocí, kterou ovoce mají ani nevím pořádně jak se jí říká. Druhou jsem utrhla, domnívala jsem se, že už také zahnívá, byl to omyl a tak jsem ji snědla a dnes jsem utrhla třetí, takže na stromku jich je pouhých 13 kousků. 

2

Loni jsem nechala hlízy mečíků v zemi, aby zmrzly. Už měly jen jednu barvu, ale s jarem mi to bylo líto a tak jsem si jich koupila deset, naštěstí jsou různobarevné.  

3

Lilie odkvetly, tohle jsou poslední tygrované, už se také chystají.

4

Úroda rajčat je myslím slušná, ty šišaté jsou ze sazenic od Lidušky, možná i některá kulatá, ale měla jsem i své.

6

Na tuhle hortenzii jsem pyšná. Dostala se k nám na zahradu náhodou. šla jsem okolo zahrádky sousedů a právě ve chvíli kdy se chystali tenhle krásný keřík vykopat a vyhodit, jelikož prý zabere moc místa a pan soused má rád růže.

7

Vyžebrala jsem si ji a odvezla na kolečku, abychom ji s Pepím zasadili dost nevhodně u cesty na zadní zahradu, už zabírá z té cesty jednu třetinu. Za čas budou kvety růžové. Stále mám pocit, že není naše, že jen u nás roste a prospívá, ale stále je sousedů. 

8

Tohle strašidlo tu musím mít, když chci alespoň pár borůvek. Jinak ptáci všechno sezobou.

10

Víc záclon nemám a tak to na ostatních keřích vypadá takto a nebo už tam není ani bobulka.

11

Tyhle rubekie mám moc ráda, ony nepolehávají a nemusejí se vyvazovat a kvetou a kvetou.

12

Ovšem tyhle se vyvázat musí, jenže ty zas milují motýli, čmeláci, a všechno co má rádo nektar.

13

Tak to bylo od nás, ovšem to ošklivé neukazuji, políčka mám jako by bylo jaro a zem připravená na osetí tím, co chci pěstovat. Na záhonu mám tři mrkve, to je všechno co mi tam zůstalo, z máku také jen pár makovic o to se zas postarali slimáci a tak je to se vším. Zítra se cournu s turisty, doufám, že nebude zas tak děsné vedro. Tak přeji všem krásný večer.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Zprávy z domova garbage®blbne.cz 18. 08. 2013 - 08:36
RE(2x): Zprávy z domova inenaso 18. 08. 2013 - 18:42
RE: Zprávy z domova karla 18. 08. 2013 - 09:52
RE(2x): Zprávy z domova inenaso 18. 08. 2013 - 18:43
RE: Zprávy z domova adil 18. 08. 2013 - 20:37
RE(2x): Zprávy z domova inenaso 19. 08. 2013 - 07:03
RE: Zprávy z domova amelie00 19. 08. 2013 - 23:03
RE(2x): Zprávy z domova inenaso 20. 08. 2013 - 07:15
RE: Zprávy z domova jarmila* 29. 08. 2013 - 06:38