Prší

10. květen 2013 | 13.36 |

Začalo ráno, jemně, tiše a příjemně. Šla jsem s Dankem velice šťastná, že se postavil na všechny čtyři, včera totiž nějak špatně šlápl, když se honili s Dastynem a zakvikl, aby po chvilce začal kulhat. Potom ležel jen na gauči, a smutně koukal, když jsem mu chtěla na pacičku sáhnout, z hrdla se mu ozalo temné zavrčení, jako varování: - "Nech toho, nebo uvidíš," a tak jsem ho nechala.

  Večer jsem šla spát, zůstal ležet dole, ale než jsem si pohrála na počítači vylezl s obtížem nahoru a ani náhodou, že už nesleze. Ani večer ven nešel a tak ho ráno lákám. - Marně, nakrmila jsem svá zviřátka a najednou seskákal ty schody a začal se radovat, že tedy se půjde na procházku. Šli jsme, chtěl jít kolem letiště nahoru k domkům, tak proč ho nenechat, když si vybral sám cestu. Natrhala jsem trošku kontryhelu, asi se máma chystá mít rodinu a tak tahle bylinka je dobrá.  Při ranním krmení jsem zjistila, že má v rohu kotce natrhané chlupy, ale má ještě čas, tak nevím proč jančí.

  Přinesla jsem si z procházky také pár fotek, kontryhel je po dešti nádherný, kapky v jeho korunoutku se změní ve stříbro a nebo rtuť, jak to kdo vidí. Teď už je po polední a stále prší, kapky šumí v korunách kaštanu, který svými listy pohybuje, jako by chtěl vodičku setřást, už jsem i uklidila muškáty, které jsem dala "opršet". Vodu zem nevsakuje, už dělá louže u vrat a na pěšince mezi záhony, tak snad z toho nebude něco víc. - Už jsme to zažili a ne jednou.

A těch slimáků co už je!

28

28

28

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.2 (5x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Prší adil 11. 05. 2013 - 07:59
RE: Prší pavel 12. 05. 2013 - 19:29