Jako na galejích

26. duben 2013 | 21.39 |

1Trošku přeháním, ale skutečně pracuji a pracuji. Přitom mám pcit, že to není nikde vidět, potřebuje zapršet, snad zítra, alespoň to slibují. Je dost sucho, jen než to po ránu pozalévám, už mám kytky venku, už mám i dost uděláno a to všechno chce opečovávat a zas opečovávat. Ale je to krásné, ptáci mi tu zpívají a já se občas posadím do trávy a dívám se jak ti malí drobečkové poletují, jak nechtějí abych viděla, že obsadili budku u švestky, na ořechu, na borovici a dokonce i na zadní straně kůlny, kde snad ještě nikdy nehnízdili. První čas jsem pozorovala jak sbírají drobná peříčka, jak sblírají suché listí, a různou vystélku do hnízdečka a potom celí nesví seděli na větvičce a nechtěli mi ukázat, že to co mají v zobáčku potřebují zanést do budky, aby tam bylo teploučko, útulno, prostě tak akoráit. Kosáci vykřikukjí to svoje "Pepíno, Pepíno," musí tam s námi být jeden už hodně starý a nebo ho rodiče naučili volání: - "Kerbinéé, Kerbinéé." Kerbin byl náš pejsek, ale už je to pár let co odešel do psího nebíčka, že by si na něho kosáci z naší zahrady pamatovali? Zvláštní je, že tu žádný nepokřikuje: - "Dankůůů, - Dankůůů" když to musí u nás na dvoře slyšet za den nejméně stokrát.

  Dnes ráno, když jsem se podívala z okna tak javor za potůčkem ještě nekvetl, navečer už byl žlutý tisíci drobných zlatých kvítků. Bříza, ať už ta mého táty, nebo Pepova, obě jsou zelenožluté s nakvétlými jehnědy a s jemnými zelenými lístečky. A kaštan? Před několika dny Pepí řekl: - "Kaštan už lepí," to jako, že jeho pupeny jsou nality mízou a on shazuje tu vrchní slupku, která se přilepí na podrážky bot, na kožíšek Danka. Dnes už je zelený a z pupenů nevyrostly jen listy, ale i budoucí svícny květů. A co teprve špendlík u potůčku, zítra bude v plném květu, blatouchy na potůčku,...proč vám to tu povídám, když tohle všechno vidíte i vy samy!

2

Nevím čím jsem si to zasloužila, ale ty tulipány, které mi přivezla Renátka jsou stále stejně krásné.Už je mám víc jak týden, to kaštan se takhle rozjel ve dvou dnech.

4

Zvláštní je, že všechny plné narcisky jsou kdesi v nenávratnu. Zítra udělám inspekci u Slávky, jestli oni je mají, objednávali jsme si je společně. Tak uvidíme. Ono mi to zas tak moc nevadí, byly moc těžké a když pršelo, okamžitě ležely na zemi, takže není nad čím plakat.

5

Prostě mi musí stačit to, co mám!

6

Hyacinty nádherně voní.

7

A těch petrklíčů.

8

A těch barev.

9

Tyhle malí černí broučci jsou po žluté jako posedlí. Kvůli nim jsem přestala dělat med z pameplišek.

10

Samozřejmě Danek musí se mnou všude být i kdyby se nudil. Hned ráno mu přišel Dasty a chviličku po dvanácté už u nás byl podruhé. Ono mu stačí, že s nimi vyjdu nahoru ke hřbitovu, prolítají se po louce a potom spokojeně odejde zas kamsi.

11

Každé jaro je spousta klacíků, spousta různého roští, odplozených prutů malin, ostružin, trnité větve růží a to všechno jsme dnes pálili, předpověď počasí na zítra hlásila déšť a tak dokud to bylo jakž-takž suché. Kouř v očích není zrovna příjemný, že Pepíno?! 

13

Na večer jsme s Dankem vyšli zas nahoru ke hřbitovu a tam kvetou tulipány. Krásně se tam odpočívá i živým. Před plotem jsou dvě lavičky a výhled na Ještědské pohoří je velice příjemný, přiznám se, potřebovala jsem si maličko odpočinout.

12

Takhle se s námi loučilo sluníčko.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Jako na galejích adil 27. 04. 2013 - 13:13
RE(2x): Jako na galejích inenaso 06. 05. 2013 - 14:02
RE: Jako na galejích zdenka"ren" 27. 04. 2013 - 17:20
RE(2x): Jako na galejích inenaso 06. 05. 2013 - 14:01
RE: Jako na galejích mi-lada 30. 04. 2013 - 07:17
RE(2x): Jako na galejích inenaso 06. 05. 2013 - 14:00
RE: Jako na galejích danek 05. 05. 2013 - 12:43
RE(2x): Jako na galejích inenaso 06. 05. 2013 - 13:59