Jednou já, podruhé ty.

12. duben 2013 | 08.05 |

9Danek občas dostane tvrdý rohlík, s tím si zaleze pod židli u stolu a hoduje. Zůstává po něm, jak hlodá ten rohlík, taková malá hromádka strouhanky, kterou potom já uklízím. Přišla Andrejka s Matýskem, Danek pod stolem, trošku spěchal, aby mu náhodou rohlík Matýsek nevzal a já už si ho nevšímala. Měla jsem lepší společnost. Matýsek se s maminkou začal tahat o náramek. - "To je můj," řekla mu maminka, ale on tomu nechtěl rohzumět a najednou se malé drobné berušky rozsypaly po zemi. Všichni tři jsme okamžitě začli sbírat drobné korálky, ale Matýsek byl přece jen rychlejší a jednu si vstrčil do pusinky.

  "Myslíš, že máme všechny?" Zeptala jsem se Andrejky a ona přikývla, že snad.

  "Hele, má něco v pusince," všimla jsem si a tak Andrejky prstík zalovil uvnitř malé pusinky a samozřejmě, jedna baruška se tam zatoulala.

  Uražený Matěj si sedl k Dankovi a právě k té hromádce, která tam zbyla po rohlíku a začal sbírat ony drobečky, jeden sobě, druhý Dankovi. Danek jemně ono nic sebral z malé ručičky a oba byli spokojení.

  Pepíno seděl u stolu a hodoval na kuřeti. - "Můžu mu dát kousek prsíček?" Zeptal se protože dítě je přece jen proti němu dost malé a on nevěděl. Dostal svolení a do otevřené pusinky jako ptáčkovi přistál kousek masíčka. Matýsek si malinko ukousl a zbytek si držel v ručičce. V tom okamžiku byl u něho Danek a nejen masíčko, ale i celou tu ručičku svírající dobrůtku popadl do své tlamky kde odělil ono masíčko od ručičky a tu vrátil. Byl hubovanej a moc! Malý se ani nelekl a jen tak na tu svou prázdnou ručku koukal a od té doby se Danek odmítal kamarádit. Přece jsem ho nespravedlivě hubovala, tak pěkně si přece hráli. 

9

Už se nekamarádím.

9

Ten mi to vzal!

9

Ukaž co to máš!

9

Raděj od tebe dál, mohl by být zas nějaký ten mazec.

9

Matýsek , - tohle ti nedám! -  Danek, - však já to ani nechci!

9

Tak už se nezlob, já bych mu přece nic neudělal. Byla to krásná hra, než jste se do toho vložili.

9

Už jsme unavení, tak si chvilku odpočinem.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (4x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Jednou já, podruhé ty. newold®blbne.cz 12. 04. 2013 - 09:14
RE(2x): Jednou já, podruhé ty. inenaso 12. 04. 2013 - 19:56
RE: Jednou já, podruhé ty. adil 13. 04. 2013 - 08:09
RE: Jednou já, podruhé ty. tales 14. 04. 2013 - 14:12