V květinovém ráji

18. březen 2013 | 21.13 |

17 Zatím  to ještě tak nevypadá, ale to jen proto, že květiny se teprve připravují na svou povinnost, vykvést. Venku to zas skoro vypadá, že jaro ani nebude. Teď večer chumelí a je to mokré a je toho myslím už víc jak dost. Tak abych přišla na trošku veselejší myšlenky, zastavila jsem se "Kytičkářů" co je u nich nového. Hned na verandě mne upoutaly malé květináčky s astřičkami, ty teprve až sleze sníh půjdou do země, jsou totiž nově nakoupené. Také kana byla objednána, ale ta už si hoví ve velkém květináči pěkně v zemi jako v peřince zasazená, na oknech vyrašily gloxiny a ta jedna z loňského lístku rozkvetla dvěma kvítky a ještě tam má pět poupat. Okolo toho okna později neprojde lhostejně nikdo, jelikož bude plné krásných zvonců gloxin, které umí Slávi tak dobře pěstovat. Na parapetu budou pnoucí muškáty ty plné, a nahoře v zaskleném balkoně vykvetou různými barvami ibišky, venku zas durmany, olendry, na záhoně jiřiny, jejich hlízy zatím odpočívají ve sklepě, stejně jako mečíky. Cibule tulipánů se už derou ze země, bylo to vidět, když na chvíli slezl sníh, prostě tady je to u "Kytičkářů." Myslím si, že pěstovat květiny je ten nejkrásnější a nejvońavější koníček jaký vůbec může být.

 Proto i zadní veranda je plná truhlíků s muškáty a okna zabraly malé květináčky se řízky fuchsií a to ještě příjdou na řadu semínka různých kytiček ven na záhony, tady v té zahradě to kvete od jara do podzimu. Jen co  sníh zmizí, budou všude pod ovocnými stromy bledule, sněženky a narcisy, jen těm krokusům se v trávníku nedaří, ale záhony jsou jich plné. Tak jsem si odnesla pár kytiček jen tak pro potěšení, když je venku stále bílo a zima.  

17

Tohle jsou gloxinie, na parapetu třídílného okna stojí jeden květináč vedle druhého a všechny jsou takhle krásné.

17

Řenenatka, tak jí pojmenávávala maminka a tahle teda je! Možná si vezmu to mládě, prý se musí letos přesadit.

17

Kdysi jsem jí také měla a stejně krásně mi kvetla, měla jsem ji mnoho let a jednou, nevím proč a jak se stalo, celá rostlina jako by ji někdo odřízl odpadla.17

Kapradí, které se s jarem vynese ven, aby se pěkně vyvětralo ve stínu staré hrušně.

17

Mandarínka kvete i plotí zároveň, to bych si tady u nás přála s třešněmi. Buďto jich je moc a nebo žádné, kdyby kvetly postupně, tak by si je člověk také užil.

17

Ovšem, takhle to stále venku vypadá!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: V květinovém ráji adil 19. 03. 2013 - 13:08