Dopisy

15. březen 2013 | 20.45 |

   15Dnes odpoledne pořádně chumelilo a tak jsem šla na půdu, a hledala kufr s dopisy. Nenašla, samozřejmě, ale přišel Pepíno a tak se ho ptám a on mi za chvíli přinesl kufr a když ho otevřel, nebyly tam dopisy, ale smotané šnůry, dráty a kdoví co ještě po Pepovi, je toho pořád ještě plno v "Krámovně" a nikdo to nemůže vyházet i když se Pepíno z počátku snažil, ale potom se mu zdálo, že přišel táta a začal vyhazovat jemu věci, tak toho nechal a zůstalo to tak. 

  Když v kufru nebyly dopisy, šel znova nahoru a 15přinesl další kufr  tam už  dopisy byly a bylo jich na stovky. Seděla jsem u kamen a brala jeden po druhém, abych podle písma poznala, že tohle psala Milada, tohle Lidka, která už není víc jak patnáct let mezi námi, měla autonehodu. Potom krásné písmo mého táty, všechny dopisy Petrovi na vojnu a všechny dopisy naše, které jsme mu na tu vojnu psali. on je totiž přinesl domů a dal mi je. Nějaké byly v obálkách, jiné jen tak bez obálek, na obálkách byly známky ještě šedesátihaléřové, potom krounové, čtyřkorunové, atd. Spousta pohlednic i když hodně si jich odnesla Lucka, která pohlednice sbírala. Prostě poklady, které zachycují tok času. Mnoho dopisů od Mirečky z Brna, to jsem si psaly i pětisránkové romány a velice často. Prostě všechno jsem celé odpoledne prohlížela jen proto, abych našla jednu adresu! Přesně vím, kde od Gerty dopisy byly než jsme se stěhovali, ležely v mém psacím stolku, v prvním šuplíčku a všechny obálky byly bez známek. Kluci sbírali známky a tyhle byly u nás vzácné, psala mi ze západního Německa. Však také některé dopisy přišly otevřené, a zalepené růžovou páskou z celnice a já musela za to, že mi četli poštu platit jednu korunu!

  Dopisy od Gerty jsem nenašla, a uvědomila jsem si, jak krásné bylo když  ve chránce čekal na vyzvednutí dopis třeba od malého Tomáška, Janíčka, když mi psala Irenka, Slávka, Jiřina z Pardubic, dnes najdu ve schráce tak leda složenku a nebo dopis z úřadu. 

Přání po levé straně nahoře je pro nás, Irenka nám každým rokem taková posílala, když jsme měli výročí, tohle je k třicátémušestému!

15

15

Adresu jsem samozřejmě nenašla. Když jsme se stěhovali, tak jsem měla všechny dopisy a své poznámky co vyprávěla maše maminka (rozuměj Pepova maminka) v kufrech a chtěla jsem jednou ta její vyprávění dát dohromady pro děti a vnoučata. Jenže kufr se na autě nějakým nedopatřením otvrřel a všechno co v něm bylo je nenávratně pryč. Tak asi i ty Gertiny dopisy skončily někde v lese, nebo u cesty. 

  Tak jsem zase všechno vrátila zpátky a už za tmy vyšla ven, provětrat si hlavu. Na obloze svítily hvězdy, má být vidět i kometa, ale neviděla jsem ji, jelikož se mi nechtělo jít kamsi daleko ze vesnici, abych viděla pořádně na nebe i když už odrazovou pásku na rukáv mám, Miládka nezapomněla! Zvláštní na všem je, že to co člověk právě teď hledá a potřebuje, to nenajde, najde vždycky jen to, co hledal dávno předtím a také to nenašel. Ale já už tu adresu mám!

  .

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Dopisy zdenka"ren" 16. 03. 2013 - 10:07
RE(2x): Dopisy inenaso 19. 03. 2013 - 06:27
RE: Dopisy adil 16. 03. 2013 - 18:29
RE(2x): Dopisy inenaso 19. 03. 2013 - 06:28
RE: Dopisy newold®blbne.cz 17. 03. 2013 - 09:12
RE(2x): Dopisy inenaso 19. 03. 2013 - 06:31
RE: Dopisy kerria 18. 03. 2013 - 08:15
RE(2x): Dopisy inenaso 19. 03. 2013 - 06:32