Mlhou, sněhem a hlavně blátem

11. březen 2013 | 21.46 |
› 

Skoro nevím, jestli se mám chlubit a nebo nás litovat. - Ale zvládli jsme to všichni, nikdo neupadl, nikomu se nic nestalo a všem se to moc  líbilo. Začali jsme v Jilemnici, kde jsme nepotkali ani nohu. http://sochova.blog.denik.cz/c/325578/Jilemnice.html Zvláštní jak jsou města vylidněná. Připadáme si jako poslední z lidstva na zeměkouli když takhle jdeme městem a ono je sice plné domů, plné stromů, plné aut, ale chybí v něm lidé. Vyjímka byla jedna, to když jsme šli Zvědavou uličkou, to nás předjížděl občan na kole! Jinak se všichni schovávají buďto doma a nebo v autech!http://sochova.blog.denik.cz/c/325593/Zvedava-ulicka.html

  Z Jilemnice jsme vyšli do mlhy, ve městě to až tak moc nevypadalo jako když jsme se dostali na silnici. Byla mokrá, asi tu také v noci pršelo a mlha se rozprostírala kolem dokola, hráli jsme si na Popelky!  

10

Že by to vypadalo na nějaké výhledy, to se nedá tvrdit, přitom tu musí být krásné až k pláči.

10

Kousek jsme šli po silnici a potom zamíříli do lesa. Les mám moc ráda, ale dostat se ze silnice do lesa už bylo na pováženou. Zledovatělý svah a potom ostružinové pruty, kluzké listí, tak jsem prvně zauvažovala, jestli bych neinvestovala do hůlek, které mají téměř všechny. Jenže jak se znám, při prvním "odskočení" do intimity lesa je tam nechám. 

10

Šli jsme na Mříčnou po hrozně blátivé cestě, rozjeté koly traktorů scházíme dolů. Nahoře na kopci jsme objevili jakési stádečko podivného skotu s obrovskými špičatými rohy a mohutným tělem. Neznám ten druh, ale setkat se s ním z blízka se mi nechtělo a tak jsem se pokusila nafotit je z vrchu, byli totiž pod dost příkrou strání v malé ohradě a ta stráň byla pokryta zledovatělým sněhem a kdyby se mi to smeklo tak jedu po "šusťákách" až pod ty jejich rohy.  Na fotce není nic jen mlha a pár hnědých skvrn.

10

Všechna ta zvěř patří Ranči Kocanda. Jak ta lama, která byla zvědavá a my také, jenže dostat se ke dvěma dalším u kterých bylo i mládě bylo nemožné, jednak pro ty hromady hnoje a potom kvůli blátu a navíc v ohradě u té lamy, co byla tak zvědavá byl býk se zvonečkem na krku, který pořád pohazoval hlavou a připadal mi dost rozčílený, a ta ohrada taková křehoučká, nevím, asi bychom mu neutekli.

10

pise.cz/img/299154.jpg">

Tady v té bílé ohradě u chaloupky krásné jako sen na nás civěl velbloud. 

10

Přešli jsme Kocandu a jsme v Mříčné, kde u neuvěřitelné zásoby dřeva svačíme.

10

Také jedna z chaloupek podobná snu a docela to vypadá jako by se mlha vytrácela. 

10

Byl to omyl, nad ní jdeme přes jakousi louku se zbytky mokrého sněhu. Jde se v něm velice špatně, ale dají se očistit alespoň z toho nejhoršího boty od bláta. 

10

Jenže v lese zas bláto na sebe nabalujeme. Já jsem snad ze všech nejmenší, ale nejvíc také špinavá. Kalhoty mám zablácené až pod kolena.

10

Než jsme si uvědomili, že né po louce, ale po téhle cestě, zašli jsme si kus pěkně po sice mokré trávě, ale potom jsme museli prolézat jakýmsi remízkem a obejít cíp zoraného pole, abychom tady nevěděli kam a jak vůbec šlápnout.

10

Sice  jsme mohli jít po cestě a nebyla zas tak moc špatná, šli jsme dnes už horšími, ale když to vezmeme přes louku, bude to krásná zkratka. Byla, tráva nebyla zas tak mokrá, ale to jsme ještě netušili, co nás čeká až dojdeme k cestě po které jsme měli vlastně jít.

10

Nádherná borovice a  ten pruh pod ní a blátivou cestou, byl hnojený močůvkou. Cítit byla, tak jsme všichni věděli do čeho a přes co jdeme, nikdo se nevracel! 

10

Konečně jsme nad Košťálovem a vyplašili jsme stádečko srnek a ony ve strachu před námi přebíhaly po dvou, tří i pěti, pořádně zachytit se nedaly. Jsou prostě rychlejší. 

10

Košťálov, někteří šli do hospůdky, my na vlak i když jsme měli strašně moc času. Já se snažila sněhem trošku to bláto z kalhot dostat dolů, sníh mi napadal do bot a já se potom doma divila, proč ty punčocháče jsou po tom výletě tak moc nevoňavé.

10

Jede se domů!  Bylo to úžasné, bylo toho dost, ale nebyli jsme tam naposledy! Je tam krásně, ba téměř nádherně! Díky Haničko!  

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (5x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Mlhou, sněhem a hlavně blátem zdenka"ren" 11. 03. 2013 - 22:01
RE(2x): Mlhou, sněhem a hlavně blátem inenaso 13. 03. 2013 - 06:23
RE: Mlhou, sněhem a hlavně blátem hospodynka 12. 03. 2013 - 06:16
RE(2x): Mlhou, sněhem a hlavně blátem inenaso 13. 03. 2013 - 06:24
RE: Mlhou, sněhem a hlavně blátem newold®blbne.cz 12. 03. 2013 - 09:24
RE(2x): Mlhou, sněhem a hlavně blátem inenaso 13. 03. 2013 - 06:26
RE: Mlhou, sněhem a hlavně blátem tales 13. 03. 2013 - 13:23
RE: Mlhou, sněhem a hlavně blátem adil 14. 03. 2013 - 08:29