Úplně všední

9. březen 2013 | 20.44 |

  Dnes když jsem po ránu vyšla z chalupy jsem si řekla, že si budu ten sobotní den "prohlížet," ne že se budu dívat, ale prohlížet si budu a naslouchat všemu co potkám. Tak první co jsem potkala byly obtisklé penumatiky auta v blátě. Krásně vyznačený vzorek přímo před našimi vraty. Asi je tam pokaždé, ale prostě jsem si nechtěla prohlížet den, jen  jsem se dívala, tak jsem je neviděla. Když jsem přišla k potoku, zastavila se a naslouchala vodičce jak spěchala korytem dolů, sice mne napadlo, že se musím podívat do sklepa, jestli i tam nenatekla, ale pak si říkám, .- "tak ať!" Celý ten dnešní den byl jako zabalený v běloučkém mušelínu, stromy, hory vůbec nebyly vidět, a silnice kolem letiště byla plničká děr a vody v nich, potkala jsem dobrovolného cestáře s kolečkem nějakého odpadu, který do jedné z děr nasypal, byly to piliny.  Silnice je skutečně hrozná, a ty díry znám řadu let, jsou tam natrvalo, když je cestáři opraví, za chvíli se objeví znova. U dvou vrb, které tak časo fotím se šeříkové křoví pochlubilo zelenými nalitými pupeny a nepořádek, který tam navezli naši jistě čistotní občané, TSML uklidila. Je to úplně jiné, když si den prohlížíte, než když se jen díváte. Takhle vás zaujme i kůra jasanů, která má sice barvu kouře, ale už ne mdlou, ale lesklou, možná to je kapičkami deště, možná už mízou, která se tlačí z kořenů do koruny.  Vyplajchovaná tráva na letišti a v ní stovky a tisíce děr od myší a spletité cestičky od jedné díry ke druhé a Danek občas čichal a občas také hrabal a já si prohlížela koně v ohradě, které  byly také zabalené v bílém mušelínu i zajatecký hřbitov i naše vesnice. Teď večer prší a kapky deště jako myší nožičky mi capkaly po ramenou a rukávech bundy, capkaly i po Dankovi, který se občas oklepal, auta, která nás míjela rychlostí blesku za sebou v mokré a lesklé silnici odrážela červenou barvu z jejich zadních světel. Nad průmyslovou zónou se do výšky dralo světlo ze stovky lamp a od kovošrtu zrovna tak. 

9

Když se dívám na tekoucí a laškující vodu, chápu rybáře!

9

Tuhle silničku znám už desítky a desítky let a vůbec se nezměnila, ovšem ten domeček tam nahoře, ten hodně. Má vskutku konečně majitele, kteří ho mají rádi a jejich dva jezevčíci také a jak ho panečku hlídají!

9

Rychlík do Ústí nad Labem. Kdyby to byl osobák, nebyl by tak dlouhý.

9

Na rybníku pamalu led taje a přepad s chutí a s obrovským povídáním propouští vodu, aby tekla potůčkem který se klikatí mezi zahrádkami dál a dál.

9

Věčné silniční díry. Onen náhodný "cestář" mi povídal, tady pod tou silnicí musí být pramen, jinak to není ani možné. Já si zas myslím, kdyby od keřů bezu bagrem vyšistili příkop, voda by netekla po silnici z jedné strany z louky a z druhé z letiště, ale pěkně příkopy do trubek, které vedou pod silnlicí a dál do Ostašovského potoka.  

9

Možná že jim chutná tráva celou zhimu pod sněhem přirytá, ale dost o tom pochybuji má barvu rozšláplého kelímku s hořčící zablácenou botou.

9

Střípeček léta, ovšem od Slávky z květináče.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Úplně všední zdenka"ren" 11. 03. 2013 - 10:26
RE: Úplně všední inenaso 11. 03. 2013 - 14:53