Bonboniera

1. březen 2013 | 07.10 |

 Dnes to je střípek ze známosti, kterou si zrzavá Alena považovala a která se sice slibně rozvíjela, trvala už déle jak 14 dnů, ale bohužel skončila dost neslavně pro pana Jaroslva a vítězně pro mámu Renátu..

   Pan Jaroslav dal Aleně před odjezdem na dovolenku honosnou bonboniéru! A že naše Alena není lakomá jako většina děvčat, snědly jsme ji ještě ten večer, ona nám tvrdila, že jí stačí jen ta krabička a po čokoládě se prý stejně jen  tloustene!
 Nikdo z nás nechápal, jak se stalo, že se o daru dověděla vychovatelka! Nevedla s Alenou dlouhé řeči, jen se přesvědčila o pravdivosti své informace a zvedla telefon, aby zavolala mámě Renátě, že s ní potřebuje mluvit a to okamžitě!
 Na pokoji jsme byly zajedno, odsoudily jsme udavače, ale čím víc jsme o tom mluvily, tím nám bylo jasné, že by určitě Alenu dostal hodně brzo do postele a kdo ví co by bylo potom!
 Zvláštní na tom bylo jen to, že nikoho z nás nenapadlo, že tu je jakýsi Jiří, kterého dostala do postele Lída ze Zoji! Bylo u nás "dusno", když přijela máma Renáta, vyřídila to, co měla, a zase odjela!
 Po jejím odjezdu se v Aleně mísil stud s obrovským vztekem! Renáta sáhla do peněženky, koupila stejnou bonboniéru, kterou jsme tak lehkomyslně snědly, to nám řekla a bylo to také to jediné!
Alena musela jít s ní, aby v obchodě vybraly stejnou!
 Ona to byla pravda, že jsme ji snědly, ale nesnědly jsme ji lehkomyslně, my
jsme ji snědly s velikou chutí!
 Já jsem ještě tak fajnový bonbony v životě ani neviděla, natož, abych je mohla ochutnat! Proto nás to všechny tak štvalo a byly jsme celé to odpoledne zaražené, když byla Alena s mámou Renátou ve městě!
 Když se konečně vrátila na pokoj, měla oči jako tenisáky, sedla si ke stolu a jen tak podivně hlasitě dýchala, jako přetlakovaný hrnec, z kterého uniká pára! Co chvíli se podrbala za uchem, potom na hlavě, a zas na nose a dál už nám právě prožitou událost nedokázala tajit!
 Alena žije víc tím, že prožité vypravuje, než životem vůbec! Jako by si znova opakovala s malými úpravami to, co prožila a jak by to vlastně mělo být! Hodně se mi v tom i podobá! Já to také dělám, ale nemluvím o tom!
 "Teda holky! Já vím, že nějaká kráva mi chtěla zavařit a byla to kráva odtud! On totiž o tom nikdo jinej nevěděl! Ta kráva s námi společně žrala ze společnýho žlabu moje bonbony!" Když Alena takhle začala, věděly jsme, že její imič neutrpěl!
 Začala nervózně bubnovat prsty do stolu a rozpovídala se!
 "Ono když se to vezme kolem a kolem, byla to vlastně psina! Von mě sice k sobě pořád zval, ale já se k tomu nemohla nikdy odhodlat! Trochu jsem se bála a taky trochu styděla! Von mě pořád lakoval, že má doma čínský porcelán, že nám do něho udělá kávu! Že si prohlédneme originál obrazy, že má moderně zařízený byt, že se mi tam bude jistě líbit.

"

 Vzdychla a složila ruce do klína. Chvilku zírala "nikam", potom nevěřícně zavrtěla hlavou: - "Když jsme tam vlítly s mámou, bylo to hrozný! Teda přiznávám se, že ve mně byla malá dušička, srdce mi tlouklo jak splašený! Von nám přišel otevřít a já se zděsila, - vážně jsem si myslela, že tam bydlí někdo úplně jinej, že to je docela jinej chlap! To fakt nebyl ON, jak ho znám! Tenhle měl na sobě vytahaný tepláky, přesně takový jako má teď Gerta, fakt, úplně takový! Kolena měl až u kotníků a prdel pod kolenama! Kdybyste ho viděly, tak jako já!" Zase nevěřícně vrtěla hlavou a začala si vzájemně proplétat prsty, jak byla nervózní.
 Chvilku byla ticho a nikdo z nás nenaléhal i když to bylo velice napínavé!
 "Kdybyste ho viděly, chudinku, jak se vyděsil, když viděl mě a Renátu! Víte, že se moje máma dokáže vyfiknout a taky to udělala! Vzala si koženej kabát, načesala se, namalovala, že by se mohla každá filmová hvězda před ní schovat! Ten jen čuměl co to před ním stojí!" Zas vzdychla.
 "Holky, kdybyste jen viděly, jak ten chlap zvadnul! Ne, to si žádná neumíte ani představit! Pod očima měl takový pytlíky, vousy snad dvoudenní, že vypadal celej jakoby špinavej a vejral z jedný na druhou, asi se mu ty kolečka v hlavě splašily, ale musím přiznat, že víc koukal na Renátu, vona je krásnější a asi si myslel, že jsem za ním přišla s kamarádkou! Renáta nevypadá na moji mámu a je tak neuvěřitelně krásná a já?"
 Zase povzdech!
 "To mi tedy nemusela dělat! Nesměla jsem se ani trošku namalovat, byla jsem vedle ní jako šedivá vodpudivá myš, ale to nevadí, teď už je to jedno!" Mávla na nad tím vším rukou.
 "Tak jsme tam na sebe chvilku vzájemně koukali a Renáta řekla!
 Snad byste nás pane Jaroslave měl pozvat dál, přece nebudeme vyřizovat naše záležitosti tady, na chodbě!"
 "On něco zablekotal jako že samozřejmě a ustoupil stranou, abychom mohly projít do předsíně, mamka do mne strčila, já jsem zakopla o práh a skoro jsem tam vletěla po držce, ale byla jsem tam natošup! Ten čurbes! Ježišmarijá, holky jakej von tam měl bordel! Nikdy v životě nepochopím, jak ten mužskej dokázal chodit do kina tak načinčanej, takovej světáckej, takovej elegantní! Jak věděl jak a kolik se má nevonět, aby to bylo příjemný! Mně stačilo., když jsem ten jeho parfém ucítila třeba i u někoho jiného a už jsem měla Jaroslava před očima a vstávaly mi chlupy po celým těle! Jenže teď budu pořád vidět jen ten binec, tu jeho skleslost! Máma se s ním nemazlila! Řekla jasně a stručně, že si nepřeje, aby se se mnou stýkal! Vrátila mu ty božský bonbóny a pohrozila, jestli neposlechne, že to předá VB, jelikož se jedná o mladistvou a vytáhla na něho průkaz a odznak policie! Strčila mu to s jízlivým: - "Jistě si umíte představit, že bych se dokázala postarat, aby vám to neprošlo hladce!"
 "Trochu mě to naštvalo, taky jsem si myslela, že to bylo moc na chudáčka, takový dvě autority, jedna větší jak druhá! Taky mě naštvalo, že máma řekla, že jsem mladistvá, když mi už bylo patnáct! Jenže toho on si nestačil všimnout, stál tam ubožáček sám i když připouštím, byl tak trochu i směšnej! Víte stát se to někomu jinýmu, tak se hodně nachechtám!"
 Tahle dlouhá zpověď Aleny nás ohromila! Ale teď se přece jen do líčení vložila Pavla!
 "Prosím tebe, co to tak dramatizuješ? Jaký dvě autority? Co ty seš za autoritu?"
 "Pavlo," tiše a důrazně ji oslovila Alena!
 "Já neříkám, že já! Já myslela autoritu jako matku a tu druhou, - poručici VB! To by odrovnalo každýho! Věřím, že bude dělat přesně to, co mu máma nařídila! Když mě potká, bude dělat, že mě nevidí," Alena to řekla dost smutně a asi jí smutno i bylo!
 "A buď ráda, že to takhle dopadlo,takovej starej chlap jde jen po tom jednom!"
 "Marie je zasvěcená, řekni Marie, po čem takovej chlap jde?" Posmívala se Ála.
 "Po čem, po čem," durdila se Marie. "Přece dostat nevinnou holku na tu svoji sbírku porcelánu, tedy čínského! Jo Aleno, neřeklas nám, jestli ji tam měl!"
 "Měl, když seš tak zvědavá, ale né čínskou, jen českou a hodně špinavou! Plnej dřez toho měl! Zahlídla jsem tam nějaký hrnky, talíře, ale špinavý to bylo dost!"
 "Hele, tvoje máma je formát! Važ si toho! Na Zoje je jedna holka, který máma sama našla takovýho starýho kořena a ta holka je snad tak blbá, že jí možná i poslechne a zahrabe to svoje mládí s takovým paznechtem! A von dokonce s tou její mámou jezdí Miladu navštěvovat!!" To co nám teď řekla Ála, to jsme věděly! Dost se to mezi námi přetřásalo!
26

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (5x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Bonboniera newold®blbne.cz 01. 03. 2013 - 07:30
RE(2x): Bonboniera inenaso 01. 03. 2013 - 19:40
RE: Bonboniera zdenka"ren" 01. 03. 2013 - 13:42
RE(2x): Bonboniera inenaso 01. 03. 2013 - 19:42
RE: Bonboniera adil 01. 03. 2013 - 21:36