Českobubsko

24. únor 2013 | 22.54 |
› 

2 Dnešní den nás přivítal pořádnou chumelenicí. Teď je večer, stále ještě neděle a já už  na průběh celého dne můžu jen vzpomínat. Když jsem ráno vyšla z chalupy, abych nakrmila králíčky, zůstala jsem trošku udivená i když sněhu jsme tu měli dost a dost, i když jsem měla večer proházené cestičky od vchodu k vratům, ke kůlně a všude kam musím chodit, tak ty cestičky byly zasněžené a zaváté přes tu jednu jedinou noc. Když chci na výlet, nemůžu tady lítat s lopatou, řekla jsem si a tak se brodím,  Danek předemnou, a udělám to, co uděláno být musí, potom ještě vzít vodítko, urousané od sněhu a oběhnout malý okruh vesnicí, přece jen tu bude Danek sám do té doby, než se objeví synek.

  Než jsem se dostala do Liberce na autobusové nádraží, měla jsem plnou hlavu toho, jak autobus překoná Ještědské zatáčky, stále ještě chumelilo a hodně. Nad hlavou deštník, v batůžku pláštěnku se svačinu a přesto se stavuji pro dva rohlíky, času mám víc než dost. K mému potěšení jsme nejeli do Českého Dubu přes Ještěd, ale na Dlouhý Most. Přestalo chumelit a chvilkami se zdálo, že bude i slušná viditelnost, ale to byl omyl. Na náměstí jsme opustili autobus a vydali se už po svých na Bílou, Petrašovice, Bohdánkov, naše dnešní vycházka končila v Hodkovicích nad Mohelkou. Na to nevlídné počasí se nás sešlo kupodivu dost. 

  Mám ráda vesnice, (města ne) dnes jsem si uvědomila, že když se přicházívalo  ze za humen ke vsi, většinou poutníka vítaly stodoly. Vážně jsem si dnes všimla stodol, které bývaly dříve ve vesnici potřebnější než samotný obytný dům, tam se uskladnilo obilí, píce pro dobytek, sláma na podestýlku, já někdy sama sebe nechápu, proč ten sedlák ve mně pořád je, když selský stav už dávno vzal za své.  

1

Pohled na náš dvůr, ještě večer proházená pěšinka je ta tam.

3

V Českém Dubu tolik sněhu nemají.

4

Ty schody se mi líbily.

5

Když jsme opustili Český Dub, vítal nás už jen sníh, projeté i neprojeté cesty a pěšiny. 

6

Je bílo na zemi, je šedobílo na nebi a na obzoru se to spojuje. Viditelnost malá.

7

Dost to foukalo a drobně mžilo. Nejprve jsme se domnívali, že to je ze stromů, ale  ono opravdu pršelo.

8

Nádherná krajina, všude okolo bílo a tak jsem si představila namísto sněhu lány obilí, trávy, - už mám té zimy přiznávám, dost!

9

Boží muka.

10

A my tady  v  té zasněžené koleji půjdeme lesem dolů.

11

Asi jsem dnes nějaká slepá, chaloupek vidím málo.

12

Tady už je zas toho sněhu docela dost, ale ona cestička byla proházená, tak se nám šlo docela dobře. Sníh je mokrý, těžký a já už mám mokro v botech.

13

Zato tady jsme si museli pěšinku prošlapat.

14

Tady už ne.

15

Krásný pohled na čistou bílou pláň.

16

Tohle už jsme v Liberci, rozdíl mezi městem a vesnicí je obrovský!

Dnešní vycházku pro nás připravila Lidka, hodně nám toho pověděla o všech místech kudy jsme šli, ale já, abych to nepoletla nic z toho neprozradím, jen moc děkuji.  

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Českobubsko zdenka"ren" 25. 02. 2013 - 14:03
RE(2x): Českobubsko inenaso 25. 02. 2013 - 20:05
RE: Českobubsko newold®blbne.cz 25. 02. 2013 - 14:17
RE(2x): Českobubsko inenaso 25. 02. 2013 - 20:08
RE: Českobubsko adil 26. 02. 2013 - 23:50