Cesta na Sibiř a zpátky

22. únor 2013 | 16.18 |

3Bylo to včera, bylo to ráno o půl sedmé, když jsem vyšla z chalupy na vlak. Nebylo světlo, nebyla tma, s povděkem jsem zpozorovala, že už to není o pouhý "slepičí krok" ale o mnohem delší. Cestou jsem si udělala v naší ulici pár fotek, zdálo se mi, že ona čerstvá nadílka sněhu je kouzelná a než jsem došla na nádraží, téměř bylo světlo. (Mám to daleko.) Cesta zasněženým krajem i když ji znám téměř zpaměti mne stejně vždycky dostane. Je jedno, jestli je jako teď zasněžená,  nebo jestli z Křižan do Zdislavi už na skále kvetou konvalinky, nebo zrají třešně nahoře na stráni, prostě je to "MOJE" cesta kterou jsem dokonce i dva roky dojižděla do práce, nemohla jsem se totiž odhodlat dát výpověď z tak úžasného kolektivu, však jsem také už nikdy takový nenašla. Takže konec fňukání do písmenek, a pár fotek z cesty. Na Sibiři jsem nevylezla z domečku, ani na zahradu ne, Irča potřebovala povídat a povídat, a také jsem si potřebovala cosi přečíst, abych okomentovala, autora, - ale každý si  dnešní události vykládáme jinak, takže nemá smysl plýtvat slovy. Já osobně bych s radostí oželela pomeranče i ty banány, kterých je v obchoďácích spousta, když by lidé měly jistou práci a nemusela jsem mít strach, že Matěj už zase nedělá, Irče končí v březnu brigáda, atd,..

Dnešní ráno bylo jak z pohádky, veliké slunce vyšlo za letištěm, a doufám, že bude i modrá obloha, zatím to tak vpadá. Na teploměru jsem měla pouhých -14 st. a že opravdu mrzne jsem poznala, když jsem šla pro dřevo a krmit králíky.

1

Naše ulice. Nikyta si vybrala modrou i když venku bylo šedobíle.

2

I pouliční lampy dokáží vytvořit jiskřičky na sněhu, ale moc to vidět není.

4

Každá maličkost je zviditelněná sněhem.

5

To už jsem u nádraží, a je vidět, že i světlo je větší.  Prostě mám to daleko.

6

Přijela mi mašinka. Právě tady jsem musela ráno článek opustit, Prostá povinnost uvařit, Pepíno měl přijít tak po desáté a to se musí zatopit, aby nebyla světnice studená, včera jsem netopila, když jsem se toulala a ono je to okamžitě znát.

7

Zastávka v Karlově. Les kterým projíždíme je obalený sněhem a malé smrčky jako prosebníci u trati i v nitu lesa se krčí pod tíhou bílé peřiny a jsou neuvěřitelně krásní a něžní.

8

Kryštofovo Údolí z viaduktu.

9

Vlak si pořád jede dál a dál a nepočká až já přes to špinavé okno zmáčknu spoušť.

10

Dál už jsem nefotila, teď se vracím, jdu na autobus, který stojí u úřadu. Máme u nás sněhu víc, ale nemohu to zas tak najisto tvrdit, nebyla jsem ani na zahradě, seděly jsme s Irčou a povídaly si.

11

Rozmazaný obrázek, ale je tu jen proto, že pod mostem už není jen "jeden domek, ale dvojdomek" z klacků, dek, hadrů a kdovíjakého materiálu. - Bezdomovci, to je také jeden z důvodů proč nejsem nadšená s tímto zřízením o kterém nevím jestli je to raný kapitalismus, nebo otrokářský řád, či prvobytně pospolná společnost. 12

Otrokářský proto, že ti kteří dělají pod agenturou se tak musí cítit a prvobytně pospolná společnost? - Jeskyní máme málo a tak se staví chýše z toho co je po ruce. Ale zase máme pomeranče a banány, takže není na co si naříkat i ti cikáni nám kamsi zmizeli a máme místo nich pouze Rómy!!

13

Z Liberece po Jablonné v Podještěd bylo sněhu spousty, tady začal ubývat a až do Č. Lípy ho bylo maličko. Teď se vracíme a už ve Zdislavě je vidět, že tu na nádraží víc pracují s lopatou a výhybkami jak s něčím jiným.  

14

Skrze mraky vysvitlo slunce, mělo nad sebou takovou krásnou duhu, ale vlak nepočkal a tak jsem to nezachytila, a slunce se schovalo za stromy.

15

Křižany, Tady už ani nevědí kam s tím sněhem.

16

Opět Kryštofovo Údolí, ale z druhé strany, sice také z levé, teď už nejedeme tam, ale zpátky.

18

Pohled z viaduktu je nádherný a pokaždé, snad nejkrásnější je však na podzim, když javory pod ním jsou rudé. 

17

19

No a to už jsem doma. Danek když slyšel jak otvírám vrátka, vyváděl za oknem jako splašený. Přes den se mi udělaly na chalupě rampouchy a jsou jako "firhaňky," jak se vyjádřila Liduška. Obloha nezůstala modrá, už je zas bílo jak na zemi, tak na nebi.

   

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Cesta na Sibiř a zpátky newold®blbne.cz 22. 02. 2013 - 15:22
RE(2x): Cesta na Sibiř a zpátky inenaso 22. 02. 2013 - 15:58
RE(2x): Cesta na Sibiř a zpátky adil 23. 02. 2013 - 08:31
RE(2x): Cesta na Sibiř a zpátky adil 23. 02. 2013 - 08:36