Večerní bláboly

18. únor 2013 | 21.15 |

13Myslím si, že znám naši ves docela dobře, víc jak občany bydlící v domcích však znám jejich hlídače. Bude to asi tím, že ti co jsou za plotem děsně štěkají na ty, kteří jdou před plotem a náš, tedy přesněji můj Danek k tomu ještě přidává to, že se mi u určitých zahrad vyškubne a běží podle plotu a štěká a ten za tím plotem také běží a také štěká a je to pro oba velice krásná zábava. Lítají sem a tam. Bohužel pejskové stárnou a odcházejí a on nemůže pochopit, že Dina už se v zahradě neobjeví, a ani ta Delina, už dlouho nebyla venku a tak stojí jako by vrostlý do země a já mu domlouvám, vysvětluji, aby jsme konečně zas šli dál, že možná bude ten černý vlčák zas jednou puštěný z "klece" aby se také mohl proběhnout a pořádně si zaštěkat.13

  Artuš se objevil asi tak před půl rokem, krásné štěňátko, které má každé oko jiné, jedno modré a druhé hnědé. Když jsme si ho prvně všimla, tak jsem natáhla ruku přes drátěný plot a  hladila mu kožíšek a on byl velice rád a také by rád s Danem závodil kdo z nich je rychlejší, jenže ten můj paličoun nějak nemá zájem. Vždycky jde kolem jako když tam žádný pes není a žádostivě kouká přes ulici k sousedům, jestli není ten jejich černý venku. - Když není, tak milostivě několikrát přeběhne kolem plotu, zahne i do strany a Artuš je štěstím celý bez sebe.

  Dnes večer jsme šli ulicí a ze zahrad se ozývalo štěkání, neklamné to znamením, že proti nám jde buďto s pánem a nebo i bez něho, pes. Potkali jsme odpoledne dva jak se toulali pod tratí. Je jaro a to neleze jen na kočky, ale i na pány psy. Zastavila jsem se a čekala pod lampou, který z místních, nebo i cizích tou ulicí ťapká. Konečně se ze tmy vynořil a byl to náš kamarád "Zlaťák" a tak jsme se spolu přivítali, pocuchala jsem mu hřívu, s Dankem se očmuchali a jeho paní už volá, "já jsem tu také." - Proto odpovídám: "Já to tušila, dneska má obojek, když se toulá sám, je bez něho."

  Jo a už asi vím, kde je Rozárka. Šli jsme vyprovodit Pepu do práce a zpátky jsme potkali Marušku a tak se dovídám, že je u nich a také se přikrmuje u slepic, jenže Maruščiny slípky nemají jen ty "cereálie" proložené zbytky z kuchyně, ony k nim mají zbytky ze školní kuchyně a tak chápu, tam se má Rozárka podstatně líp. 

13

Danek s Artušem, takhle to vypadá jako kdyby na sebe byli co nejvíce rozzuřeni, ale je to jen a jen jejich hra.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Večerní bláboly adil 19. 02. 2013 - 00:05
RE: Večerní bláboly jarča n. 19. 02. 2013 - 07:40
RE: Večerní bláboly zdenka"ren" 19. 02. 2013 - 20:04
RE(2x): Večerní bláboly inenaso 19. 02. 2013 - 20:31
RE(2x): Večerní bláboly jarmila* 06. 03. 2013 - 15:04
RE: Večerní bláboly newold®blbne.cz 20. 02. 2013 - 08:00
RE: Večerní bláboly kerria 20. 02. 2013 - 09:36