Jen pár kroků okolo chalupy

9. únor 2013 | 21.24 |

9Když člověku, tedy  mně, je líp tak se okamžitě oklepu a také okamžitě zapomenu jak mi  bylo, že jsem se potila,  nemohla jíst, jen pít, až jsem si připadala jako sud plničký různých čajů, ale tohle je na mém životě to nejkrásnější. Přiznávám se, že pomalu už ani nevím, že mi něco bylo.  Ono asi nešlo ani tak o nějakou chřipku, či co to bylo, ono asi šlo hlavně o to, že je zima, že krom úklidu, vaření, praní, žehlení, venčení psa, krmení koček, krmení králíků, hlídání slepic, odhazování sněhu, nošení dříví, zatápění a já nevím čeho ještě, nemá člověk nic na práci. A tělo si žádalo nějakou změnu! Ruce navíc už by se raději hrabaly v zemi, protože se jim  uklízet  nechce, vařit sice ony musí, protože Pepíno chodí na oběd, ale i to nádobí umývají  bez náležitého nadšení, i to praní, vlastně praní, to není žádné praní, naházet prádlo do pračky a jít si klidně lehnout s knížkou, když už mám asi tři roky automatku. Umíte si vůbec v dnešní době představit, že já prala pořád ve vířivce? - A to jsem si ještě říkala, že maminka nás měla pět, ona a tatínek, to bylo sedm lidí a prala na valše. Tak jsem si pochvalovala jak se mám proti ní dobře, že mám život  lehoučký proti životu, který měla ona. No nic, to jen tak píšu, abych vůbec něco napsala.

  Bylo mi jasné už minulou sobotu, že se tělu nechce dělat domácí práce, v noci jsem se dusila, ale neudusila a tak v neděli ráno sezobla parelen a jela do Mladé Boleslavi. Bylo to krásné, vážně i na chvíli asi díky tomu prášku jsem zapomněla, že se tělu chce povalovat  v peřinách, musela jsem mu vyhovět okamžitě jak jsem se dostala domů, to jsem padla na gauč a tak se mi tam zalíbilo, že jsem ho okupovala už po celý týden. Jenže zítra je zas neděle a - já se chystám do Jizerek! Měla bych si uvědomit, že bych asi neměla, ale asi jsem ještě nedostala ten správný rozum! A nebo si raději připomenu Pepovu radu, když mi bylo mizerně: - "Až si to tady všechno uděláš, tak si klidně lehni." Takže až já projdu ty Jizerky, tak si klidně zas na týden lehnu a budu opět fňukat.   

1

Pepíno se mně zeptal: - "Půjdeš   ven?" No jasně, že jsem musela s Dankem ven a tak přidal: - "Vyfoť mi Golema!" Tohle není Golém, to jsou kočky od sousedů naproti, ta tříbarevná chodí k nám na lůj ptáčkům a až zas budu krmit naše kočky venku, tak se příjde také přiživit. Ona né že by doma snad nedostala, ona dostává i u Dáši, to je zas sousedka z křižovatky, ale asi jí chutná jinde víc.

2

pise.cz/img/296791.jpg">

Tohle je sice Černá Hora, ale když se do ní zakousli dřevorubci, - dneska asi žádní dřevorubci nejsou, dnes je lesožrout, to je takový stroj, který požírá les takovým fofrem, že se jeden nestačí divit. Tak když na kopci vytěžili dva široké průseky, Černá Hora se najednou proměnila v hlavu Golema. Možná to není na té fotce tak vidět, ale my to prostě vidíme.  

3

Když už jsem šla fotit toho Golema, vyfotila jsem si pro sebe ledové trpaslíky na našem potoce.

4

Tohle je včerejší večer. Sice se moc od chalupy nevzdaluji, ale i tak se toho dá dost potkat. Když jsem prvně viděla tyhle malé koníčky,šli od zajateckého hřbitova, já si myslela, že jsou to velcí psi a s Dankem jsem uhnula do louky a to pěkně daleko. Teď už se nevyhýbáme, ale raději držím Danka na vodítku, ona jistota je jistota. 

5

Tohle není žádný koníček, ale čtyřkolka na které sedí pořádný,...raději to přeskočím. Jezdí po lesích, loukách jako rozumu zbavení. 

6

Včerejší večer, dnes sice také zapadalo slunce, ale nevím kam, bylo zamračeno a tak žádná krása na nebíčku.

7

Tohle mi přišlo, jakoby se z toho malého kopečku tam v zadu kouřilo, ale byly to jen mraky. Mraky jsou nádherné a většinou lepší jak program v televizi.

8

Ještě jednou kočky z rána, tedy toho dnešního a teď jdu zkontrolovat Danka, nechtěl se mnou nahoru, on teď dělá občas drahoty a zůstává dole na gauči o který jsme se týden dělili, asi si ho chce užít. Musím se podívat kam se uklidil, naproti totiž zase nějaký ten divoch odpaloval rakety!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Jen pár kroků okolo chalupy imperatrice 09. 02. 2013 - 22:56
RE(2x): Jen pár kroků okolo chalupy inenaso 10. 02. 2013 - 07:21
RE: Jen pár kroků okolo chalupy rebarbora 10. 02. 2013 - 09:33
RE: Jen pár kroků okolo chalupy zdenka"ren" 10. 02. 2013 - 10:53
RE: Jen pár kroků okolo chalupy adil 10. 02. 2013 - 19:32
RE: Jen pár kroků okolo chalupy amelie00 10. 02. 2013 - 21:02
RE: Jen pár kroků okolo chalupy jarča n. 10. 02. 2013 - 21:22
RE: Jen pár kroků okolo chalupy jarmila* 14. 02. 2013 - 05:14