Za čistou bílou plání

25. leden 2013 | 22.34 |

3Dnes se po několika zamračených dnech konečně ukázalo sluníčko. Danek mne vzal ven na procházku, myslela jsem, že si uděláme nějakou delší, ale hned u souseda dole jsme se zastavili, protože ten jeho pejsek stál za plotem a museli si s Daníčkem trošku popovídat a samozřejmě já zas s jeho pánem, kolem šla Pavlína od lékaře a hned mi bylo jasné, že to bude na delší dobu, ale pejskové už si své řekli, ten který je v naší ulici nový se nechtěl s Danekm honit kolem plotu. To je totiž takový obřad, jeden pes je za plotem a druhý, ten můj na ulici před plotem a běhají přes celou délku zahrady a vzájemně na sebe štěkají. Danka to strašně baví. Jenže běhání se nekonalo a Danek se vydal ulicí, že tedy jdeme, rychle jsem se rozloučila.

  Tak jsem si řekla, půjdeš kolem bývalé truhlárny mezi louky, které byly kdysi polmi a tam si klidně Danek může běhat ve sněhu a já s klidem jen tak budu pozorovat, aby mi nezaběhl někam, kam by neměl. Z jedné strany je ohrada, dnes s koňmi, které v tom sněhu postávali až na druhém konci a kolem nich bylo plno vran. Slunce svítí, ale je inverze, nejsou vidět hory i ta obloha je taková nic moc. Když se Danek otočil, že tedy zas půjdeme domů, nechtělo se mi a namířila jsem si to kolem chalupy Májů do bývalého pole, kde jsme šli projetou kolejí a nemuseli se ploužit po silnici. Když je napadaný sníh, je těžké se procházet jak bychom chtěli, buďto se brouzdáme sněhem a nebo po silnici. Kolem nás se nesolí, ale za křižovatkou už ano a auta natahahjí sůl i tam kde nebyla rozsypána a Danka za chvíli bolí packy a kulhá, a to už většinou musíme domů.  Každý pořádný občan šel dnes volit, - já nejdu. Byla jsem v prvním kole i když tam nebyl žádný pro mne přijatelný kandidát. Potom jsem náhodou v jakési upoutávce slyšela pana France, že: - Všechno jsme si dělali sami, jen několik drobných darů jsme dostali,  bylo to 250tis, a ty šly na benzín. Těch pár slov rozhodlo. Najednou mi přišlo, že v té džungli ve kterou se proměnila  naše krásná zem, je právě "Avatar" tím správným kandidátem. Jsme zadlužení, na nic nejsou peníze, ale na tohle se našly a vyházeli se oknem!  A proto už jsem další týden tak trošku kampaň sledovala a bylo mi ze všeho tak akorát smutno, ty emaily, ty rady, telefonáty, že nejepší volba je pan kníže, mne nepřesvědčily a  ten druhý? Fakt je lepší courat se lesem, sněhem, a zapomenout.  

5

Za bývalo Libenou (truhlárna) je cesta, která vede ke třem domům, tam vzadu za tou bílou plání. Tady je klid, sice občas tu projede auto s Klárou, nebo jejími rodiči, ale Danek tu může běhat jak se mu zlíbí. Vodítko táhne za sebou jako neposedného hádka.

4

Sníh jiskří, ale Nikyta nezachytí víc než leské plošky, které jsou jak zrcadélka, ale barvu ani náhodou! 

2

Tady se musí Danek vždycky zastavit, asi tam je hodně napsaných značek od všech, kteří tudy chodí.  

1

Kouzelná chaloupka Májových

7

Hned za ní jsme zahnuli na louku a šli v kolejí asi od traktoru.

8

Slunce se sklouzlo po bílé pláni i mokré silnci.

9

Tady už jsme skoro doma, vždycky musím nahlédnout do potoka, s jarem tu prvně kvete střemcha, s podzimem je potok plný listí z javorů a teď si s vodou pohrával malý mrazíček Matýsek a ozdobil kameny ledovou krajkou.

10

Jdeme do tepla naší chalupy, přidal se k nám i kocour Péťa, který se těší až si vyskočí za kamna, kde už se vyhřívá Miňunka.

11

Danek je hrozné zvíře, já  s ním lajdám venku, namísto toho, abych něco pořádného dělala a on vždycky když příjde, tak chce ještě odměnit. Ví, že se na kamnech suší chelba pro králíčky a on tam má kus koláče. Vždycky když peču kynutý koláč, tak mu udělám do jedné velké pokličky na hrnec také a dám na kamne usušit a on si o něj takhle říká. Když už tam nic není, musím mu ukázat plech s chlebem, aby mi věřil, že nelžu a to se přesune k místu, kde má v plechovce piškoty. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Za čistou bílou plání hospodynka 26. 01. 2013 - 12:06
RE(2x): Za čistou bílou plání inenaso 26. 01. 2013 - 13:19
RE: Za čistou bílou plání zdenka"ren" 26. 01. 2013 - 12:52
RE(2x): Za čistou bílou plání inenaso 26. 01. 2013 - 13:20
RE: Za čistou bílou plání adil 26. 01. 2013 - 15:21
RE(2x): Za čistou bílou plání inenaso 26. 01. 2013 - 17:21
RE: Za čistou bílou plání tales 27. 01. 2013 - 09:20
RE: Za čistou bílou plání newold®blbne.cz 27. 01. 2013 - 09:57
RE: Za čistou bílou plání jarmila* 30. 01. 2013 - 14:06