Divočáci

5. leden 2013 | 19.48 |

1Nevím kde a proč vznikla u mne téměř panická hrůza z divokých prasat. Co se znám, tak je ve mně neustále  a také neustále stejně silná. V lese musím vidět kolem sebe, do houštiny bych nikdy nevlezla a také se přiznávám, že jsem v lese ještě nikdy divočáka neviděla a ani nechci vidět. Jednou jsem se s ním setkala na louce, když jsem jela po čtvrté ránní pro krmení naší Barunce. Běžel proti mně a já se domnívala, že to je pes ze statku, občas jim utekl, když jsem pochopila svůj omyl, ztvrdla jsem v hrůzném očekávání okamžiků příštích. Co budu dělat, když doběhne až ke mně? Naštěstí si mne všiml, vzal otočku a zmizel.

  V posledních pár dnech tu byly děti a proto ticho světnice zahnala televize. Tak jsem viděla ve zprávách, že dva divočáci okupovali dokonce i dálnici. Les u nás je rozrytý a když jsme šli z výstupu na Ještěd 1. ledna, tak jsem byla také svědkem, jak se stádo přehnalo přes cestu, kudy jsme šli, ale na leknutí a strach nebyl čas, byla to přímo blezková rychlost jak se přehnali. Cestu domů Alča vybrala kolem bývalého areálu internátu (mimochodem zdevastovaného, jak už to dnes chodí. Taková škoda, člověk jen povzdechne nad tím, co škody se za těch posledních pár let nadělalo.) To jsem také nechtěla, ale věřte, že mne to moc mrzí i když jsem stará, i když si říkám těch pár posledních let si nekaz tou ošklivostí dnešní doby, dívej se jen na to pěkné, dokud to ještě je a dokud můžeš!

  Takže jsme šli ulicí, kde jsou po jedné straně domy a v každém dvoře pes a někde ne jen jeden, z druhé strany cosi jako louka, taková divočina jako by bez majitele a u ulice stromy. Ovocné stromy a pod nimi rozoráno, za domky rozoráno, kolem plotů rozoráno, kolem "dálnce" rozoráno, prostě všude tam pod rouškou noci provádějí svůj  rej divočáci, kteří z lesa pomaličku dál a dál postupují k městu. Bydlet tam, nevyjdu po setmění z domu a při pohledu na tu spoušť jsem si uvědomila, jak je to stené! Jak divočáci devastují bezohledně všechno kolem sebe, tak zdevastoval kdosi, (nikdo není zodpovědný) všechno to pěkné, všechny naše továrny, všechno co jsme měli a dnes nemáme, - co bude dál?

1

1

1

      

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Divočáci zdenka"ren" 05. 01. 2013 - 19:36
RE(2x): Divočáci inenaso 05. 01. 2013 - 19:44
RE: Divočáci mi-lada 06. 01. 2013 - 15:27
RE(2x): Divočáci inenaso 11. 01. 2013 - 07:02