Brouci podruhé!

3. leden 2013 | 20.45 |

3Tak jsem včera vzala ta suchá pazdnechtníková odkvetlá košťátka a že je dole spálím v kamnech. Jenže dole jsem na to koukla a říkám si, už je to všechno vystřílené, a nevypadá to zas tak strašně, tak to dám nad kamna do džbánku, stejně už jsou metlice, (co tam byly) dost zaprášené a tohle ještě chvíli může vydržet. Jak jsem se rozhodla, tak jsem udělala. Večer jsem se chtěla dívat na film, Hanička říkala, "to si nenech ujít," tak jsem si to nenechala, ale už zas nevím jak se správně film jmenoval, nějak: - "Až příjde," prostě tak nějak (o dvou nemocných rakovinou.) Pěkný film, dokonce jsem to nevypnula po první reklamě a dodívala se do konce. Člověk je vlastně nic! Zůstane z něho také jen to nic a nebo, jak ke mně můj Pepa tehdy v noci přišel a řekl: - "A zbyla jen hromádka popela," Jo, jsme tu jen na návštěvě, tak bychom se tak měli chovat.

  Tady zas blábolím o něčem co jsem nechtěla. Než film začal, chtěla jsem vzít Danka ven, já chtěla, on nechtěl! Tolik večerů se radoval, že se jde na vycházku a stejně tolik večerů ho zahnaly domů vystřelované rachejtle a tak si asi řekl, že tedy nestojí o nějakou tu hrůzu venku, ale potom si dal říci. Když jsem se potom uvelebila  s tím, že se budu dívat, cosi cvrklo do hrníčků, které jsou na lapání prachu na římse u kamen. Otočila jsem se za zvukem, ale bylo ticho a Danek zalezl pod křeslo, kde jsem seděla. Po chvíli se ono cvrnknutí ozvalo znova a to už jsem byla "doma," všechna semínka nebyla vystřelená a tak ta zbývající v tom teploučku a při filmu cestovala po světnici. Fakt do docela daleko střílí, uklízela jsem to až ráno a když přišel Pepíno na oběd, tak mu to povídám a aby byla moje slova stvrzená, jakési zapomennuté semínko vystřelilo a bylo vážně už poslední.

  Kdysi, když se ještě hospodařilo tady na polích, jsem chodívala na klasy žita. Žito ve džbánu na kamnech vypadalo velice krásně a vydrželo tam po celý rok, až do žita nového. Potom jsem ty staré zaprášené klásky hodila slípkám a nic nepříšlo nazmar,.

3

Asi to budu sušit dál, ale pak to budu rozdávat, aby z toho také druzí něco měli.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Brouci podruhé! adil 04. 01. 2013 - 08:34
RE(2x): Brouci podruhé! inenaso 04. 01. 2013 - 19:43
RE: Brouci podruhé! tales 04. 01. 2013 - 17:21
RE(2x): Brouci podruhé! inenaso 04. 01. 2013 - 19:44
RE: Brouci podruhé! hankaberuška 05. 01. 2013 - 16:14