Že by?????

12. prosinec 2012 | 22.02 |
› 

15Dnešní den byl přinejmenším podivný. Začal jako jiné dny tím, že jsem musela ven s Dankem, ovšem dnes jsem šla nejen s ním, ale šla vrátit dluh, který jsem si udělala  při nákupu den předtím. Nakoupila jsem víc, než na co jsem měla a tak mi u pokladny chybělo 5 korun. Copak o to, pětikačku mám ve vozíku, ale u pokladny mi to je houby platné, naštěstí za sebou slyším: - "Kolik potřebujete?"  To pan Máj stál ve frontě za mnou a v ruce držel peněženku a tak jsem z jeho dlaně vybrala oněch pět korun a dala je pokladní, abych potom čekala u vchodu, když jsem si tu svou vypáčila z nákupního vozíku, abych mu ji s díky vrátila. Asi odešel druhým vchodem. - No nevadí, tak jsme měli alespoň důvod jít vsí dolů kolem Vilmy, jenomže ona byla doma a venku byl její muž. Už dlouho jsem tudy nešla a tak jsem se zastavila už jen proto, že na jeho dvorku pobíhal pes. - "Jé vy už máte zase pejska," spustila jsem a on mávl rukou, že jako odveze kopečko sněhu kamsi (máme tu skutečně naděleno, že toho je až- až) Postavil kolečko se sněhem a přišel k bráně, abych se dověděla, že to je pes jeho tatínka, který zemřel a je snad dokoce starší jak náš Danek. Zatím co jsme u těch vrat povídali, Danek se snažil vyprovokovat onoho nového známého k tomu, aby pobíhal kolem plotu, jako to dělával s Dinou, než odešla do psího nebíčka. Náš štěkal z jedné strany, ten nový z druhé a běhali v tom sněhu, až se za nimi prášilo.32

 Když se vyběhali psi a my dva pokecali, šla jsme konečně vrátit ten dlužný peníz, ale ne pánovi, byl na procházce s tím svým psem, a paní,  mi řekla: - "To jste nemusela, přece vám muž říkal, že je to dobrý." Zase jsme chvíli postáli, asi bychom tam nepostáli jen chvilku, kdyby se domů nevracel právě pan Máj  se svým psem a ten jeho a ten můj se zrovna moc nemusí, tak jsme se odporoučeli. Domů jsme to vzali oklikou, naše ves je nádherně zachumelená, všude sníh a sníh. Na chvilku vysvitlo sluníčko a tak jsme si to užívali.

31  Doma jsem potom trošku šmejdila s hadrem, na záclonky jsem pověsila vánoční blbůstky, které jsem si donesla dolů do světnice v košíčku a prohlédla si vánoční hvězdičky, které mi darovala Brněnská maminka, já je dávám na větvičky borovice, kterou si uříznu na zahradě. Když jsem brala jednu po druhé a prohlížela je, ozvalo se svědomí, že jsem v Brně letos nebyla a mamice bude začátkem ledna 95 let! - Jak tak na maminku a všechny okolo ní myslím, udělala jsem něco, co jsem neudělala od 28. září 2004, - zapnula jsem rádio. Asi mi nebudete věřit, ale já jsem to rádio od smrti manžela nepustila a ono teď po tom co muselo mlčet, začalo normálně hrát, jako by neprošlo víc jak osm let. I ta stanice Radiožurnálu byla naladěná a tak jako dřív a já si sedla na zem ke kamnům, a na malé stolčice jsem začala roztloukat ořechy i když ještě nejsem rozhodnutá, budu - nebudu péci cukroví!

  Přišel Pepíno a zůstal stát mezi dveřmi a jeho udivené: - "Ty si tu vyhráváš?" Mne donutilo odpovědět: - "Taky jsem sama sebe překvapila."  Trošku jsem to i sama nechápala, ono bylo u nás celé ty roky jen ticho!

17

Takhle mají naděleno u Májů.

22

Chvílemi nás i sluníčko navštívilo, ovšem když se za mraky schovalo, chumelilo.

7

Tohle je z večera v Malinový ulici. Než jsme došli domů, začalo zas drobounce chumelit. Ono je to hezké a když vločky tančí pod světlem lamp, tak je to i krásné! 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (4x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Že by????? tales 13. 12. 2012 - 09:17
RE(2x): Že by????? inenaso 13. 12. 2012 - 21:35
RE: Že by????? newold®blbne.cz 13. 12. 2012 - 10:40
RE(2x): Že by????? inenaso 13. 12. 2012 - 21:36
RE(3x): Že by????? inenaso 13. 12. 2012 - 21:40
RE: Že by????? zdenka"ren" 13. 12. 2012 - 10:46
RE(2x): Že by????? inenaso 13. 12. 2012 - 21:37
RE: Že by????? tales 13. 12. 2012 - 10:47
RE(2x): Že by????? inenaso 13. 12. 2012 - 21:38