Sobotní relax

8. prosinec 2012 | 18.58 |

Od té doby co nám tady napadl sníh mívám pocit, že nic nedělám a tak se za to neustále peskuji. Do té doby jsem měla v rukou neustále hrábě, rýč, pilku, lopatu i když tu lopadu musím brát i teď, odhazuji s ní sníh. Ale jsem teď nějaká nevyužitá , já vím vánoční úklid, pečení cukroví atd, jenže to se mi zrovna nechce!. Hrábě jsem dala včera Šárce, bude na nich plést šálu. Vynalézavost lidská je neuvěřitelná. Nám ženským už nestačí jehlice, háček, my už pleteme i na hrábích a jak krásně!

  Dnešní den byl nádherný, včerejší vlastně také. Dnes jsme většinu času prolajdali, včera jsem alespoň pospravila monterky synáčkovi, který je neuvěřitelný drban a má je víc záplatované jak co jiného. Dnes jsem neudělala za korunu práce, jen jsme lajdali s Dankem venku i když tu byl ráno mráz -12,5st. Ale nefoukalo to a sníh jiskřil, včera byl východ slunce krásnější, slunce hořelo jak obrovská svíce, však se můžete podívat k Lidušce, ta měla po ruce foťák, já jen vodítko s Dankem, takže jsem o to ochuzená. Nevadí, už jsem to fotila někoklikrát, občas tu takovou krásu máme.

8

Dnes jen slunko hořelo, že vypálilo v roští takovouhle díru.

8

Tohle se mi také moc líbilo, jak si hrálo se stíny, ale Nikyta to tak nevezme, škoda. 

8

Ani ty rampouchy skrze které svítilo nezachytila tak, jako je viděly oči.

8

Vláček! - Naproti bývalé Slévárně museli udělat závory, jelikož řidiči aut jsou nepoučitelní a byly tu časté nehody.

8

Rybník už zamrznul docela.

8

Kouř z komínů stoupal a rovně k modré obloze.

8

Naše zlatá mládež na čtyřkolkách jezdí cesty, necesty!

8

8

Přemlouvám moji Nikytu, aby si přece jen dala záležet, vždyť okolo to jiskří různými barvami jak jsou plošky zmrzlých vloček nakloněny slunci.

8

Ne, prostě mi tu radost neudělá! Jsme obě stejně paličaté.

8

Ale modrá je dobrá, že? Chocholíčky semen jasanu takhle vydrží na stromě do jara a potom je strom pošle do světa a ony mi nelétají do zahrady a já pleji stovky malých semenáčků, Javory se po jasanech opičí a dělají to samé.

88

Slunce se skulilo v necelé tři hodiny za Černou Horu a když jsme šli v podvečer ven, nad Ještědským pohořím se táhly černé šmouhy, jako by skládka německého odpadu hořela tam za nimi a ne na zcela opačné straně. Zítra jdu na výlet, určitě nebude tak krásně jako dnes minulou sobotu bylo také nádherně a  v neděli se slunko ani neukázalo.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (5x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Sobotní relax jarmila* 08. 12. 2012 - 19:04
RE: Sobotní relax zdenka"ren" 08. 12. 2012 - 19:22
RE: Sobotní relax hospodynka 09. 12. 2012 - 22:16
RE: Sobotní relax adil 10. 12. 2012 - 14:44