Byl to jen, všední den!

20. listopad 2012 | 20.37 |

4Počasí je milosrdné, nechává nás zatím na zahradách pracovat. Dnes jsem přemlouvala své líné já a celý den jsme po  zahradě s Dankem  poletovali, sem tam něco udělali, sem tam něco neudělali, sem tam si taky přiznali, že to s tou naší pracovní morálkou není zas  moc valné. Ale ještě teď mne  ruce pálí od kopřiv a klidně mohu i přiznat, že snad ještě voní meduňkou i když jsem je myla. Na té zahradě jsme sebrali spoustu různých tyček co podpíraly vysoké květiny, tolik květináčků, tolik mističek, tolik provázků z úvazků a dokonce i dva rozbité truhlíky, které mi shodil vítr z kůlny a ony zapadly i s muškáty dolů za dřívější silážní jámy. Vytáhla jsem je a co s nimi, - popelnice je polkla a za chvíli přijeli popeláři a jako by ani nebyly. Něco jsme vyhrabali, trošku dřívi narovnali, včera ho pořezal Pepíno, ostříhali jsme dávno odkvetlé pivoňky, Janebu, floxy a těch kopřiv! Už tu bydíme tolik let a stejně tak dlouho tu  bojuji s kopřivami. Jedna mne pohladila po tváři, ještě to cítím.18

Je docela teplý večer, na nebi svítí měsíc, je ho právě polovina, hvězdiček také plno, byli jsme s Dankem na té dnes poslední večerní procházce a už jsme se chystali domů, když tu ulicí od nádraží si to šine náš kamarád "Zlaťák," a tak se k nám přidal a my museli ještě jednou obejít ves, aby se pejsci užili a potom jsme ho dovedli domů. Na zítřek jsem slíbila, že zajdeme do lesa, tenhle týden jsme ještě nebyli a už je úterý! Vařit moc nemusíme, tak proč bychom nešli? - Mražáky jsou bezva vynález, nadělám knedlíků, polovinu uklidím na jindy a tak zítra bude to "jindy" s bramborovým, uvařím jen zelí, usmažím hodně  cibulky, do ní  anglickou, Pepíno to má tak rád. Dnes měl pohádku mládí, ale ne kašičku, pro něho jsou pohádkou buchtičky s krémem a protože jsem zadělala víc těsta, na pekáč se vešel koláč s borůvkami, to má rád zas Péťa  a na velkou pokličku  kulatý jen s drobenkou, pro Daníčka, já mám buchtového psa! 

  V kuchyni mi odpadl první kvítek z kaktusu, který jsem celé léto měla venku a když jsem ho přinesla domů, okamžitě nasadil poupata a kvete a kvete.

18

18

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Byl to jen, všední den! ema70 20. 11. 2012 - 21:17
RE: Byl to jen, všední den! newold®blbne.cz 21. 11. 2012 - 07:33
RE: Byl to jen, všední den! adil 21. 11. 2012 - 23:08
RE: Byl to jen, všední den! jarmila 22. 11. 2012 - 12:00