Hadovkou

18. listopad 2012 | 20.51 |
› 

Kdo, nebo co to je Hadovka? - Hadovka je nádherná lesní cesta, která se klikatí mezi stromy jako hádek, proto to jméno. - Klidně bych mohla tvrdit, že spojuje obec Petrovice s Polesím. Sešlo se nás dnes tolik, že se až ve vlaku pan průvodčí divil, cože se to koná ve Lvové, když tam máme  všichni namířeno. Když jsme vystoupili, ve vagonu zbyli pouze dva zamilovaní, kteří už se nemuseli ostýchat projevovat si svou přízeň i když se myslím zas tak moc neostýchali.

Když jsme se vydali Lvovou, táhli jsme se po té silnlici jako prvomájový průvod a nebo nějaká  demonstrace, nebo myslím, že ještě tolik lidí vystupuje ve Zdislavě, když rostou houby.  Počasí nám přálo i nepřálo, byla inverze, bylo mlhavo, bylo však bez deště a krásně se nám to tím tichým lesem šlapalo, nějakým nedopatřením  jsme dokonce vynechali i  Petrovice o kterých nám hned na nádraží Marcelka povyprávěla. Ale myslím si, že nikdo neměl pocit, že je ošizený.

18

Patřičně vystrojení proti chladu, patřičně vyzbrojení hůlkami jsme připraveni na cestu.

18

Jaká jsme mívali krásná nádraží, - proč mi to tak vadí, když je to jedno těm, kterým patří?18

Tak raději jdeme kousek silncí, tady vzpomínám, na dobu, kdy jsme vycházku s Marcelkou procházeli, že stromy okolo byly obalené jablíčky, teď jsou jimi už jen podestlány. I když nějaké to jablíčko se přece jen ve větvích drží.

18

Je pravda, že název "Parčík míru" přišel většině k smíchu, ale ne všechno bylo špatné, alespoň byl kdysi upravený a plničký květin, laviček. Teď je spíše jen ostudou. Vždycky jsem si tenkrát říkala, kdyby se méně a nebo vůbec vynechala prázdná hesla, žilo by se nám lépe. Dnes je to stejné, kdyby bylo méně reklam, člověk (já)by se občas i na tu televizi podíval, ovšem, takhle i když moc chci vidět nějaký pořad, vydržím do první reklamy a vzteky vypínám.

18

Zahrádky jsou smutné, je přece jen pokročilá doba, ale tenhle "vousatec" mne přece jen oslovil a ten nádherný kamenný břeh potoka

18

A chaloupky, kterých tady je poměrně dost a jsou krásné, vyzařuje z nich láska s kterou byly stavěny a i to, že v nich musí být pohoda.

18

Tady se přiznávám, že tenhle maličký modřínek sem zasadila naše Alenka, když jsme tudy posledně šly. Měla ho v květináči a tak se rozhodla, že mu dá svobodu. Vzala si sebou i láhev s vodou, aby mu dala ještě naposledy  napít. Tak jsem pro ni udělala obrázek, že i on má svou podzimní barvu a za chvíli odloží žluté jehličí, aby se uložil se spánku. 

18

Kvůli modřínku jsem musela vylézt na stráň a jelikož po pěšině se stejně jako ta hadovka vlnili "naši" nedalo mi to, abych je nezvěčnila.

18

Hadovka je cestička vystlaná modřínovými jehličkami a jde se po ní jako po koberečku.

18

A vidíte sami, že se kroutí jako hádek, kterého vyrušily čísi kroky.

18

Je nás poměrně dost a tak se občas zastavíme, abychom počkali na ty, kteří jsou vzadu a zas vyrazili.

18

Bukového i dubového listí je místy nastláno. Tak rádi jsme se v něm s Pepou brouzdali, nádherně šustí pod nohama.

18

Už jsem psala, že chaloupky jsou tu krásné.

18

Přejdeme Polesí a obcházíme dva rybníky. Dnes je voda ocelově šedá, stejně jako obloha. Znám je i z doby, kdy voda byla průzračně modrá, kdy na vodě kvetly lekníny jako perly rohozené vodními vílami. Dnes je to jiné, je z nich cítit zima, vlezlá a nepříjemná,..

18

Proto ještě pár kroků a zajdeme do tepla hospody každý na to, nač má chuť a potom na nádraží, abychom se vrátili domů. Za pěknou neděli patří dík  Marcele.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.33 (9x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Hadovkou zdenka"ren" 18. 11. 2012 - 21:55
RE(2x): Hadovkou inenaso 19. 11. 2012 - 20:01
RE: Hadovkou adil 18. 11. 2012 - 23:20
RE: Hadovkou tales 19. 11. 2012 - 10:15
RE(2x): Hadovkou inenaso 19. 11. 2012 - 20:02
RE: Hadovkou newold®blbne.cz 21. 11. 2012 - 07:35
RE(2x): Hadovkou inenaso 21. 11. 2012 - 20:15