Střípek

3. listopad 2012 | 18.27 |

9Máme za sebou takový ukašlaný, usmrkaný, uvzdychaný týden, ale užili jsme si ho. Pepíno po noční spal asi  do tří, potom přišel za mnou dolů do světnice, namáčkl se do rohu gauče a četl si tátovy kroniky a když se mu něco líbilo, zasmál se a přečetl mi to nahlas. Mám ráda tyhle chvilky. Když dočetl, okamžitě se sháněl po pokračování. Ví, že (co mne má a já jeho) píšu. Vzniklo to tím, že hrozně rád četl a jelikož všechno přímo zhltal, tak jsem mu každý den v práci napsala nějakou tu příhodu jak z jeho lumpáren, tak z chování naší Ťapky, ze společných vycházek nebo výletů. 

  Chtě nechtě jsem mu podala sešit, který vlastně je takovým pokračováním, sám mi na něho napsal nadpis: - "Chalupářem bez vlastní viny," kde  je zaznamenáno dost z toho jak jsme tady začínali. Ještě než jsme se přestěhovali, tak jsme dva roky jen dojížděli, dodělával si střední školu a nechtěla jsem, aby měnil, a ani on nechtěl. Tak se zabral do let, když i on byl ještě mlaďoučký a hloupoučký, teď je jen "hloupý."

  Seděla jsem u kamen a krájela jablíčka na křížaly. Udělal mi kdysi dva rámy přesně na míru kamen a tak jsem na ně pokládala měsíčky z jablíček, děti to schroustají. Najednou se zasmál a já čekám a on čte: - Tomášek raboval Pepího pokladičku a cpal si drobné do kapes tepláčků. Povídám mu: - "Hned to vrať, nebo s tebou nebudu mluvit." Zaškaredil se a úplně vážně na to povídal: - "Tak tohleto mi neříkej, nebo půjdu domů."

  Ve světnic zas nastalo ticho, za kamny se vyhřívala Miňunka s kocourem Péťou a ona mu něžně olizovala hlavu a on rozkošnicky držel a na gauči se zas vyvaloval spolu s Pepím i Danek, hlavu má položenou na jeho kolenou a docela lidsky chrápe. 

2

Venku už je zas podzim jak zralé víno. Hrabeme s Dankem listí i když u toho trošku kašleme a smrkáme, a sousedův plot naproti nám je takhle zlatý.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.22 (9x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Střípek adil 04. 11. 2012 - 13:12
RE: Střípek newold®blbne.cz 04. 11. 2012 - 14:05
RE(2x): Střípek inenaso 05. 11. 2012 - 20:14