Inverze

25. říjen 2012 | 21.03 |

Tak jsem dnes vážně zajela na Sibiř, abych si na vlastní kůži zjistila jak to tam u nich s tou inverzí skutečně je! - Fakt tam byla! Cesta autobusem do Kamenického Šenova byla nádherná i když kolem mlha, přece jen to v ní vypadalo trošku pohádkově, stromy kouzelně zabarvené podzimem,  pole zoraná a některá už i zelená ozimem,  louky s balíky ještě nesvezeného sena. Prostě jsem se kochala a kochala. V Šenově jsem vylezla z tepla autobusu a zatáhla zip u bundy až ke krku, ruce vrazila do kapes a vykročila. Mám před sebou podle ukazatele 5 km, když jsem přišla na konec městečka, tam jsem měla už těch km 6, ale nevadí, bylo mi docela fajn, vykračovala jsem si to mlhou, občas projelo auto, občas jsem zdvihla hlavu nahoru do korun topolů, které už byly téměř holé, jen sem tam lísteček, který na konci větičky vlál jako praporek.

25

Autobus mne vyplivl na Lidické ulici, tak jsem ji přeběhla a prošla parkem, sice tam na zemi na desce je psáno, čí ten park je, ale už jsem zapomněla. Zapadla jsem do ulice, kde je dům kol a prošla tím morkým listím dál.

25

Tohle je škola o kterou tolik studenti bojovali a nejen studenti i naše Renátka.

25

Nakoukla do praku za domovem důchodců, na ulici pod podezdívkou zametal tu spoustu listí pán a tak jsme se spolu shodli, že to je sice hezké, ale je z toho pořádný binec a já šla dál. (jo, zametal to koštětem, takovým širokým s černými štětinami.)

25

Tohle už jsem za Šenovem, takhle to vypadalo mezi loukami. Pásl se hned za městem strakatý koník, připadal mi dost smutný.

25

Tady jsem se potěšila, ten čermý pruh ze štěrku je budoucí cyklostezka. Vede z České Lípy a povede až na Prácheň. Už se těším, že se tudy projdu,. Z Lípy je  nádherná, to mi může potvrdit "Luci 88," doufám, že to píši správně. 

25

Za tím stromovím je domeček mé vily, má ho schovaný stejně jako já. Ale bohužel jsme ji tentokrát nenavštívili, je to poprve, co jsem to neudělala.

25

Tady kolem těch kaštanů jsem chodila s Irčou a nosily jsme jednomu dědovi obědy, už nežije, stejně jako paní doleji v ulici, kde je na domě inzerát, že se dům ve kterém paní S. žila prodává.

25

Kvůli těmhle třem jsem na svou vílu tentokrát neměla čas, snad mi to odpustí. Napravím to co nejdříve.

25

Trošku jsme si popovídali, trošku se pozlobili a já už zas na autobus a do Lípy. Tohle je z parku před nádražím, měla jsem chvilku čas, tak jsem zašla.

25

Líbí se mi doba, kdy se ještě listí nehrabe a jen tak leží na zemi.

25

Ještě baletku

25

A už honem po chodníčku, abych si ještě mohla zaskočit do nádražní haly pro horkou čokoládu z automatu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (6x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Inverze adil 26. 10. 2012 - 00:07
RE: Inverze tenisák 27. 10. 2012 - 02:31
RE(2x): Inverze newold®blbne.cz 31. 10. 2012 - 07:54
RE: Inverze tenisák 27. 10. 2012 - 02:32
RE: Inverze newold®blbne.cz 31. 10. 2012 - 07:56