Lážo-plážo Jizerkami

31. červenec 2012 | 09.30 |
› 

V neděli jsem šla zas s "našima" do Jizerek, už jsem potřebovala setkání s některými lidmi. Je to jako droga ty neděle, kdy se sejdeme, popovídáme, pokoukáme a máme zas na celý týden pokoj. Dodělávala jsem poslední povídání o Slovensku, dole jsem obětovala 10 vajíček na pomazánku, nějak jsem si řekla, nebudu šetřivá ať se pomějeme a šla nahoru do Pepova pokoje, kde je počítač a začla. Dole se vajíčka vařila, vařila, voda se vyvařila, hrnec se napálil a smrdělo to všude jen ne tady, kde jsem si hrála s obrázky, kde jsem se vracela na krásná místa. Když jsem hotová, vyjdu na schodiště a už vím, že se cosi dole v kuchyni stalo. Načudíno, smradu jak v Cařihradu (nevím proč se tohle říká)  a tak všechna okna, dveře, všechno co se dalo i nedalo otvírám a větrám, abych sama s Dankem vyšla na louku za zahradou, kde je posekáno, seno sbaleno do balíků. Danek začal hrabat myšku, já si sedla a dívala se na oblohu, po chvíli jsem si lehla a uvědomila si, že celý život jsem pořád někoho poslouchala, pracovala, dělala co se muselo a najednou je tu čas, kdy bych mohla všehno. Vlastně nemohla, Je tu Danek a toho musím vždycky  někomu předat, aby nestrádal. ale jinak, když ráno odcházím, a večer se vracím,  je v pohodě a snad zvyklý. Když jsem se pokoukala okolo, lehla jsem si a obloha nade mnou, bílé mráčky a tak se zase vrátila vzpomínka na dětství, kdy jsme v představách hledali různá vyobrazení v mracích a pozorovali jak se rozstrácí. Tak tu byly mraky modrá obloha a víc nic do té doby, než si mne Danek všiml al začal mne opečovávat. Vrátili jsme se do chalupy, tam to ještě dost smrdělo, ale už se dalo dýchat. Takže taková já jsem, už asi tak dobrá do,.. kdybych byla věc, dají mne do sběru, nebo na sběrný dvůr a třeba také vyhodí někam k cestě, takhle se mnou musí mít trpělivost. Ještě že nikdo nepřišel. Petr by se divil, Pepí by se mi smál a to jsem zrovna byla v době, když jsem na sebe měla vztek a nějaké ty poznámky vůbec  nepotřebovala. Teď co se tu přiznávám ke své hlouposti, tak zase dole vařím, tak doufám, že na to zas nezapomenu!  

15

Vody bylo po děštích všude plno, překvapil nás všechny tanhle vodopád, nebývá tu, jen malý čůrek vždycky po kamenech stéká, ale tohle byla nádhera. Tak jsem si myslela, jaký asi musí být Velký Štolpich.

16

No řekněte, vodička povídala, že je to krása

18

Jen jsme přešli koleje, projel vlak.

19

Jenže když jel po mostě, už jsme ho neviděli, škoda.

20

Tak kudy? - Jsme tu všichni?!

29

Ne, Hanča našla hříbek a chlubila se. Eliška začla v batůžku hrabat, - "něco ti ukážu!"

30

Neměla  hřiíbek, měla hřib!

25

Ještě kvetly náprsníky

27

Jdeme po hranici a dole pod příkrou strání teče Jizera, je v ní hodně vody a nádherně hučí.

34

Však také do jejího koryta stékají všechny potůčky z hor

36

Pralouka u Bukovce

38

Nebezpečně se to mračí a drobounce začlo poprchávat

40

A tak jsme si dali pod deštníky u stánku na Bukovci kávu a poprchávat přestalo

42

Dnes to není túra, dnes je to procházka

43

Máme čas na všechno

48

Pokoukat, vylézt, prostě jak se komu chce

49

Eliška se pídí po houbách, já zas po skalách

56

Stojí za podívání i zmáčknutí spouště

58

Zvláštně vypadají ohrady v lese

63

Bodláky pomalu odkvétají

66

A my jdeme na vlak. Byla to pěkná neděle a nezmokli jsme! Jo a mně se to dole nepřipálilo, co chvíli tam odbíhám a dobrý to je!!!!šikovná holka! Trošku fňukám, na mobilu je SMS: - "Tetičko, nechceš s námi na vodu? Era je nemocná a tak nám jeden chybí" Víte jak bych s nima ráda jela, ale Pepí má dovolenou a co s Dankem, slípkami, králíčky? Jindy už asi příležitost nebude

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Lážo-plážo Jizerkami imperatrice 31. 07. 2012 - 12:01
RE(2x): Lážo-plážo Jizerkami inenaso 31. 07. 2012 - 13:24
RE: Lážo-plážo Jizerkami adil 01. 08. 2012 - 07:19
RE(2x): Lážo-plážo Jizerkami inenaso 01. 08. 2012 - 11:22
RE: Lážo-plážo Jizerkami jarmila 01. 08. 2012 - 13:18
RE(2x): Lážo-plážo Jizerkami inenaso 04. 08. 2012 - 06:47