Nakouknutí do cizích zahrad

4. červen 2012 | 21.01 |

y01Do své jsem nakukovala včera celý den, dnes celý den a to tak, že lezu po kolenou a okopávám, pleju, jednotím. Včera jsem sázela a sázela, potom zalévala a když jsem večer ležela v posteli tak jsem si uvědomila, že to co jsem nasázela tam třeba ráno nebude, jelikož se probudili s deštm slimáci a žerou a žerou a žerou. Měla jsem štěstí, včera večer ani ráno prozatím afrikány, které mi donesla Liduška nenašli a nebo byli moc daleko, ale teď večer, když jsem cukrovala kolem ty modré granulky, už mi jeden celičký okousal. Za trest už taky není.

  Ono je to pěkné být po celý den venku, jen s malou přestávkou než se mi uvařily brambory a než jsem usmažila řízky, měl to být oběd v neděli, ale Pepíno si vyjel s rodinou na výlet a tak byly obalené v lednici a jak se mi to panečku dnes hodilo. Chvílemi jsem při práci vzpomínala na to, jak jsme ještě co by děti s maminkou okopávaly mák a řepu na poli a ty řádky proti té mé zahrádce byly tak strašlivě douhé a to sluníčko do nás pražilo a já v těch chvílích neměla maminku vůbec ráda a chtěla jsem být dítě někoho úplně jiného, někoho, kdo nemá pole a takové ty rostlinky na něm, o které se muselo pečovat. Dnes mi ptáci zpívali, soused k tomu řezal dříví a pila nepřetržitě ječela, naproti zas kdosi cosi přitloukal a Danek ležel v řádku aby mohl překážet a i když se mračilo, nepršelo, takže jsem docela spokojená, že jsem toho zvládla poměrně dost. Potom jsme se ještě šli podívat nahoru ke hřbitovu jestli už nekvete lípa, nekvete a ani do pátku nevykvete, to chtěla Andrejka přijít, že si natrhá květ na čaj, tak prostě jindy.Teď se nám tu vyjsnilo, sluníčko svítí co víc si přát? - Bylo by jedno, ale je nesplnitelné, takže raději to nakouknutí do cizích zahrad.

y1

Někde mám spoustu fotek, sbírala jsem "zvědavé květiny," to jsou ty, které takhle nakukují skrze plot. Možná někdy najdu.

y2

Tady vás upozorní vůně.

y3

Stojí za to na chvličku postát.

y4

Vajgélie jsou v tuto dobu obsypané květy.

y5

Tohle nevím jak se to jmenuje, Ira mi to řekla, ale já jsem zapomněla ne proto, že ta moje hlava je už tak děravá, ale že bych to moc potřebovala.

y6

Tomuhle zimolezu já říkám "Růže z Jericha," ale tuhle barvu vidím prvně.

y7

Kdysi jsem měla žebříčku plnou zahradu, už nemám, zato tam kde jsem to dala, tam mají a tak jak vždycky říkám: - "Všechno co máš rozdej, ale pamatuj si komu, abys až sama nebudeš mít, věděla kam proto dojít." Takže už mám zamluveno.

y8

Tohle jsem si chtěla doma udělat, jenže jsem neměla bílou a jen světle růžovou, ale už to děla nebudu.

y9

Tohle také není špatné.

y10

Je spousta barev, ale člověk nemůže mít všechno, že?!

2

Třeba tohle!

y11

To se mi také moc líbilo a tak jsem si uzmula kouslíček větvičky, a uvidíme, jestli se zakoření.

y13

Mák a pšenice.

y12

Tak tohle byla nádhera. Jednou jsem objevila sýrovec, když jsem jela nakupovat, na višni u silnice. Bylo mi jedno, že to je u silnice a řízky z toho byly, jééj, škoda vzpomínat. Tady také škoda, bylo to za plotem

27

Ten už také neví co by roupama dělal! Už je v pořádku a celičký den by jen lítal. V chodbě se zastaví pod zvonečky a že dál nejde. Ono mu totiž na těch zvonečkách visí vodítko a tak když ho chce, tak mu ho dám a on s ním potom pobíhá po zahradě a dožaduje se na mne, abyhom šli za plot do louky. Takže ještě po jeho večeři jsme museli, teď tu za mnou chrní..

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.2 (5x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Nakouknutí do cizích zahrad adil 04. 06. 2012 - 22:37
RE(2x): Nakouknutí do cizích zahrad inenaso 05. 06. 2012 - 06:25
RE: Nakouknutí do cizích zahrad amelie00 05. 06. 2012 - 14:21