Plakala bych!

18. květen 2012 | 14.48 |
› 

Ano, plakala bych, kdybych si to kdysi nezakázala, jelikož k pláči mají být důvody s kterými se nedá nic dělat. Ale s tímhle se také nedá nic dělat, ale zas taková katastrofa to není. Mrzlo! Mrzlo asi dost, šedivák byl na trávě hodně dlouho a tak jsem s obavou nakoukla na políčko, kde mám brambory, zmrzly! Ještě včera jsem byla na ně tak pyšná a snad právě proto jsem za to potrestaná. Jenže, nadřela jsem se u toho myslím víc než dost, žádnou techniku na to nemám, jen ruce a motyku a ještě chuť a sílu. Ruka mne ještě dost bolela a dva dny po té práci jsem s ní moc raději nehýbala, (Kdybych se na to vykašlala, udělala bych líp) Jenže jsem se narodila tvrdohlavá! Ráno bylo jasné, že snad jasnější být nemohlo, studené, že snad studenější být nemohlo, ale já vím, že mohlo, ale je víc jak polovina května, už jsme zažili horka přímo letní a teď se zmrzlíci nechtějí rozloučit a nechtějí. Myslím, že po této noci už odejdou, proč by zůstávali? - Moje brambory budou večer černé, třešně mají holičky a jak jsem koukala jsou také černé, takže opadají, zvláštní na všem je, že taková sněženka nebo krokus jsou něžnost sama a vydrží noční mrazy, vydrží sníh a taková brambora ne! 

1

Jako bych to tušila, vyfotila jsem si včera políčko.

2

Nad políčkem jsou dvě borovice, a mezi nimi bříza a šeříky, protože je pod nimi dost sucho, mám tam jahodovou loučku, jsou to malé jahůdky, ale lesní nejsou, protože tolik jako lesní nevoní i když jsou stejně malé. Dnes mají květy většinou černé středy, také omrzly.

3

Tak tohle je taková zábrana na kterou jsem spoléhala, že mi políčko ochrání. Nasázeli jsme to na ten břeh melioračního potůčklu s Pepou, aby nám tolik nefučelo od západu, mívali jsme v zimě sníh až pod okna. Vítr to všechno navál z polí a teprve až o chalupu se to zastavilo.

4

Takže šeřík nejen krásně voní, ale také je to pěkné pokoukání, když kvete.

5

I ty borovice když kvetou jsou krásné.

6

To je Brundílek! Chtěla jsem vyzkoušet Nikytu, jestli dokáže také slušné detaily. Ona možná, já se to musím s ní naučit.

7

Tak tohle jsou fotky ze včerejška!

8

Moje brambory dnešní ráno. Večer zčernají, - no řekněte, není to k pláči?

9

To je kudrnka, té to nevadí, ta se oklepe a bude dobře. Však přežila celičkou zimu jak pod sněhem, tak i bez něho.

10

Proč ty brambory na tom nemůžou být stejně?

11

Přitom květům šeříku to neublížilo.

12

Tulipánům také ne.

13

Rybízům doufám, že také ne, ale třešně i když jsou už na nich holičky, zčernaly.

14

To jsou moji bumbrdlíci o kterých jsem včera psala.

15

Takhle mi zima zdevastovala rododendron, ale i když omrzl, klubou se kolem zmrzlých poupat a črných lístků nové, takže se zchrání. - Je ta dnešní noc  k pláči nebo není?  

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.25 (4x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Plakala bych! valach-ostrawski 18. 05. 2012 - 15:59
RE: Plakala bych! inenaso 18. 05. 2012 - 20:07
RE: Plakala bych! hospodynka 18. 05. 2012 - 20:36
RE: Plakala bych! ema70 18. 05. 2012 - 23:32
RE: Plakala bych! adil 19. 05. 2012 - 00:42
RE: Plakala bych! newold®blbne.cz 19. 05. 2012 - 10:37