Králíček

17. květen 2012 | 20.33 |

s5Byl pátek a mně vypadl králíček z králíkárny, o tom jsem psala a moc mne to mrzelo. Ještě celý den do večera jsem se chodila dívat pod králíkárnu, jestli ho tam náhodou neuvidím, ale mohl zalézt kamkoli a potom si říkám. - "Mohl by zaléze pod to dříví." Vedle králíkárny bylo naskládné dříví, tedy polínka asi tak 3kubíky. Je to na paletě mohl prolezt tam a schovávat se, protože byl vylekaný, navíc bude hladový a já můžu za to, že umře hlady. Přerovnala jsem všechno dřevo a odnesla ho jinám, ale pod paletou nebyl. V Sobotu jsem byla u Slávky a tam se svěřuji s tím, že jsem hrozná, nešikovná, nepředvídatelná a nevím co ještě. Všichni jsme tvrdili, že nemohl přežít noc, že je maličký a když nezahynul hlady, tak ho určitě něco chytlo.

  Přišla jsem domů a zase na kolena a koukám pod tu králíkárnu, prohlížím baterkou všechny  kouty, které nabízí ta zabordelařená kůlna. Z druhé strany králíkárny byl takový starý stůl a pod ním a na něm různá prkýnka, kousky trámků. To můj Pepa kdysi Pepínovi řekl: - "Ty bys všechno spálil a až budeš potřebovat prkýnko, nebo krátký trámek, kde ho vezmeš?" A tak se tam odkládaly laťky do plotu, krátká prkýnka a prostě všechno, co by se někdy mohlo hodit. Tak si říkám, co když je zalezný tam někde a začla jsem ta prkýnka a všechen ten binec vynášet ven a když bylo všechno vyneseno, králíček tam samozřejmě nebyl.

  Snad jsem ani nedoufala, že tam může být, ale pro svě ss4vědomí jsem chtěla udělat všechno. Zklamaná jsem oddělala takové prkno, které jsem měla z té strany, kde byla ta polínka a z rožku se na mne dívala dvě korálková očička z takové malé černé chlupaté kuličky. Já udivená, on vyjevený a tak jen pomyslím, - "rychle ho popadnu a vstrčím do králíkárny!" Byl rychlejší, sice jsem ho chytla, ale bála se chytit pevně, tak mi vyklouzl a utíkal zas na druhou stranu, kde jsem odklidila ta prkna. Já zas samozřejmě za ním a tak jsme běhali sem a tam a ani nevím na koho jsem sázela, že vyhraje. 

  Přišel Danek. On pozná, že utekl králíček, začmuchal a vsoukal se pod králíkárnu a zatarasil králíčkovi ústup a ten se zas namáčkl do koutku a tehdy jsem ho chytila a pevně držela. Začal strašně nahlas pištět, co pištět, on řval jako když ho na nože berou a v kotci máma a ti tři ostatní začli běhat jako splašení. Otevřela jsem dvířka a šoupla ho dovnitř, ještě v obavě, že ho máma nepřijme, přijala. Daníček se s námahou vysoukal z pod králíkárny, ještě chvíli chodil s čumákem na zemi, potom jsem ho pochválila a byla navýsost šťastná. Ono mi nešlo o králíka, ono mi šlo o to, že mou neopatností bych zavinila smrt malého tvorečka, který se náhodou ocitl u dvířek a vypadl ven. Už jsem měla jednou takového útěkáře, vždycky když se krmilo, vyskočil, byl velice hbitý a Danek za ním, chvilku se naháněli a králík potom sám vskočil zpátky do kotce, doufám, že tenhle takový nebude. 

s1

Tohle nejsou moje, ty jsou Slávky.

s2

To je jejich táta.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Králíček adil 17. 05. 2012 - 23:20
RE: Králíček hospodynka 18. 05. 2012 - 08:02
RE: Králíček zdenka"ren" 18. 05. 2012 - 08:53
RE: Králíček tales 18. 05. 2012 - 18:10