Cestování?

11. květen 2012 | 20.33 |

Je pravdou, že v posledních letech cestuji častěji a častěji. Je to však čím dál tím víc k vzteku, když jedu ve svátek a nebo neděli. Spojení nenavazuuje, a že by dokonce navazoval nějaký autobus s vlakem, to už vůbec ne a přitom to dříve bývalo. Poslední moje cesta byla v úterý, kdy bylo pracovní volno, vlastně svátek. Svátky jsme nějak zaměnili za pracovní volno, za radost, že si ráno pospíme, že nemusíme do práce, dnes totiž ta práce je trošku jiná. Když jsem začla po vyučení v továrně, zvláštní, byla to "moje" továrna, ještě dnes když jedu okolo a samozřejmě už se tam nepracuje, stále mám pocit, že je to "moje" továrna a věřte je mi to moc líto, že všechny ty "naše" továrny takhle skončily.

  Ale to jsem vůbec nechtěla, chtěla jsem to cestování. Vlakem bych sice mohla hned tím prvním, který tu u nás staví, ale v Lípě bych musela čekal celé dopoledne na přípoj dál a nebo jít 12km pěšky. Taky už jsem to tak udělala. Jenže jsem zavrhla vlak a jela autobusem do Šenova, sice musím také pěšky, ale je to jen kousek a navíc jsem zavolala Irče, že už jsem na Lidické, aby  vyšla z domova, abychom se cetou někde sešly. Sešly jsme se právě u mojí Víly a tak jsme tam poseděly, popovídaly, a teprve potom urazily ten druhý kus cesty k nim domů. Zpátky už je to horší, o pár minut mi ujede vlak a tak musím čekat téměř 2hod na další, ale to už se mi nechce potulovat se městem a sedím na nádraží  a prostě čekám. Příště vystoupím na Střelnici (ne že bych chtěla střílet) ale dá se jít do parku a Lípa má docela slušný park a já už přes něj dost dlouho nešla, takže pro příště. - Pokaždé moc lituji zrušené trati Česká Lípa - Česká Kamenice! Tomu kdo schválil její zrušení přeji dodatečně jen to nejhorší

s1

V Šenově mají schody i v potoce.

s2

Spoustu starých domů na které je radost pohledět.

s3

Nádherně už kvetou rododendrony, co mně ne, omrzla poupata a tak vykvétají pouze ty spodní, zahrada je smutná! Tedy moje, tahle je krásná!

s4

Také tam mají školu o kterou se dokáží i poprat.

s5

Vyjdete ven a přivítá vás topolová alej. Jednou jsem tudy šla pozdě večer a byl podzim. Listí opávalo a vítr si s ním za mnou po silnici pohrával a na mne to působilo jako když běží houf myšek a přiznám se, trošku jsem se i bála.

s6

Ale silnice mám ráda. I tohohle mám  ráda, pěkně ho opravili, byl už chudinka celý rezavý a omšelý. Teď je krásný.

s7

Jo a po téhle silnici jezdí Renátka do práce i z práce.

s8

Rovnoběžně se silnicí vedla kousek právě ta zrušená trať. Odskočila jsem si tam, a mimo jiné nafotila právě rozkvétající jeřáb.

s9

Tohle už je zahrada naproti domku kam chodívám pokaždé.

s10

Hloh v obecním lese.

s11

Pohled do kraje, mimochodem velice krásný.

s0012

Nakouknutí sem.

s012

A zase tam.

s12

Čas mi vypršel a já čekám na autobus. Dívám se do protějšího prarku, zdraví mne má tařice,  už v některých obrubníkách chybí a tak jsem se zeptala. Iru není ti to líto? Totiž kamkoli v té vsi jdu, tam mohu narazit na květiny z mojí zahrádky. Několik let se o to Irča starala a tak jsem jí všechny přebytky vozila a nebo pro ně přijeli a jsou všude. Ira pokrčila rameny, - život si s námi někdy nepěkně hraje, já vím, co s tím však člověk nadělá?

s13

To  je park v České Lípě, chodívám tudy přes Ploučnici, která je v zimě plničká kačen, ale teď tu plulo jen pár kačerů. Jdu na nádraží, před necelou čtvrt hodinkou mi ujel vlak a tak mám dvě hodiny, než pojede další.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Cestování? tenisák 11. 05. 2012 - 21:47
RE(2x): Cestování? inenaso 12. 05. 2012 - 06:09
RE: Cestování? bitita* 12. 05. 2012 - 01:25
RE(2x): Cestování? inenaso 12. 05. 2012 - 06:12
RE(3x): Cestování? bitita* 13. 05. 2012 - 14:40
RE: Cestování? tadyatam 12. 05. 2012 - 11:27