Za odměnu

26. duben 2012 | 07.36 |
› 

V pondělí jsem zasadila  políčko brambor, pak jsem se sama pochválila, však to znáte, - kdo vás dneska pochválí a navíc, Danek neumí mluvit a slípky ty mi to tak ještě dokáží rozhrabat a Pepíno nemá čas na nějaké to chválení. Jo když byl se mnou jeho táta, to byla jiná. Nepomohl to ne, ale když jsem měla s jarem zahrádky pěkně osázené, když jsem je měla čisté, chodil a díval se a chválou neštěřil. On mi viděl až do "ledví" jak se říká. "Irenu pochval a ona se pro tu pochválu třeba strhá." Co bylo, to bylo a tak jsem si řekla: - "Když tady nikdo nechválí, když mi nikdo nemaže med kolem úst, uteču." A také že jo. Domluvila jsem se s Haničkou, ta si vzala dovolenou a setkaly se o půl sedmé na nádraží.

  Já natěšená, a mám proč, kdo s vámi půjde cestou kterou jsme šly s Álou před pár dny a já jen proto, že jsem neměla foťák jsem neustále vzdychala, jé to je krásný, jé to je přímo nádherný a ony zas. - "Chceš to vyfotit? Jen si řekni, my ti to vyfotíme." A vážně fotily jedna radost a potom mi obě daly ty své fotky, jenže to přece není ono! Ale chystám se z jejich fotek onen výlet udělat, zaslouží si to (teď myslím na ta děvčata, ne na cestu). Tak jsme seděly v úterý s Hančí ve vlaku směr Stará Paka, dívaly se dolů na Jizeru jak líně teče a stromy se v ní shlížejí, kolem Malé Skály to zas všechno kvetlo, nádherné stráně, zahrady, prostě RÁJ a snad ještě Český! Spálov zas změnil Jizeru na řeku plničkou kamení, plničkou běloučkých peřejí, byla jako by do ní vylili cisternu šlehačky. Skály nad ní a my si s Hančí ukazovaly, že tam nahoře je stezka a tam jsme byly a dívaly se dolů na vláček jak jede krajkovým tunelem. Tady je tunel, který má oblouky a je skrze ně vidět ven.  - Tak jsem všechny starosti o Danka, slípky, o maminu v králíkárně, která má mladé, tedy možná, ale to jindy, pustila z hlavy a jen se kochala!

24

Ráno jsem vstala po čtvrté, abych nakrmila, oběhala s Dankem jeho trasu a vydala se na nádraží. Takhle krásně mě vítal den.

24

Jsem trošku "blbka" jelikož jsem si neuvědomila, že je všední den a jezdí víc autobusů a tak jdu těch tři a půl kilometrů na hlavní nádraží a přesně pod ním mne předjížděl autobus a Hančí na mne mávala a už to ráno jsme se měly čemu smát. - Prostě nejsme zvyklé chodit na vycházky jindy jak v neděli.

24

Tady už jsme opustily město a jsme mezi poli, kde je svěží zelená, kde se stromy pomaličku odívají do něžných lístků, kde skřvan nad našimi hlavami prozpěvuje jak by mu šlo o život. Tak jsem znova pověděla jak skřivan vznikl z hroudy země, když Pán Bůh procházel s Petrem zemí a odměnil tak sedláčka, který oral v potu tváře pole.

24

Potom jak bych se obalila tátovou duší slyším jeho slova. "Největší bohatství pro člověka je země! Zem je tak štědrá, že když jí dáš zrnko, ona ti vrátí klas." 

24

Polní cesta jakých je dnes málo. Mám je v sobě, ty dva pruhy vyježděné koly vozů a uprostřed zelený trávník ve kterém bývají pampelišky a bílé paličky jetelíčku.

24

A tak fotím cestu a zase cestu a znova cestu, která se klikatí a je úžasně červená, tady je zem tak červená, že mne to mate.

24

Na jedné straně zelené osení a na druhé zoraný lán po kukuřici.

24

Před námi Svatý Jan mezi dvěma kaštany, které jsou nádherně napučelé a už rozevírají své něžné lístky jako prstíky vodníčka, kterého jsem mívala v řece za naším domem. Jo a tady mi moje nová Nikyta řekla. - "Vybitá baterie!!" A zhasla.

24

Že by se z ní člověk nezbláznil, Když mi tohle oznámil "Pepa" tak nejprve na mne blikala červená prázdná baterka, já sáhla do batůžku, vyměnila jsem čtyři tužkové a jelo se dál. Jenže tady nemám nic a tak jsem ještě vydyndala tenhle poslední snímek a Haní hlásí, - "Došla mi baterka." Jsme na tom obě stejně a jdeme dál na Kumburk, potom ještě dál okolo Klepandy na Bradlec, abychom se vrátily a teď už spěchaly až do Nové vsi na vlak, kolem takové krásy a my ,....?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Za odměnu newold®blbne.cz 26. 04. 2012 - 07:41
RE: Za odměnu adil 26. 04. 2012 - 21:03
RE: Za odměnu ema70 26. 04. 2012 - 23:05
RE: Za odměnu amelie00 27. 04. 2012 - 01:16
RE: Za odměnu jarmila 27. 04. 2012 - 16:19