I stalo se!

27. leden 2012 | 20.23 |

Tak já mám těhotnou kočku! Uvědomila jsem si a nemusím předstírat že s hrůzou. Bylo mi asi tak, jako když patnácitletá dívenka příjde domů a oznámí rodičům, že čeká dítě.

080813Tereza 001-1  Nemohu také tvrdti, že: - "My máme těhotnou kočku," už z toho důvodu, že všechny problémy u nás tak nějak vždycky sklouznou na mne. Můj Pepa se pokaždé mile usměje a řekne: - "Co chceš? - Chtělas to, tak to máš!"

  Je fakt, že jsem si ta koťat od Alenky vzala já, ale nemohu za kočičku, kterou si zas přivedli oni. - "Prosím tebe, vždyť je to ještě kotě, tak když bude mít jedno malé, nějak ho udáme. Nestarej se dřív než starosti skuečně příjdou." Dostala jsem vzácnou radu od Pepího a tak jsem jen čekala na to jedno kotě!

 Miňunka nás všechny překvapila a to dost nemile. Taková droboučká a maličká kočička a ona přivede na svět pět koťat! - Ano, pět koťat  vedle ní jedno ráno vrnělo, vřískalo a hledalo v jejím kožíšku mlíčko. Zatím co já byla v šoku, vnoučata v sedmím nebi. Kdopak a kdy může mít tak jak ony, pět malých vřískavých tvorečků. A tak je  děti neustále je okukovaly, braly do košíčku a vynášely ven na sluníčko a dívaly se jak kotátka ještě slepá hledají jedno druhé a jak maminka Miňunka starostlivě kolem přešlapuje. Daníček zas chtěl převzít péči o ta malá stvoření a na Miňunku vrčel jak se k nim jen přiblížila.080813Tereza 006-1

  Když toho měla kočičí máma dost, popadla do zubů za krkem jedno své dítě a odpochodovala s ním domů. Vrátila se po chvilce, když první kotě uložila do pelíšku, přišla si pro druhé. Ty ostatní tři jí už donesly děti dobrovolně, jelikož jsem hubovala, vyhrožovala, že je někomu dám ještě takhle malé.

  Párkrát je Miňunce vynesla děcka ven a ona je pracně přenášela domů. Když se to stalo po třetí, tak si Miňunka usmyslela, že své děti takhle nenechá trápit a odnesla si je na seník. Jakmile poslední kotě odnesla, jako by koťata zmizela ze světa. Domnívala jsem se, že se jim něco přihodilo, říkají, že kocouři ze žárlivosti atd.

  Musím se přizat, že se mi také tak trošku ulevilo a bylo to mé zbožné přání nemít tolik koťat, vlastně nemít žádné koťátko!

  Několik týdnů to tak i vypadalo, že žádná koťata nejsou, dokonce jsem už začala věřit, že skutečně nejsou až jednou. Přijel Petr a jeho: - "Támhle ze seníku na tebe kouká kotě!" To bylo první co řekl, když se ocitl na dvorku. Nechala jsem práce na zahradě a šla se podívat. Skutečně, z vikýře na mne koukalo roztomilé černobílé kotátko a za chvilku se vedle něho objevilo zvědavě druhé. Petr ukázal kamsi rukou, -"hele, támhle je třetí!"

  Všech pět koťat ten den vylezlo, tři strakaté, dvě černobílé a večer pěkně spořádaně obstoupily misku s mlíčkem a jazýčky se jim jen kmitaly.

Ovšem jak jsem vztáhla ruku, že koťátko pohladím, ucuklo a v okamžení se ztratilo mezi haraburdím, které v kůlně máme.080813Tereza 017-1

080813Tereza 028-1 Kdesi jsem četla, že když se koťat do šesti neděl nedotkne lidská ruka, jsou divoká! Našich jsme se sice dotýkali a až moc jsme se jich dotýkali, ale to koťata zpomněla a byla nejen plachá, byla divoká jak jen může kotě být. Žádné laskavě řečené slovo, žádná lichotka, jen na zavolání "čičičíí," slyšely, to  bylo jasné i pro ně, že bude krmení. Máme tedy dohromady sedm koček!

  Přijela Jitka, moje bývalá spolupracovnice a výborná kamarádka, která se u nás objevovala dost často.

  "Hele Jituš, dám ti mlíko, chceš?" Zeptala jsem se nejprve. Baruška ho dávala víc než dost. Jitka chtěla a tak přidávám jak jezinka: - "Nechtěla bys k tomu kotě?" Já vím, trošku zákeřná otázka, ale kupodivu Jitka přikývla. Žijí v domku u lesa a tak se kočka vždycky hodí.

  Kula jsem železo dokud bylo žhavé: - "Jituš a nevzala by sis dvě?"

  "Ale jo, ať se tomu jednomu nestýskuá," svolila.

080813Tereza 026-1  Teď ještě zbývalo ty divochy chytit, věděla jsem, že to bude problém. - "Hele, oni jsou trošku divoký," ještě opatrně přiznávám, ale ona mávla rukou.  - "Oni si je děti ochočí."

  Vzala jsem konzervu, krabici a šli jsme s Pepou lovit. Když jsem je zavolala, přiběhly všechny! Pustily se do masa a já popadla jedno, hned druhé, šup s nimi do krabice, ovšem koťata okamžitě vystartovala a pryč!

  "Musíme chvilku počkat, až na to zapomenou a ochytnem je za chvíli," řekla jsem dost naštvaně v kuchyni. Byla jsem poškrábaná i pokousaná jak se ti divoši bránili.

  "Pepo, vezmi bedýnku, ty chytíš jedno, já chytím druhé a šoupneme je do bedýnky a honem zavřeme ať si s nima doma dělá Jitka co chce.

  Musím přznat, že se povedlo, koťata jsme šťatně pochytali, oni nás zase za odměnu pokousali a poškrábali, ale to už si je Jitka vezla v autě domů.080813Tereza 137-1

  Asi za tři dny jí volám: - "Jituš, co koťata?"

  Ani mi nemluv," ozvalo se z mobilu. Chtěla jsem Vládíkovi jedno vyndat, tak sáhnu do bedýnky, ono se do mne okamžitě zahryzlo, vyskočilo a to druhé hned za ním, přeběhly dvorek a vlítly do sousedovic stodoly a od té chvíle jsme je nikdo neviděl. Nosím sousedům krmení, aby snad nepošly hlady.

  Jitka tedy neměla nic, nám zbylo jedno černobílé, kterému jsme začali říkat Jitka a dva černí kocourci. Jitka byla bohužel kočička! V zimě srazilo auto jednoho z kocourků a tak nám zůstal párek divochů, kteří se sice najíst chodili, ale sáhnout na sebe nedali. Jitka byl zvláště opatrná. Pepí tvrdil, že to ona byla v té krabici odkud utekla pravní a pamatuje si zrádnost lidského tvora.

  "Ale oni se postarají o myši v kůlně," utěšil mne Pepa a já si říkám, - pravdu má. mlíka máme, nějaký ten rohlík, granule a konzervy se koupí, to stojí za to nemít myši v králíkárně. - A čas šel!

080813Tereza 019-1

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.25 (4x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: I stalo se! adil 27. 01. 2012 - 20:35
RE(2x): I stalo se! inenaso 28. 01. 2012 - 06:13
RE: I stalo se! majdalenka 28. 01. 2012 - 18:06
RE: I stalo se! tales 30. 01. 2012 - 17:39
RE(2x): I stalo se! inenaso 31. 01. 2012 - 06:02
RE: I stalo se! jája 30. 01. 2012 - 20:05
RE(2x): I stalo se! inenaso 31. 01. 2012 - 06:02
RE: I stalo se! mi-lada 30. 05. 2013 - 09:27