Relax

3. leden 2012 | 19.47 |

Den tak trochu oddechový, možná až moc. Nejsem zvyklá se jen tak flákat a tak jsem ráno vyběhla ke hřbitovu, na louce se vyrojila jedna krtina vedle druhé a já si řekla: - "Vem kolečko a přivez nějakou tu zem pod hortensii!" Pepí od ní odvalil kameny a teď jsou tam po nich díry a sněženky se cpou ze země a mají své cibulky nahaté. Tak jsem jela a navezla dvě kolečka a  cibulky sněženkám  zakryla. Jenže potom  uvařit, Pepí příjde po druhé na oběd, tak co? - Gulášek, bude určitě rád. Jenže vaření to já moc nemiluju i když vařím celý svůj život a prý i dobře, ale ta pravá láska s kterou by se mělo pro milované lidi jídlo připravovat v tom není. Také jsem vzala knížku do ruky, ale nezačetla jsem se, stále ještě vstřebávám onu velikou středověkou bitvu krále JIndřicha V. o francouzký trůn. Pokoušela jsem se malovat na fólii, proč? - Nadělila jsem Ježíškovi pro Adélku barvičky na sklo v domění, že je to už velká holka a poradí si s tím.

PC290021

Jenže do malování se zapojila i Agátka s Matějem. Matěj by nevadil, ale ta malá to patlala a patlala, že jsem si říkala: - Ty huso jedna hloupá, proč jim takový dárky pro zlost dáváš?" Proto jsem si to doma také zkusila.

2

Když byla Erička malá, tak mi občas nějaký ten obrázek na okno, dveře a do koupelny na sprchový kout udělala a nebyla o nic starší jak Adélka.

P1030023

Její sněhuláček byl úchvatný a tak jsem se snažila ho tak trošku okopíroat. Jako ona ho nemám, ale zase se musím pochválit, že jako Agátka také ne.

P1030040

Jak jsem si tak malovala, Danek začal štěkat a štěkal tak šťastně, že jsem se domnívala, že jde přinejmenším Petr nebo Pepíno, ne! Na dvorku byl "Zlaťák" který ho přišel navštívit. Tak jsem nechala hraní a šli jsme spolu ven. Musím toho krásného psa pohladit, trošku  ho pomuchlat a potom už jsem se jen dívala, jak spolu pobíhají po zahradě.

2

Když se tak trošku vylítali, Danek zřejmě pozval "Zlaťáka" k nám na návštěvu. Tak spolu šli pěkně po chodníčku a já u dveří vysvětluji té chlupaté návštěvě, že tedy ne! Že žádné dovnitř nebude. Pochopil to a možná smutný odešel, ale ani možná smutný nebyl, určitě toho má za ten celičký den dost co musí navštívit a zítra zas příjde.

P1030043

Zato Danek se "nafoukl" zalezl do kouta a nemluvil se mnou. - Mně to nevadí.

P1030027

Vážně mi to vůbec nevadilo, protože tenhle černý mrak se pomaličku kamsi vytratil a vysvitlo sluníčko. Po tak dlouhé době a bylo téměř poledne.

P1030031

Obloha byla modrá a bylo to tak pěkné, že jsme zas vyběhli ven, ale Dankův kamarád už tam nebyl. Tohle je plot od vojenského hřbitova. Je to taková zahrádka, kde jsou pochovaní jen muži, myslím že ne zrovna staří, myslím že se jim nechtělo umírat v cizí zemi, že by raději doma orali pole, milovali se se svými nebo i s cizími ženami. Chodím sem za nimi dost často. dříve jsem jim žalovala na Pepu, který odmítal kontroly u lékaře, který,..

P1030044

Doma jsem potom po dlouhé době zas uviděla Ještěd z okna přes naše borovice.

P1030022-1

Navečer jsme ještě oběhli vesnici, nad horami byly červánky, takže jsem věděla ještě dřív než ohlásily televizní noviny, že bude pořádný vítr! Teď už Danek leží a dělá že pro něho nejsem, jelikož jsem odmítla jít ještě  ven, ale venku už to pořádně fouká. Bude to noc strachu, však už jsem se nejednou svěřila, že se bojím o kaštan uprostřed dvora. Takže musím doufat, že to přežijeme a Vám všem přeji krásný klidný a pohodový večer.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Relax imperatrice 03. 01. 2012 - 22:37
RE(2x): Relax inenaso 04. 01. 2012 - 07:48
RE: Relax tadyatam 04. 01. 2012 - 09:47
RE(2x): Relax inenaso 04. 01. 2012 - 14:14
RE: Relax mi-lada 04. 01. 2012 - 16:06