Hlídání

19. listopad 2011 | 17.37 |

Tak jsem v pátek ráno odjela hlídat. Vůbec jsem netušila, že děti mají prázdniny a tak si klidně nejprve navštívím svou Vílu, posedíme spolu, poklábosíme, probereme co se probrat dá a i nedá a potom jdu pěkně zadem  mlhou, jak jinak? - V těchto dnech není vůbec nic vidět. Když jsem jela z Liberce bylo všude bílo, stromy ojínělé jako v Mrazíku a to trvalo až někam k Jablonnému,  potom už jsme pokračovali pouze v mlze.

  Když jsem šla později "obecním lesem" bylo mi divné, že tam je na silnici bílo, jako by tady na Sibiři už padal sníh. 

PB180003

Potom jsem pochopila, že to ze stromů opadalo jíní.

PB180004

Vypadalo to docela hezky. 

PB180006

Takhle mne děti uvítaly. Zajímal je víc počítač, kde si popuštěly nějaké ty válečné hry mimozemšťanů a tak si myslely, že mi bude stačit opouhé: - "Ahoj!!" Zato já překvapená, že jsou všichni  doma se omlouvám s tím, že jsem o prázdninách vůbec netušila. Kdo se neptá, nedoví se.

PB180005

Když jsem je požádala, abychom si třeba hrály na něco jiného, než na počítač, Agátka se jen uculila a zeptala se: - "A na co?!"

PB180007

Samozřejmě se ono NĚCO našlo, holky mi začaly ukazovat, jak umí civičit. Adélka chodí na karate a tak jsem si musela vyposlechnout co všechno se už naučila a také mi to i předvedla.

19

Tohle se samozřejmě nechodí nikam učit ani jedna, ale "válí" obě. Jenže jsme si potom vyběhli ven i s Matějem na zahradu, kde jsme odváželi spadané listí na kompost a přišel nám do toho i děda, který za námi trávník začal pohazovat vápencem. Když bylo pěkně uklizeno, Vašík ještě sbíral zbylé ořechy, které zůstaly pod listím, a honem jsme  zaběhli  zas dovnitř trošku se ohřát a mezi tím přijela i Irča babička, a dědeček se zas kamsi vytratil.

PB190020

Přišel večer a Ira mi půjčila jednu svou noční košilku a já jsem se oblékla a Agátka na mne mohla oči nechat a nakonec z ní vypadlo: - "Babi, ty si nádherná." Lidičky, tohle se mi stalo prvně v životě, aby mi někdo takhle polichotil.

PB190024

Potom šly holčičky do koupelny a mělo by se jít spinkat. - "Nééé," Zaječela Agátka, ale po slibu, že bude pohádka jsme šly všechny "holky" do ložnice na tu pohádku.

PB190034

Ráno jsem byla velice překvapena jak se starší Adélka o svou sestřičku krásně postarala. Oblékla jí tričko, kalhotky, ponožky, a  tepláčky. jenže Agátka nám oznámila, že kalhotky jsou "mladší" myslela tím malé a svlékla si je. Nevadí, v kuchyni bylo teplo a ani dědeček na fotografii nic nenamítal.

PB190038

Chci jet domů a tak Adélka píše Pepímu, to aby viděšl jak už to umí. Na jeden arch napsala psacím písmem malou abecedu pěkně za sebou a na druhý arch zase velkými písmeny. Slíbila jsem, že jí Pepí zas ukáže jak on umí psát. Malá Agátka zase pomáhala babičce se zaděláváním na bábovku. Pěkně odsypává cukr do mísy, potom zas po lžičkách kysanou smetanu a nakonec dva hrnečky mouky. Ira to s holkama umí. Když šla bábovka do trouby, tak nám ještě Holčičky zahrály divadlo, byla to nejprve pohádka o Perníkové chaloupce a potom ještě pro veliký úspěch Zlatovláska. Když jsem musela už na autobus, tak mne šla Ira vyprovodit a Adélka si vzala knížku, obě si sedly na lavici u kamen a ona začala číst pohádku. Musím pochválit, pěkně čte.   

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Hlídání hospodynka 20. 11. 2011 - 08:37
RE(2x): Hlídání inenaso 21. 11. 2011 - 20:26
RE: Hlídání amelie00 23. 11. 2011 - 23:32
RE(2x): Hlídání inenaso 24. 11. 2011 - 06:52