Bryna

11. listopad 2011 | 20.45 |

 Tak má dnes náš Daníček 10 narozeniny! Byla to taková malá zlobivá kulička a přinesla nám tolik radosti, zlosti, pohody, prostě nám zpestřila život. Kdo za to všechno mohl, byla Baryna vlčice nahoře od lesa. Příběh našeho pejska začal takhle!

  Baryna
PA090085 Ten den byla Baryna velice neklidná! Sama nevěděla proč se nedokáže soustředit na žádnou ze svých každodenních povinností, nevěděla, proč chodí z místa na místo a proč jí vůbec nechutná jíst!
 Přičmuchla sice k misce, kterou ji jako každý den Dana připravila, ale namísto dravé chuti se dostavilo něco, co Barynu samotnou překvapilo. Vůně která se z misky linula ji připadala spíše jako pach a tak si zneklidněna lehla vedle, aby ostražitě hlídala, kdyby se tu náhodou zastavil kocour Vojta na svých nekonečných toulkách, kdy slídil jednou po myších, jindy se zas zamilovaně točil kolem kdejaké miciny, která se potulovala nejen v zahradách, ale i v lesích, těsně za zahradou!
P6290005 Baryna se rozhlédla kolem, vůbec nic se nedělo, dvorek byl téměř mrtvý, jen za plotem krákoraly slípky, kterým se v tuhle dobu vůbec nechtělo plnit svou povinnost. Jen by žraly a vajíčka nikde! Rozzlobeně si připomněla Baryna rozhořčená slova Dany, která vycházela v těchto dnech z kurníku velice nespokojená a tak podivně si ji prohlížela. Určitě podezřívala Barynu vždyť, kdysi chodívala vybírat ta vajíčka sama!
 Zahrozila tedy na ležící fenku se slovy: - "Jestli je to tvoje práce, tak si mě nepřej!"
 Tahle nespravedlnost Barynu rozlítostnila. Přece už se dávno   neprotáhne tím malým otvorem, kterým prolézaly slepice, aby se po žebříku dostaly ven do výběhu.P6290007
 Na svou lítost však brzo zapomněla, vždyť se tam uvnitř ozvala krátká a tupá bolest a ona se snažila vzpomenout, co tahle bolest vůbec znamená!
 Baryna věděla, že zná tu bolest velice dobře, jen si ne a ne vybavit, co po ní přichází! Zvláštní pocit však říkal, že přijde cosi a to cosi bude sladké a krásné, aby ji to celou pohltilo, ale ne a ne si  v hlavě vybavit co to bude!
 Bolest se ozvala naléhavěji, Baryna počkala až odezní, aby se postavila na nohy a pomaličku, velice opatrně přešla dvorem.

  

Zastavila se na chviličku u vrátek vedoucích do ohrady pro PA090099dobytek, také to byla jedna z jejich povinností, dohlížet na kravky a telátka, aby se řádně pásly, aby se nikam nezatoulaly, aby byly stále pěkně pohromadě, ale dnes i když ví, že ještě tento týden budou neustále venku, nemá ani té nejmenší chuti dělat mezi nimi pořádek, jako jiné dny.
 Baryna se zastavila, donutila ji k tomu další bolest tam uvnitř a ona už ví! Musí někam, kde ji nebude nikdo rušit, ani slepice, ani kocour, ani ty krávy, musí - ona přece musí dát nový život!
   Jako blesk bylo ono poznání. Rozpomněla se tak rychle, vzpomněla si i na to, jak ji s začátkem podzimu přepadla neovladatelná touha, a ona prolezla zadním plotem, kde je úzká díra, aby utekla!
b16Celé dny se oddávala volnému životu. Nejedla, nespala, jen laškovala s těmi, kteří se za ní táhli, jak by rozumu potratili! Pobíhali společně po lese a byly to překrásné dny.
 Když se konečně s pokorou vrátila pod rodnou střechu, po třech dlouhých dnech, byla ochotna podstoupit i trest za to, že opustila svoje povinnosti, po třech dnech se zase lísala ke svým pánům, aby si znovu získala jejich lásku, zvláště pak Dany!
 Její ruka je tak něžná, když hladí od hlavy přes krk a záda! Jenže, Dana se zlobila! Zlobila se a odháněla Barynu nepěknými slovy a ona se před ní plazila v prachu dvora, jen aby položila svou ruku na její hlavu a odpustila úlet, kterého se dopustila.
 Tohle se Baryně vrátilo v okamžiku a ona pomaličku, jako by se kradla cizím dvorem a chtěla z něho ukrást slepici na přilepšenou, stejně tak tiše se vkradla do chodby a začala těžce vystupovat po schodech nahoru. P7020147
 Šlo to velice pomalu a velice špatně. Už si myslela, že si bude muset na ty schody lehnout, ale přece jen se dostala ke dveřím a dokonce i za ně, aby se z posledních svých sil položila na jednu z předložek u postele a rychle dýchala!
 Když to po nějaké chvíli kolem Baryny kňučelo a vrnělo, když se to začalo kroutit a neobratně plazit kolem, v tom momentě pookřála. Štěňátka byla jako malé huňaté kuličky, navíc slepé. Tam někde uvnitř se probudila obrovská něha a ona byla pojednou plná síly, aby se mohla začít těmi drobnými tělíčky obírat, olizovala je, jednoho po druhém pečlivě očišťovala, aby si nepřipadali na tomhle světě tak nějak umounění.   
   Také jim musela pořádně prokrvit kožíšky, to aby se zahřáli a
s výčitkou pomyslela: - "Copak ta Dana nemohla v té ložnici trošku přitopit?!" a dál s láskou opečovávala své právě narozené děti, aby si s pýchou pomyslela, že jen ona je schopna takového citu.
 "Je tu jak v morně," pomyslela zas neuctivě vzpomínajíc na Danu a rozváděla dál svou ješitnou lásku s přirovnáváním se k sousedových Nelině.
 Jen na tu fenku pomyslela, už se jí naježil kožíšek.” Kdepak, jak by mohla taková rozjívená, nezodpovědná čubička, která ani ten jejich dvůr řádně neohlídá, kdepak by ona mohla mít také děti a navíc je milovat stejně jako já,” lichotila si.
 V tu chvilku si uvědomila, že tu není proto, aby porovnávala svou lásku k dětem, ale aby si mezi svými dětmi udělala jakýs - takýs pořádek!
 "Tak kolikpak máme holčiček?" zeptala se plna citu, svých živoucích kuliček. Už se těšila, že bude mít vedle sebe několik spřízněných duši, tak začala prohlížet své děti a čím víc jich prohlédla, tím zklamanější byla! 
 Devět synu! Devět synů se dnes Baryně narodilo a narodili se jí v ložnici u pánů!
 Baryna se pohodlně rozvalila, aby dětem nabídla své první mlíčko, kterého měla najednou, až ji tlačilo ve vemínkách. Kluci se hladově přisáli a mlíčko jim teklo nejen do tlamiček, ale i kolem nich do hustého heboučkého, tak krásně sametového kožíšku.
   Čerstvá psí máma by nejraděj svoje právě narozené děti přenesla do peřin na posteli, aby měly co nejvíc pohodlí a teploučka. Už už se chystala zvednout, že svůj nápad okamžitě uskuteční, když ji v hlavě bliklo, že by asi Dana nebyla zrovna ráda, kdyby je našla všechny na svém lůžku.
 Krom toho tu bylo i varování Asty, od sousedního stavení, která ji kladla na srdce, že si při narození dětí nesmí pány pohněvat, to aby se jí nestalo něco podobného, jako jí!
26

Dokončím první dny Daníčka zítra.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Bryna newold®blbne.cz 11. 11. 2011 - 21:44
RE: Bryna inenaso 12. 11. 2011 - 07:33
RE(2x): Bryna newold®blbne.cz 12. 11. 2011 - 07:40
RE: Bryna adil 12. 11. 2011 - 22:37