Hororový sen

27. říjen 2011 | 20.03 |

PA270001Už dlouho jsem si na něj nevzpoměla, až dnes. Uklízím sklep a najednou tu  byl. Už je to dávno, strašně dávno, byla jsem v internátě když se mi zdál prvně. Byla zima, sněhu  strašně moc a já s několika děvčaty jsme byly naložené na saních, které táhl takový chudinka koník a starý dědek v chupatém kabátě s námi jezdil po nějakém sídlišti a najednou zastavil u domku, taková děsná chalupa to byla a okénkem bylo vidět do sklepa na hromady  lidských kostí. Dědek nás ze saní vyhnal, byly jsme svázané dohromady a táhl nás do  chalupy. Tam jedna po druhé musela vylézt po schodech do patra, kde byla stará hnusná bába a vždycka každou uhodila sekerkou do hlavy a stračila ji do propadliště a aby spadla do toho sklepa. Lezla jsem po těch schodech po kolenou, strkána tím dědkem, protože jsem se strašně bránila. Nakonec když bába zdvihla onu sekeru, aby mne praštila, vzbudila sem se plná děsu, sedla si do koutka postele, nade mnou spokojeně oddechovala Líba, vedle Maruška, nad ní Marcela a další dvě postele zabírala Drahuška se Žeňou. V pokoji byla tma, jen světlo z ulice maličko osvětlovalo ty kovové postele na sebou. Do rána jsem neusnula.

  Stejný, úplně na chlup stejný, sen se mi zdál po několika letech. To už jsem se tolik nebála, ale když si můj táta koupil  chalupu a my se jeli na ní podívat. Když jsem stála před ní, zůstala jsem ohromená, - byla to ona! Stejné schody do poschodí, v patře je skutečně  otvor v podlaze, ovšem nevede do sklepa, to ne, jen do jakéhosi prázdného prostoru mezi stropy, nevím na co to je, ale neprozkoumávali jsme to zas až tak moc, kam bylo vidět, tam nebylo zhola nic! 

PA270004  Sen je sen a tak nějakou spojitost jsem nehledala, jen každý u nás ví, že se mi o téhle chalupě zdálo už když mi bylo pouhých 15let! Když jsme dělali ve světnici podlahu, tak jsme objevili otvor, který byl podlahou zakryt, zvědavost nám nedala, zdvihli jsme víko a objevil se jakýsi sklípek krásně ohozený tvrdou omítkou, čistý, prostorný a tak do něho Pepíno vlezl, že se jako podívá jestli to někam vede. Ve sklípku byla naznačená okna, zcela zasypaná zemí a tak se začal trošku v tom okně hrabat a nejednou vyděšeně začal: - "Vytahněte mě, honem mě vytáhněte!" Na podlaze tého sklípku leželo cosi černého a Pepí se vyděsil, tvrdil, že to pípalo. Ovšem, když tam vlezl táta, zjistil, že je to jen kus prohnilého dřeva a vyhodil to ven. Dál jsme nepátrali a nad sklepem udělali novou pdolahu i když onen otvor jsme nechali, aby byl přístupný. Kdo ví, třeba se jednou na něco hodí.PA270002

  Jednou jela malá Erička se svými kamarádkami okolo nás na kole a začalo strašně pršet, tak se přišli k nám jednak  ohřát a také převléknout.

Na  takové slečny u nás doma nic nemáme a proto každá dostala po jednom tričku, které jsou Pepího i tak to měla  děvčata  jako šaty, tatínek jedné z nich pro ně přijel autem, kola nechaly v kůlně. Než onen tatínek přijel, popíjely čaj a nějaké ty sušenky, musela jsem jim vyprávět na popud Eričky onen sen a ony se tak krásně bály a chtěly všechno pěkně ukázat.

  Sklep máme skutečně prostorný, je do "elka" a v té druhé části jsou vidět zazděné dveře a také kam sahala letos při povodních voda. Už jsme podruhé nebílili, Takže tam za těmi jakoby dveřmi cosi je a po tom cosi se nám nechce  pátrat. 

  Dnes jsem sklep zametla, vynesla ještě kbelík jakéhosi písku, který tam byl od velké vody, takový zbyteček po onom bahně, které tam voda naplavila a které jsme vynášeli myslím v kbelících dost dlouho.

Uložila jsem tam brambory, kbelík s řapíkatým celerem, který dávám každý den králíkům, a zase jsem sklep zavřela i s jeho tajemstvím, co je za těmi zazděnými dveřmi a co je vlastně pod kuchyní, kde by měl sklep pokračovat, jelikož jsou na chodníčku ještě vidět zbytky zazaděných sklepních okének.

PA270003    

Ty visící cancourky to nejsou krápníky, to jen Pepí vyplnil spáry mezi klenbou  pěnou, která se jako krápníky tváří.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Hororový sen evi* 27. 10. 2011 - 21:59
RE(2x): Hororový sen inenaso 30. 10. 2011 - 17:09
RE: Hororový sen adil 29. 10. 2011 - 14:10
RE(2x): Hororový sen inenaso 29. 10. 2011 - 15:53
RE(3x): Hororový sen adil 29. 10. 2011 - 23:51
RE(4x): Hororový sen inenaso 30. 10. 2011 - 06:14