Možná i trochu horor

20. prosinec 2010 | 14.59 |

Byl soboní večer, vyrobila jsem slíbené CD a právě jsem si ho pouštěla pohodlně se rozvalujíc na posteli. Jen tak na přehozené dece s hlavou tam, kde normálně mívám nohy a dívám se a poslouchám nádherný hlas Edit, která Petrovy fotky doprovází a tak trošku vnímám jak se dole u světnice otrvírají dveře, kdosi tam chodí, jak tam  někdo hospodaří. Je to stará chalupa a hodně si pamatuje a když je takový čas pohody, vypráví i ona. Šourání  po chodbě přestalo a kroky míří nahoru po schodech. Podívala jsem se na hodiny, správně je půl deváté, to chodíval Pepa vždycky ke mně nahoru. Zvláštní jak si to ta chalupa pamatuje, první dny když odešel jsem každý večer slyšela jak dole zavírá dveře, jak pomalu a ztěžka vychází nahoru po schodech, potom tiché klepnutí podlahy, kde je jakýsi otvor kamsi dolů a když se na to šlápne, tak se vždycky připomene, potom vzdychnutí dveří a pak jsem marně čekala, že se dveře otevřou a Pepa vejde, - nevešel iluze skončila vždycky u toho vzdychnutí dveří.

 Takže sobotní večer se tohle všechno opakuje jen  s tím rozdílem, že se dveře skutečně otevřely a ze tmy ke mně přišel jen udivený  hlas: - "Jé,ty se díváš na televizi?" Zvláštní, nečekala jsem, že příjde, nevyděsila jsem se a jen odpověděla: - "Ne, jen  jsem tady cosi vypalovala a chci vědět, jestli se to povedlo."

  "Já tu budu dneska spát, teď jdu na muziku, hrají tady u nádraží, pak příjdu! Ráno budeme vyhrabávat to zapadlý auto." Došla ještě inforamce a dveře se tiše zavřely a já doposlouchala, vypnula jednak přehravač, jednak TV a odestlala jsem si tu svou opuštěnou postel, Danek se uvelebil vedle u Pepy a za chvíli bylo slyšet jak oddechuje. Zvláštní, je to pes a když je tma a ticho, dýchá přesně jako člověk.

 Bylo po půlnoci, Danek seskočil z Pepový postele, cupital ke dveřím a tiše  poštěkával. Musím vstát a otevřít mu, aby mohl jít dolů. Tohle mně vždycky docela i štve. Potom  štěkal dole u domovních dveří a štěkal tak, že si říkám aha Pepí už je tady. Pak slyším cosi jako rachocení klíče, kdosi bere za kliku, slyším jak Danek štěká už netrpělivě a velice hlasitě, slyším jakýsi hlas, ale nevstávám. (Dělám mrtvého brouka, nechce se mi do té zimy na chodbě.)

 A Danek neustále štěkal, už to trvalo  hodnou chvíli a tak jsem  se naštvala, nazula pantofle a šla jim vynadat. Jenže, Danek štěkal před zavřenými dveřmi a kdosi lomcoval klikou. - "Pepí, to seš ty?" Zeptala jsem se tedy, nechápajíc proč a co tam za těmi dveřmi dělá. Tak trošku jsem si připomněla jeden večer, když  přišel v povznesené náladě a  nemohl se strefit klíčem do dírky. 

  "Ty si nechala v zámku klíč?" Ozvalo se za dveřmi. Moje "Ne" a snaha odemknout vyšla naprázdno, dveře odmítly Pepího vpustit dovnitř. A tak jsme se  oba každý z jedné strany  snažili a snažili, až jsem nakonec naše pokusy odemknout vzdala a řekla: - "Běž, a já ti otevřu vzadu!" máme naštěstí ještě jeden vchod, který je teď v zimě pořádně "zazimovaný" jelikož tudy nechodíme.

Zachumeleno bylo, že se nejen po kolena musel brodit sněhem, někde i výš aby se dostal konečně dovnitř.

  "Co budeme dělat?" Zeptala jsem se docela nešťastně a Pepí, jelikož už byl v teple, se jen tak usmál a pokrčil rameny s tím: - "Odvrtám vložku a dám tam novou, když to nejde."  Druhý den ráno se svěřil, že byl docela i zoufalý, jestli mne neprobudí, kde bude spát? Na seníku je zima, zmrzl by a tak zas já, přiznávám:" - "Nemysli si, já se vzbudím vždycky když Danek začne pochodovat pokojem, ale nechtěla jsem jít dolů, myslela jsem si, že pil."  - Má hezký úsměv a jeho: - "Já zase nejdříve Dankovi domlouval, neštěkej, vzbudíš paní, ale když mi to nešlo otevřít, tak zase, štěkej hodně, štěkej, tak prosím tě, štěkej!"

  Všechno dobře dopadlo, už máme i tu  vložku vyměněnou, tak snad se podobná noc opakovat nebude.   

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Možná i trochu horor mi-lada 20. 12. 2010 - 16:56
RE: Možná i trochu horor nena 20. 12. 2010 - 19:55
RE: Možná i trochu horor newold®blbne.cz 20. 12. 2010 - 20:45
RE(2x): Možná i trochu horor nena 20. 12. 2010 - 20:55
RE(3x): Možná i trochu horor newold®blbne.cz 20. 12. 2010 - 20:59
RE: Možná i trochu horor jája 21. 12. 2010 - 01:06
RE: Možná i trochu horor contritus 21. 12. 2010 - 11:44
RE: Možná i trochu horor jarmila 22. 12. 2010 - 11:06