Z domova

15. prosinec 2010 | 10.39 |

kosDalo by se to klidně nazvat: - "Zprávy z domova," jelikož jsem ráno udivená zjistila, že jsem uvězněná! Nebo že bych byla zamčená? Tyhle dveře do ulice se nezamykají, protože jsou jaksi navíc, domovní jsou za nimi, Pepí totiž, aby nám sem tolik nefoukalo, udělal takovou cosi jako vernadu, či jak to nazvat, ale udělal to sám, nechtěl pomáhat ani při zdvihání trámků na stříšku, nechtěl ani podávat ten šindel, kterým to pobil, tak nevím, ale je to lepší jak nic. Jenže dveře, jelikož je to malé, se otvírají do uličky a asi celou noc padal sníh, foukal vítr a zatím co já spala paní Zima spolu s větrem pracovala. Takže jsem  chtěla původně jet na "Sibiř," nemám tam vyřízené nějaké ty pohledávky a jelikož vždycky chodím na poslední chvíli z chalupy, neodešla jsem. Když jsem se tím smířila však  i Pepí mi časně ráno když ocházel od Šárky do práce napsal SMS - "nikam nejezdi je vsude strasne moc snahu," udělala jsem jen "fffů", jako by nevěděl, že já se nějakého toho sněhu nezaleknu, ale asi se sníh s Pepím a ještě nevím s čím spojili a já jsem doma. Nejprve se tedy nějak vykutat z té chalupy, Danka jsem ráno pustila za dveře a on  byl v okamžení zpátky, tak jsem se divila, no bodejď by ne, když  nemohl nikam.

smrky

Takže jsem vylezla na půdu a podívala se oknem jak to venku vyůbec vypadá, tady to vypadalo úplně stejně jako jiné dny.

snáíh

Kůlna má sice větší "kšiltovuku" jak včera, ale také mi nepřišlo, že bych kvůli tomu nemohla ven.

u kulny

Tady je vidět, že si vítr trošičku pohrál a navál mi schválně tam, kudy chodívám.

kulna

No nic, přece jsem se s pomocí lopaty dostala ven, je to docela i pěkné, tolik sněhu a čistého, bílého a ne jako včera, když jsem byla ve městě, taková hnusná břečka byla všude, chudáci lidé.

zahrada

Renatka dnes ráno napsala, že je to "Ladovské," a není?

chalupa

Uličky kolem chalupy jsem už udělala, teď ještě musím shodit sníh ze živého plou, Loni se ohnul, tak aby Pepí nehuboval, že jsem k ničemu.

vrátka

Takhle jsme za noc zapadali, tady to včera Pepí krásně proházel, aby pošťáci mohli vhazovat letáky, když mi příjde dopis, tedy doporučený, tak se nenamáhají a vhodí do schránky oznámení a musím na poštu, to jsem absolvovala včera.

rampouchy

Kdysi jsem chtěla chlév u chalupy mít porostlý břečšťanem, teď mě tenhle kousek, který se  vyšplhal až na střechu někdy vadí.

pohled na chalupu

Máme hotovo, plot je od sněhu očistěný a já mažu domů, zatopím a nebo ne, a nebo jo, byla by mi zima a taky  něco musím dělat, ne si jenom hrát. (to vidíte podle toho, že teď sedím tady u PC a hraju si.)

smrk

Takže poslední pohled z ulice

sníh pod okny

Zasněžení jsme slušně.

Danek

Danek chce taky domů, nějak se loudal a tak jsem ho tam nechala. Je chytrý, vždycky si zaškrábe na okno, ale jak potom ta okna vypadají? - Hnusně, protože nejen Danek, ale kočky si touhle cestou vynucují vpuštění dovnitř. Napadalo toho dost a celou dobu, co jsem se oháněla lopatou sněžilo, ale jak tak koukám z okna, sněží dál.... Tak to bylo moje zasněžené ráno.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Z domova newold®blbne.cz 15. 12. 2010 - 10:54
RE(2x): Z domova nena 15. 12. 2010 - 19:57
RE: Z domova jarmila 15. 12. 2010 - 17:00
RE(2x): Z domova nena 15. 12. 2010 - 20:00
RE: Z domova mi-lada 16. 12. 2010 - 07:19
RE: Z domova contritus 16. 12. 2010 - 20:08
RE: Z domova jája 16. 12. 2010 - 22:34
RE(2x): Z domova nena 17. 12. 2010 - 08:38
RE(3x): Z domova jája 18. 12. 2010 - 20:49