Co se to stalo s člověkem?

13. červenec 2010 | 13.44 |

Včera večer jsme toho chtěli hodně! Nejrpve s dětmi naproti Pepímu, kterému se blížil konec směny,

bylo po deváté večer. Ochladilo se, tak se i dobře dýchalo, bylo krásně a děti po silnici k továrně blbly

jak jen to děti umí.  

1a

Byl krásný večer Adélka, které říkáme občas i Madlenka před námi poskakovala, utíkala krajem, nebo se střídala s Vašíkem a vedla Danka.

2b

Na loukách balíky sena, kterým říkáme "bizoni" a tak Madla vykřikla. - "Bizoni, půjdeme tam. Nešli jsme, děti běžely a Danek běžel a tak nám nezbylo nic jiného, než také běžet. Byla v tom radost, byla v tom spontálnost. Vašík vyskočil nahoru, malá to ještě neumí, tak jí Irča pomáhala.

03b

Máme tu líbeznou krajinu. Věřím že nikdo z těch, kteří se náhodou podívali na mé fotografie o tom nepochybuje. (To rozmázlé v pravém rohu je auto, vjelo do záběru.) 4

Západ slunce nic moc, když chybí mraky, tak je to chudé!

5

Nejprve to byl kouř jako z ohníčku, když někdo zapálí kupku sena, než jsme ušli pár kroků, valil se kouř černý, hustý, odporně  páchnoucí po gumě.

6

Všechno ve mně ztuhlo, vypadalo to na továrnu! Než jsme k ní došli, už houkali policajti, hasiči najížděli jeden za druhým a kraj se pomalu halil do čpavého dýmu.

7

Fotky nic moc, kdyby na mne Irča nekřikla, - "Mamko, foť to!" Stála bych tam jak osolný sloup, navíc když přiběhl Vašík s tím, že Pepí na vrátnici není. Vždycky se strachuji, co brání těm, kteří tam chodí krást, aby je nepraštili kovovou tyčí? Oni si chtějí přijít na peníze za železo, tak ti kteří hlídají to, co zbylo po velikém kradení nemají právo jim v tom bránit!

8

Bezdomovci a cikáni se rojí na letišti, z kterého je přístup do prostor továrny, jak vosy nad stánkem s tureckým medem. Také se nedají odehnat.  Jen "poodletí" poschovávali se do křoví a už se zase vrací, tady přece už je to jejich!

9

To už není jen obyčejné kradení, to už je přímo, kdo z koho!

10

Vítr foukal a hnal sebou černé cáry nad naší ves.

11

Takhle vypadalo nebíčko nad loukami za vsí.

12

Na křižovatce policajti zastavili dopravu a jezdilo jedno hasičské auto za druhým. Bylo to přesně vypočítané, Končila směna, továrna měla být přes noc bez hlídačů a jen tím, že se na chvílku zdrželi ti dva, kteří tam  byli a  jeden si všiml, že se malý proužek kouře táhne za továrnou. Tak si řekli: - "Ještě to jednou pro jistotu obejdeme," oni ti zloději už chodí a vypalují i kabely, tak aby náhodou,.. Nebyla to náhoda z malého plamínku, který viděli z povzdálí najednou vyšlehl plamen a už Pepí běžel k telefonu volat hasiče. Zásah  byl bleskový, kdyby odešli, když jim skončila směna, továrna by lehla popelem,  všechno je vyschlé na troud. Co se to s lidmi stalo, že jsou tohohle schopni, ono nestačí, že tolik lidí přišlo o práci a nikoho nezajímají, - a navíc  na sebe budou ti, kteří si dnes říkají "chudí"  jako hyeny! Hořely dopravní pásy.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Co se to stalo s člověkem? jarmila 13. 07. 2010 - 07:56
RE: Co se to stalo s člověkem? luca88 13. 07. 2010 - 07:58
RE: Co se to stalo s člověkem? mi-lada 13. 07. 2010 - 08:01
RE(2x): Co se to stalo s člověkem? brumbrumbrum 13. 07. 2010 - 20:57
RE(3x): Co se to stalo s člověkem? mi-lada 14. 07. 2010 - 08:39
RE: Co se to stalo s člověkem? adil 13. 07. 2010 - 14:24
RE: Co se to stalo s člověkem? jarmila 14. 07. 2010 - 12:31
RE(2x): Co se to stalo s člověkem? nena 14. 07. 2010 - 16:17