Nábřeží

8. leden 2011 | 05.37 |

Včera ráno jsem vyšla na dvůr a vzduch byl cítit banány! Divné že, ze střechy kapalo a na tajícím sněhu  byly stovky semen z jasanu a  spousta malých větviček z  bříz i kaštanu se válelo po zemi, to ten vítr v předešlém dnu. Kocour Péťa se vracel domů z noční toulky a na krku měl novou ránu, zase se někde rval o přízeň kočky. Nad hlavou mi přeletěl párek kachen se svým povídáním a tak si říkám, "holenkové, to není jaro, to je jen obleva, zima nekončí." A zašla jsem do kůlny pro dřevo, abych si ve světnici zatopila, mám tam pořád jako v mrazáku.  Jen jsem přišla s dřevem dovntiř, Danek se připravil u dveří, - musíme ven, neměla jsem ho učit, že jakmile přinesu topení, jdeme se spolu cournout.  A tak jsem ač nerada, šla. Klouzalo to a nejen mně. Dankovi se občas rozjely všechny čtyři a ještě se divil  jak je to možné. V ohradě bečela ovečka, asi ji pustili ven samotnou a bylo jí smutno, prostě bylo takové obyčejné ráno. A teď to "Nábřeží!"

Jenže dnešní ráno v tání pokračuje, jen jsem pustila Danka na zahradu, sjel za ním sníh ze střechy a s temným buchnutím se usadil na růžích!  Teď už vážně to "Nábřeží."

1

V letních měsících tady není jediná, v zimě spousta. Všechny jsou zvyklé, že je lidé krmí a tak mi spěchají naproti.

2

Ale ještě nikdy jsem  tady neviděla labutě.

3

Nijak si vzájemně nepřekáží,.

4

5

6

8

7

Zřejmě jsem se moc dlouho kochala pohledem na skupinku, proto se jedna z labutí rozhodla, - "buďto jim hodím svou svačinu a nebo si půjdu po svých!"

Když byla nebezpečně blízko, hodila jsem jim svou svačinu a šla si tedy po svých!  

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Nábřeží hospodynka 08. 01. 2011 - 17:21
RE: Nábřeží jája 08. 01. 2011 - 23:41
RE: Nábřeží mi-lada 10. 01. 2011 - 08:11
RE: Nábřeží jarmila 10. 01. 2011 - 13:03