Vodoměr

20. říjen 2010 | 05.43 |

ránoTakhle krásně se klubalo včerejší ráno, kdy jsem úporně přemýšlela jak splnit svůj "sopcialistický závazek" na ten den. Chtěla jsem dotřít okap, abych už měla konečně od toho pokoj, zrýt nejméně třetinu zahrádky a ostříhat v truhlíkách fuchsie a uklidit je někam v  chalupě. Uvařila jsem si hned brzičko ráno  fazolový guláš, to se snadno ohřívá a chci jít na to.

Otevřu dveře a tam chlap. No chlap, takové tintítko to bylo, droboučký s kloboučkem a jen tak v kombinéze . Pomyslela jsem si, sakra to by mi byla zima, já přes svetr vestu a to doma topím, ale on nepřišel pěšky, to jsem si všimla až po chvíli, že před chalupou stojí bílé auto se značkou českých vodovodů a kanalizací.

"Jdu vyměnit vodoměr," řekl a dodal: - "To bude hned."

"Dobře, tak prosím," udělala jsem místo ve dveřích, on popadl kbelík s nářadím a vedu ho do sklepa.

"Tady je to hrozný," upozorňuji ho a dodám. - "Ten sklep byl až do posledního schodu zatopený a já to ještě ani neuklidila. Myslela jsem na Pepího demižony ze kterých bude muset vylít naložené víno, jelikož se mu do toho asi dostala ta hnusná voda a také jsem si všimla, že tam je rozbitá jedna kompotová sklenice.

"Já jsem z Chrastavy, tam to bylo horší," řekl a já se zastyděla, že jsme měli vytopený jen ten sklep a já ho ještě ani pořádně neuklidila, jo bláto jsme vynesli, mulčovací kůru a trávu ze zahrady také, ale to je tak asi všechno.

Sáhl kleštěmi na trubku, že odšroubuje ten starý vodoměr a ejhle, ona ta trubka byla jako z perníku a voda začala stříkat a zrovna na toho pána.

"Máte to úplně shnilý," řekl nešťastně. "Ještě jsem na to ani pořádně nesáhl. Kde máte hlavní uzávěr vody?"

To tedy byla otázka, věděla jsem, že myslí takové to železné víčko, které je kdesi v zemi a tím se zavírá voda, ale že bychom něco takového měli, to nevím. a tak se k tomu příznávám.

"Tak si jděte dělat svou práci a já se stavím na podniku." Rozhodl se a nasedl do auta a odjel, ve sklepě crčela voda na všechny strany a já si říkám, jestli se někde ucpal odpad, tak plaveme znova. Ale šla jsem si přistavit žebřík a klidně pokračuji tam, kde jem přestala den před tím a před chalupou zastavila auta dvě! - Ten druhý mužský už byl skutečný mužský a měl cosi jako minohledačku, potože chodil a hledal onen poklop, kterým by se dala zastavit ta stále tekoucí voda ve sklepě. 

Nic, sice to pořádně písklo na jednom místě  a on tam kopl krumpáčem několikrát do země a já protestuji, jelikož tam co to písklo byl pařez od jakéhosi stromku, který tam měl můj táta zasazený a tak říkám.- "Přece by táta nesázel stromek na uzávěr vody." Co budu napínat, nenašel ho a odjel. Zanedlouho přijeli už muži tři a také dost chlapi a zase, že prý to někde musí  být a hledali kolem i na okolních parcelách, nenašli! 

Já s klidem lezu po žebříku a natírám si ten svůj okap, protože přišel Pepí domů, tak ať se taky stará. Pepí vykopal onem pařez, když já  byla poučena, že ten strom tam mohl být pár let, ale ten uzávěr klidně i sto. Jsou to chlapi, tak ať ukáží co umí, myslela jsem a práce mi šla od ruky. (Ježiš, tolik chlapů pohromadě jsem neviděla už dlouho.)

Takže uzávěr se nenašel, to už na té naší úzké ulici stály tři auta a další chlapi, zřejmě po několika telefonátech uzavřeli vodu v celé ulici a kus vadné trubky nám ve sklepě uřízli, namontovali zdravou a nasedli do aut a odjeli. Ten první mužíček tam zůstal a byl tak děsně zmrzlej, že jsem ho pozvala na kafe, aby se trošku zahřál ve světnici. Nabídla jsem mu i ten guláš, kterého jsme měli dost a dost, ale nechtěl, jen to kafe chtěl do toho největšího hrnku, jaký máme. Takže ona chvilka kterou mi sliboval se protáhla do půl jedné, kdy konečně namontoval nový vodoměr, Pepí odešel do práce, pracuje druhý den a zrovna odpolení. No a já dotřela  okapy, zryla onu třetinu políčka, ostříhala truhlíky s květinami a nanosila je do chodby, takže i přes ten horor s vodoměrem mám závazek splněný.  (Jo a postrašil mne, že zas příjde za šest let. Tak jsem mu na to řekla:- "Doufám, že už tady nebudu.") 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Vodoměr hospodynka 20. 10. 2010 - 07:47
RE(2x): Vodoměr newold®blbne.cz 20. 10. 2010 - 08:21
RE(2x): Vodoměr nena 20. 10. 2010 - 13:38
RE: Vodoměr newold®blbne.cz 20. 10. 2010 - 08:22
RE(2x): Vodoměr hospodynka 20. 10. 2010 - 10:47
RE(2x): Vodoměr nena 20. 10. 2010 - 13:40
RE: Vodoměr mi-lada 20. 10. 2010 - 14:14
RE: Vodoměr adil 20. 10. 2010 - 14:31
RE(2x): Vodoměr nena 21. 10. 2010 - 15:14
RE: Vodoměr zdenka"ren" 20. 10. 2010 - 18:51
RE: Vodoměr jarmila 21. 10. 2010 - 11:24