K Čeňkově pile

6. říjen 2010 | 06.37 |

Nemůžu opustit Vydru jen tak. Dostala mne i když jsem byla připravená. Pepí když tam byl prvně tak bylo vody daleko méně a po balvanech se dostal kam chtěl, na jednom mu to uklouzlo a on spadl do té ledové vody a řeka ho nechtěla pustit. "Musel jsem jí zpívat," přiznal se (zpívá dcela slušně) a tak nevím jestli se překřikoval s řekou a nebo jen doplňoval, ale pustila ho.

l2

Zatím co ostatní zůstali v chatě na občerstvení, či nějaké to jídlo, vrátila jsem se ven. Uvnitř mi to připadalo tmavé, venku svítilo slunce, hřálo, voda zpívala a v ohradě před chatou plakalo mládě vydry. Prý by se chtělo mazlit a tak mu tam dolů posílám, alespoň mazlivá slova,

l5

Přestal plakat a zdálo se, že naslouchá. Trošku se mi zastesklo po přítulnosti Dankově.

sm1

Šla jsem kousek po proudu a zase proti proudu a stále se jen dívala do vody, která měla tolik proměn. Tady v zákrutě byla voda jako tekoucí med.

sm2

Nahoře pod mostem divoká.

sm3

Na balvanech zkamenělí skřítci, kteří v noci oživají.

sm7

Naproti vysocí kamenní strážci.

sm6

Kameny u břehu mechem obrostlé. Nedá se slovem ani obrázkem vystihnout atmosféru, pocity i když je nᚠjazyk tak bohatý, něco přece jen nejde.

sm5

Hra světla a stínu.

sm8

Potom jsem si sedla na patník a dívala se dolů, dívala se a vůbec mi nepřišlo dlouhé, než  v chatě "naši" uspokojili své chové buňky.

sm4

Došli jsme k Čeňkově pile, kde nás nabral autobus se stejným řidičem jako ráno a Hančí začala loudit. - "Zastavil byste mi na kraji Kašperku, já bych si zaběhla do "íčka" pro razítko a nálepku Kašperku a potom byste mne zas nabral." Byl chápající pan řidič a vyhověl onomu přání a Hančí vystoupila, aby zjistila, že tam ony nálepky, které si vlepuje do turistického deníčku už neměli. "Tak to příště zkusím na náměstí," řekla, už věděla, že pan řidič tu chvilku počká.  

sm9

Ještě alespoň  pohled z autobusu.

sm10

Každým dnem se storomy víc a víc zabarvovaly.

sm11

Kaštanová alej. Když jsme jezdili do Srní, tak odpoledne každý autobus zajížděl ještě do Kašperku, kde jsme měli možnost pozorovat jak probíhá rekonstrukce náměstí, měla být hotová do soboty a slavnostně nově vydlážděné náměstí otevřeno. Slutečně práce probíhaly velice rychle. Krajina nádherná a nahoře z lesů na nás hleděl hrad.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: K Čeňkově pile mi-lada 06. 10. 2010 - 09:28
RE: K Čeňkově pile whitebeard 06. 10. 2010 - 13:02
RE(2x): K Čeňkově pile nena 06. 10. 2010 - 13:26
RE: K Čeňkově pile adil 06. 10. 2010 - 13:35
RE: K Čeňkově pile newoldŽblbne.cz 06. 10. 2010 - 14:43
RE: K Čeňkově pile jiřina 06. 10. 2010 - 16:30