Jak bylo?

17. leden 2011 | 20.46 |

Dnes jsem měla ráno bylo velice časné, už v 1 hodinu po půlnoci a  ne spát a ne spát. Tak jsem se převalovala a nakonec po třetí vylezla z pelechu, vzala  vodítko Danka a ven. Pouliční světla nám na tu procházku svítila, špinavý sníh měl tolik maličkých zrcátek, od kterých se světo lamp odráželo, silnice byla kluzká, že jsem musela dávat veliký pozor abych se někde nevyválela, měsíc kterému nechybí moc do úplňku se na nebi usmíval a tolik hvězdiček, to už jsem dlouho neviděla. Nespěchali jsme, nebylo proč. Potom ono každodennní krmení zviřátek a nakonec na vlak, jela jsem na Sibiř. Je téměř pravidelností, když je u nás zamračeno, projedeme Křižanským tunelem a tam je jasno, protože dnes ráno bylo u nás jasno, samozřejmě za tunelem byla mlha, ale tak hustá, že bylo vidět snad jen na dva metry od kolejí. Mlha nás provázela celou cestu, doufala jsem, že v České Lípě nebude, doufala jsem špatně! Celý den byl nepoužitelný pro foťák, když jsem odjížděla, mlha byla stále stejně hustá a když jsem se vrátila sice už za tmy,  co myslíte? - Za tunelem v Novině, Kryštofově Údolí, Karlově a u nás, jasno, na nebi měsíc jak rybí oko se říká a hvězdičky jako kdyby to tak  bylo všude na světě.  

Ale i tak jsem si den užila. Dopoledne jsme trošku s Irčou poklábosily, potom jsem si  vyšla do vsi, že si nafotím Barbuchu, Přes zahradu jsem se ještě musela prodírat přemrzlým sněhem, po ulici to šlo, ale cestou mezi loukami to bylo ještě horší, ale něco snad vydržím pro krásnou fotku ne?

barbucha

Tak tohle je Barbucha, ovšem ne z dnešnío dne, tahle je stará možná dva roky. Potkala jsem tam tehdy děti, šly ze školy a tak mi rády zapózovaly. To je ledový útvar, který majitel oné zahrady vyrábí každým rokem tak, že stříká vodu na vrbu, která mu u rybníčka roste. Letos také Barbuchu vyrobil, ale minule jsem se nešla podívat a teď po těch dvou týdnech, kdy zima povolila je z  Barbuchy ubohá Barbušinka a tak žádné focení, až zase bude mrznout a ona zesílí.

děti

Ten rok jsem si to s  dětmi velice užila.

Vašek

Samotné děti samozřejmě také.

Madla

Tohle jsou fotky staré! Byl tehdy krásný den, Madlenka ještě chodila do školky a byla velice hravá.

madla

Dnes jsem ji také potkala, ale byla důležitost sama. Její: - "Ahoj babi," mě tak trošku dalo naději, že se se mnou kousek vrátí a já se na letošní Barbuchu podívám, vždyť jsem ji ještě ani neviděla. Jenže na moje: - "Půjdeš se mnou?" Odpověděla: - "Nemůžu, musím se jít domů učit!" Abych ji při zpáteční cestě viděla lítat po zahradě (musím přiznat jejich) s tím samým spolužákem, takže žádné učení, jen  blbnutí a zas přes plot: - "Ahoj, babí."

ulice

Tak jsem tou mlhou šla sama, abych se po chvíli zklamaná vrátila.

slunce

Takhle bylo na Sibiři celičký den. Sluníčko chvilkami stydlivě vykouklo a hned zase za mraky.

měsíc   

Je večer a už jsem zas na našem nádraží, obloha jasná, měsíc svítil jako fagule, nikde ani mráčku jen taková mlžinka právě okolo měsíce.

ulice2

Čeká mne ještě krmení  mé zvěře tak pospíchám ulicí domů.

ulice

Doma se mohl Danek zbláznit radostí a zbláznil by se dvakrát, když pochopil, že  vezmu vodítko a ještě oběhneme vesnici, aby mě náhodou neburcoval v noci,

měsíc

To už je skutečná tma a okolo měsíce z duhy kruh. I tak to byl krásný den, ale teď už jdu spát, mám toho nějak dost - dobrou noc.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Jak bylo? adil 17. 01. 2011 - 22:05
RE: Jak bylo? nena 18. 01. 2011 - 06:18
RE: Jak bylo? hospodynka 18. 01. 2011 - 08:00
RE(2x): Jak bylo? nena 18. 01. 2011 - 10:00
RE: Jak bylo? mi-lada 18. 01. 2011 - 08:04
RE(2x): Jak bylo? nena 18. 01. 2011 - 10:01
RE(3x): Jak bylo? mi-lada 18. 01. 2011 - 12:04
RE: Jak bylo? newold®blbne.cz 19. 01. 2011 - 22:08
RE(2x): Jak bylo? nena 20. 01. 2011 - 06:12
RE: Jak bylo? jája 23. 01. 2011 - 15:35