Neděle 19.září 2010

2. říjen 2010 | 07.05 |

Budíka máme na šestou, ale jak jsem zvyklá o páté se budím a zjišťuji, že mám rýmu. "Hani, asi jsme to přehnaly s tím oknem," řekla jsem do tmy místnosti a z druhé postele se ozvalo popotáhnutí, které mi dalo jasně najevo, že Hančí má také rýmu. Zalehly mi uši a špatně slyším a tak v domění, že i Hančí také  slyší hůř mluvím hlasitěji. Nevstáváme, jen si vzájemně posmrkáváme a kapesníčky odkládáme vedle postele na zem, že potom skončí v koši.

"V kolik otvírají v pekařství?" Otázka.

"Nevím asi v šest," odpověď a už to frčí. Vstát, obléknout se a zajít do kuchyňky, tedy Hančí, já se povaluji, jelikož Hančí mi nosí kafe až do postýlky, co se mi ještě v životě nestalo ani v té době největší zamilovanosti mého Pepy. No nic, alespoň jsem viděla, že pít kafe v posteli není žádná slast.

V kuchyňce se dovídám: - "Vy dvě, jestli  budete o páté hulákat, tak něco zažijete."

"Jejda, ono to bylo slyšet?"

"Aby ne, stěny jsou tu z papíru," dovídám se a tak raději odcházíme do města navštívit pekařství, abchom si zakoupily s Hančí dobroučké koláčky já s tvarohem ona s povidly a snídaně je na světě. Ještě do batůžku svačinu, pití a mažeme s ostatními na nábřeží k autobusu. kam se jede? - Do Kašperku!

k4

Kašperk náměstí. Právě se provádí nové dláždění, všude jsou nataženy pásky, všude je spousta  dlažebních kostek a Hančí s Lidkou se ženou k " i " aby zjistily, že je ještě zavařeno, vlastně bylo zavřeno všude a tak odcházíme, když jsme obešli náměstí, dál.

k5

k7

k9

Už ho vidím! Myslím onem hrad kam směřujeme.

k12

Přibližuje se.

k18

Tohle se mi moc líbilo. Ovečky na stráni dobý nápad.

k22

Sluníčko svítí, tak jsme se usadili a čekáme na opozdilce.

k33

Někdo chtěl  prohlídku hradu, já nemusím, mne vnitřní úpravy, ani zařízení moc neříkají a tak se vracíme s Hančí dolů kde má stánek jakýsi obchodníček se subvenýry a Hančí kupuje cosi a já se dívám, zaujala mne srdíčka ze švestkového dřeva, vlastně jen jedno, které ještě nebylo dohotovené. - "Když počkáte tak dvacet minut, dodělám vám ho," řekl prodejce a já souhlasím a jdeme na průzkum protější stráně.

k39

Značka tam byla žlutá a pěšiny vyšlapané mezi kořeny stromů nás dovedly ke zřícenimě "Pustého hrádku, "  Trošku nás zaskočil hliníkový žebřík. ale co to je na nás. Vylezly jsme nahoru a nabídl se nám krásný pohled na Kašperk, úplně jako z letadla. (Ten žebřík byl pro zedníky, my jsme měly jít pěšinkou vyšlapanou kolem hrádku, ale to nám museli ukázat ti další, kteří přišli za námi.)

k37

Pokochaly jsme se výhledem a pomalu slézaly strmou cestou dollů, kde už byli "naši" a moje srdíčko na mne čekalo. Prodejce jím  provlékl kožený řemínek, zauzloval a podával mi krásně vybarvené švestkové dřevo do tvaru srdce se slovy:- "Bylo dělané s láskou." Tak ho ubezpečuji, "Já ho také daruju s láskou." A jdeme dál na Sedlo, kde je otevřená nová rozhledna. 

  >

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Neděle 19.září 2010 adil 02. 10. 2010 - 10:13
RE(2x): Neděle 19.září 2010 nena 04. 10. 2010 - 07:10
RE: Neděle 19.září 2010 mi-lada 04. 10. 2010 - 08:53
RE(2x): Neděle 19.září 2010 nena 04. 10. 2010 - 15:00