Z prázdnin II.

20. srpen 2010 | 21.00 |

Jelikož moje návštěva na České Sibiři byla téměř blesková, a je příjemný večer můžu tedy přidat další kus cesty v Kryštofově údolí, teď už nemusím spěchat, už na mne čeká jen postýlka. Pepí šel pryč, tak jsme tu s Dankem sami a co nám chybí? - Nic! (Navíc mám  tenhle PC o kterém ještě nevím jak se jmenuje, jen pro sebe. Na Matyldu Pepí zanevřel a koupil si jiný a doufá, že nebude tak vrtkavý jako Matylda před ním.)

n1

Já vím, že ukazovat klukovi krásné domky, zahrádky, nebo keramiku na dveřích či oknech, je úplná hloupost, nudí se. Vidíte, je to na něm  vidět, ale je  to statečný kluk a šlapal se mnou do toho kopce tím údolím až nahoru a vůbec nebrblal i když mu bylo teplo. Tu hůl nemá na mne, tomu doufám věříte.

n2

Takže já se kochám a on trpělivě čeká.

n3

n4

n5

Tohle se mu líbilo, mně už méně.

n6

Tohle se mu také líbilo, asi to tam je od sabatu, když se jedné povedlo při řádění přistát na stromě.

n7

Tady s jistotou vím, že jsme v Novině, jelikož nad viaduktem je nádraží a mají to tam na tabuli napsané. Míříme tam.(Vidíte jak je ten kluk otrávený?)

n8

Most se spáruje, tedy spárují se kameny. Je to krásná stavba. S tím lešením vypadá jako krajkový.

n9

To je Vašík u jednoho ze sloupů, je jak mraveneček.

n10

Na nádraží, stejné bývalo i u nás, než,.. dnes nemáme nic.

n11

Vašík zůstal na nádraží a já se jdu podívat na stráň nad viaduktem. Máme ještě chvíli čas do odjezdu vlaku, tak mi ten pohled za to stojí.

n12

Samou kytičku tam mají.

n13

n14

n15

Tak pro tenhle pohled chodím na  stráň, kde roste mateřídouška, stráň je vyprahlá s vyšlapanými pěšinkami a dnes když jsem jela vláčkem přes onen most a dívala se dolů, až mne přišlo líto, že nejsem právě tam. Dole na stráni se v trávě "vycabovaly" bedly svými talířky. Sedm jsem jich napočítala, sedm! A já sedím ve vlaku! Byla jsem zvědavá, až pojedu domů, jestli už je někdo utrhl, ne - byly tam, jen ty tři, které  byly upřímo kousek od nádraží, ty už tam nebyly, ale těch sedm jo!

n16

Takže koukneme na chaloupky skrze oblouk mostu.

n17

Ještě jednou!

n18

Potom nahoru na nebíčko!

n20

Už jede od Liberce rychlík, tak se budu muset vrátit, křižují se s tím našim v Křižanech.

n21

Ještě jsem ho stihla na mostě.

n19

No a Vaška předstírajícího spánek na schodech u čekárny. Už ho tam nikdy nebudu brát, nic tam pro něho nebylo zajímavé,ani borůvky tam nebyly, houby jsme také nehledali, rybník tam také nebyl i když tudy teče Rokytka a pstruzi se v ní chvilkami proháněli. Jenže brouzdat se v ní nemohl, teplo mu  bylo. Hele Vaší, už si mi to odpustil? - Tak ahoj a zítra to s tím kolotočem nepřežeň!! (Na České Sibiři mají pouť)  

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Z prázdnin II. jarmila 21. 08. 2010 - 19:57